Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Stresas ir jo įveikimo būdai

Stresas ir jo įveikimo būdai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Streso sąvokos aiškinimas. Stresą aiškinančios teorijos. Sigmundo Freudo teorija apie stresą. A. Adler teorija. W.B. Cannon teorija. Hans Selye teorija. R.S. Lazarus teorija. Stresą sukeliantys veiksniai. Streso požymiai. Stresas ir jo įveika asmens raidos požiūriu. Streso įveika. Stresas ir jo įveika vaikystėje. Paauglių stresas ir jo įveika. Suaugusiųjų žmonių stresas ir jo įveikos aspektai. Senų žmonių stresas ir jo įveikos aspektai. Išvados.

Ištrauka

Koks bebūtų saugus ir ramus mūsų gyvenimas, stresų išvengti neįmanoma. Kap teigia Brenda O‘Hanlon, stresas yra neatsiejamas gyvenimo komponentas. Tai kaip mes kovojame su stresais, ar jie pasireikštų asmeniniame gyvenime, ar visuomeninėje veikloje, didele dalimi lemia mūsų fizinės ir psichologinės sveikatos būklę. Tačiau tam tikras streso kiekis žmogų yra būtinas, nes remiantis atliktais tyrimais, žmonės, stokojantys stimuliuojančių gyvenimo iššūkių, išskiriančių į organizmą adrenalino, irgi patiria analogiškus psichologinius streso simptomus, kaip ir tie žmonės, kurie stresų patiria pakankamai daug. ( Brenda O‘Hanlon, "Stresas", vii psl.)
Tai, kaip individui sekasi reguliuoti stresus savo gyvenime, priklauso nuo daugybės faktorių, tokių kaip genetika, suformuoti asmenybės bruožai, ankstyvoji vaikystės patirtis, tėvų, šeimos, mokyklos, kolegų ir bendraamžių įtaka, socialiniai lūkesčiai, sėkmė moksle ir darbe. Apskritai mūsų šiuolaikinėje visuomenėje stresų kupinas gyvenimas yra savotiška norma. ( Brenda O‘Hanlon, "Stresas", viii psl.) Galima teigti, jos mes gyvename pasaulyje kupiname streso ir įtampos : egzaminai, ligos, konfliktą šeimoje bei darbe, artimų netektys, persikraustymai ir t.t Vienas š pirmųjų požymių liudijančių, kad žmogus patiria stresą, yra situacijos nekontroliavimas. Pagrindinis streso įveikos komponentas yra kontrolės sugražinimas – savo fiziologinių ir psichologinių reakcijų kontrolės, asmeninio gyvenimo kontrolės, socialinių ir visuomeninių įsipareigojimų kontrolės ir t.t. Tačiau norint išmokt kontroliuot savo stresines situacijas, visų pirma reikia jas aiškiai suvokti. Individai, kurie atpažįsta per didelį fizinį įtampą lydinčius pojūčius, nesugeba atpažinti pernelyg didelių ar nepakankamų psichologinių krūvių keliamų fizinių simptomų. Todėl daugelį žmonių stebina, kad stresas gali pasireikšti miego sutrikimais, dėmesio stoka, atminties susilpnėjimu, širdies skilvelių virpėjimu, skrandžio funkcijų sutrikimais, galvos svaigimu, rankų ir kojų tirpimu, gerklės spazmais, kvėpavimo sunkumais ir t.t. Tokie žmonės dažniausiai kreipiasi į savo gydytojus, manydami kad tai papraščiausia pagydoma liga. Tuo tarpu gydytojas tiesiog nesigilindamas į šios ligos priežastys išrašo stiprių vaistų šiai ligai pagydyt. Tačiau nei gydytojas nei pacientas nesusimąsto, jog vaistais streso išgydyti negalima. Jei nebus pašalintos pačios streso priežastys galima tik laikinai prislopinti streso pasekmes, kurios vėl po kurio laiko atsinaujins. Pavyzdžiui žmogus, kuris jaučia nuolatinę įtampa darbe, kreipiasi į gydytojus, su tokiais simptomais, kaip skrandžio skausmai. Tam tikrą laiką žmogus vartoja gydytojo išrašytus vaistus ir toliau dirbą kupiną įtampos darbą. Po kurio laiko, skrandžio skausmai ir vėl atsinaujina, ir taip bus toliau, kol tas žmogus nesiryš pakeisti darbo. ( Brenda O‘Hanlon, "Stresas", viii- ix psl.).
Todėl šiame darbe bus išnagrinėti ir aptarti streso įveikos ypatumai, pristatyta Hans Selye ir Richard Lazarus požiūrį į stresą, kadangi jie yra vieni iš pradininkų, kurie pradėjo moksliškai juo domėtis.
Pagrindinis šio darbo tikslas yra atskleisti įvairius streso įveikos metodus, o pagrindiniai uždaviniai būtų susipažinti su būdais, kuriais naudojasi vaikai bandydami įveikti stresą, suaugę žmonės ir senyvo amžiaus asmenybės, dėl ko jų amžiuje būdinga stresuoti ir kokios pagrindinės problemos iškyla. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis36.4 KB
Autoriustatjana
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVulevičius
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas ir jo iveikimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Vulevičius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą