Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Stresas ir streso priežastys

Stresas ir streso priežastys

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kas yra stresas? Mokslininkų atradimai. Streso poveikis. Streso priežastys. Streso ir nuovargio vystymosi teorijos ir modeliai. Streso pobūdis ir jį sukeliantys veiksniai. Situacija Lietuvoje, streso dažnis ir pagrindinės priežastys. Išvados.

Ištrauka

Stresas yra žmogaus reakcija – protinė, emocinė, fizinė ir elgsenos – į bet kokią mintį ar įvykį, kuris kelia nemalonų susijaudinimą. Nedidelis stresas skatina, didelis stresas sekina. Pasiekus tam tikrą lygį, kuo stresas didesnis, tuo prasčiau atliekamas darbas – ir fizinis, ir protinis.
Stresas visada yra ir subjektyvus, ir individualus fenomenas. Kiekvienas stresą patiria skirtingai, kiekvienam stresas yra kažkas kita. Taigi sunku ir ne visada įmanoma suformuluoti bendras tezes ir patarimus, kaip reaguoti į stresą.
1994 metais išleistame medicinos terminų žodyne "Pschyrembel" stresas apibūdinamas taip: "Organizmo būsena, kuri pasižymi specifiniu sindromu, bet gali būti sukelta ir įvairių nespecifinių dirgiklių (infekcijų, sužeidimų, nudegimų, spinduliavimo, taip pat pykčio, džiaugsmo, pajėgumo didinimo ir kitų streso faktorių). Stresą galima suvokti ir kaip išorinius poveikius, prie kurių kūnas nepakankamai prisitaikė, pavyzdžiui, operacijos, apsinuodijimas, nėštumas. Psichinis stresas atsiranda dėl specifinių reikalavimų ir subjektyvių įveikimo galimybių neatitikimo."
Šio referato tikslas - apibūdinti stresą ir jį sukeliančias priežastis. Labai svarbu įsigilinti į streso veikimą , taip pat laiku atpažinti jo požymius, kad užkirsti kelią šiai klastingai šių dienų "ligai".
Uždaviniai formuluojami šie:
1. Išsiaiškinti streso sąvoką.
2. Išanalizuoti, kaip veikia stresas ir koks jo pobūdis.
3. Įvardyti priežastis ir stresą sukeliančias situacijas.
Darbe bus naudojami tokie tyrimo metodai, kaip aprašomasis bei grafinis metodai, bus naudojami atliktų tyrimų statistiniai duomenys.
XX amžius neretai psichologų vadinamas stresų amžiumi. Stresas šiandien – tai įvairių dirgiklių, reakcijų į juos ir, kas svarbiausia – ilgalaikių pasekmių žmogaus organizmui puokštė. Ne veltui stresas įgijo "amžiaus rykštės" vardą. Dabar jau žinoma, jog 80 proc. visų ligų prasideda dėl streso, 2/3 visų apsilankymų pas gydytojus lemia taip pat stresas.
Šiuolaikinis mokslas tiria, kokius padarinius sveikatai turi stresas, kurį sukelia stichinės nelaimės, svarbūs mūsų gyvenimo pokyčiai bei kasdieniniai sunkumai. Kai kurie mokslininkai neigia, kad stresai sustiprėjo XX amžiuje ir nurodo, kad akmens amžiuje stresinių situacijų buvo ne mažiau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-17
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis29.84 KB
Autoriuskriste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. J.Martinkienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas ir streso priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. J.Martinkienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą