Išplėstinė paieška
 
 
 

Stresas darbe (4)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Stresas darbe, kaip jį valdyti? Kas yra stresas? Kodėl žmonės skirtingai reaguoja į stresą? Streso pasekmės. Kaip valdyti stresą?

Ištrauka

Stresas darbe yra antroji po nugaros skausmų Europos Sąjungoje dažniausiai sutinkama (28 proc. darbuotojų) su darbu susijusi sveikatos problema. Stresą darbe gali sukelti tokie psichologiniai socialiniai veiksniai kaip darbo organizavimas ir valdymas, pvz., dideli reikalavimai atliekamam darbui ir maža darbo kontrolė, bauginimai ir smurtas darbe. Fizikiniai veiksniai, tokie kaip triukšmas ir temperatūra, irgi gali būti streso darbe priežastimi. Streso darbe prevencija yra vienas iš Europos Komisijos komunikato dėl naujosios sveikatos ir saugos darbe strategijos tikslų.
Tiek daug darbo, per mažai laiko… tokie žodžiai tampa įprasti verslo organizacijose. Didžiulis gyvenimo tempas verčia nesėdėti vietoje ir nuolat suktis darbų verpete. Lojalumas įmonei, atsidavimas darbui – vertybės, kurias pripažįsta didžioji dalis verslo įmonių. Lietuvoje gaji tradicija darbuotojų pastangas vertinti pagal jų darbe praleistų viršvalandžių kiekį. Jei darbuotojas pasibaigus darbo valandoms neskuba namo, vadinasi, jis stengiasi dirbti. Jei darbuotojas padaro daugiau, nei jam priklauso, vadinasi įmonė gali apseiti be papildomo darbuotojo. Dėl didelio darbo tempo ir didelio darbų krūvio darbuotojai neretai patiria stresą.
Stresas darbe ne vien Lietuvos reiškinys. Amerikiečių tyrimų duomenimis pastaruoju metu vis daugiau žmonių darbe jaučia stresą ir nesaugumą. Vystantis technologijoms auga gyvenimo tempas, įmonės linkusios mažinti darbuotojų skaičių, palikdamos tą patį darbą atlikti mažesniam skaičiui žmonių, tuo pačiu iš liekančių dirbti įmonėse darbuotojų darbas reikalauja vis daugiau laiko ir energijos.
Stresas tai būsena, kuomet asmuo jaučia įtampą, nes iš jo reikalaujama atlikti tai, kas prieštarauja jo norams arba galimybėms.
Stresas pats savaime nėra nei geras nei blogas. Dažniausiai pabrėžiama streso neigiama pusė - įtampa, nerimas ir kiti neigiamas emocijas keliantys jausmai, tačiau stresas turi ir teigiamą vertę – jis padeda sukaupti jėgas ir pasiekti geriausią rezultatą. Kai kurie darbuotojai, imdami pavyzdį iš sportininkų, įtampą ir didelį darbo krūvį priima kaip iššūkį, išbandymą sau. Jeigu darbą atlikti pavyksta, tai pakelia jų savęs vertinimo jausmą ir suteikia pasitenkinimą savo jėgomis ir savo darbu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-31
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis12.32 KB
AutoriusArūnas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas13
Mokytojas/DėstytojasD. Šėža
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas darbe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 13 Klasė/kursas
  • D. Šėža
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą