Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Stresas ir įveikimo galimybės

Stresas ir įveikimo galimybės

  
 
 
123456789
Aprašymas

Stresas, jo įveikimo galimybės. Įvadas. Stresas kaip reiškinys. Streso priežastys. Organizaciniai faktoriai. Asmeniniai faktoriai. Streso požymiai. Streso išvengimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe apžvelgiu stresą kaip reiškinį, jo poveikį žmogaus organizmui, streso profilaktiką ir įveikimo būdus. Dažniausiai vartojamas streso apibūdinimas šiame darbe yra: stresas tai fizinė ir psichologinė žmogaus organizmo įtampa.
Stresas būdingas visiems žmonėms. Stresinės situacijos atsiranda tiek darbe tiek namie. Kaip studijuojančiam verslo vadybą man labiau įdomūs faktoriai sukeliantys stresą darbo vietoje. Šių faktorių išmanymas padeda iš anksto numatyti stresines situacijas, imtis prevencinių priemonių prieš jas, taip padidinat darbo našumą, sumažinant darbuotojų fizinį ir psichologinį išsekimą. Būtent stresas yra daugelio susirgimų priežastis, tuo tarpu kai darbuotojų sveikata yra vienas iš pagrindinių sėkmės faktorių.


Stresas – įprastas, dažnai pasitaikantis reiškinys. Visi žmonės laikas nuo laiko pakliūna į stresines situacijas. Stresas pasireiškia nemiga, neritmingu kvėpavimu, baimės jausmu. Nedidelės stresinės situacijos yra neišvengiamos ir didesnės žalos nedaro. Individams ir organizacijoms didžiausią žalą daro sunkios stresinės situacijos. Stresas yra neatsiejama žmogaus egzistencijos dalis, tereikia išmokti jį valdyti ir neleisti jam peržengti saugių ribų.
Šiame darbe apžvelgsiu stresą kuris peržengia saugias psichologinės ir fiziologinės įtampos ribas. Tyrimai rodo, kad stresas sukelia tokius fiziologinius sutrikimus kaip skrandžio opą, nugaros skausmus, migreną, širdies negalavimus ir kt. Prie psichologinių sutrikimų priskiriama apetito stoka, depresija, irzlumas, nenoras bendrauti ir kt.
Stresas mažina atskirų individų darbo efektyvumą, o tai brangiai atsieina organizacijoms. Dauguma darbuotojų problemų, kurios atsispindi darbo rezultatuose ir sveikatos būklėje, turi psichologinį streso pagrindą.

Streso priežastys
Stresą gali sukelti organizaciniai faktoriai, arba žmogaus asmeninio gyvenimo įvykiai.

Organizaciniai faktoriai
Darbuotojo perkrovimas darbais, arba nepakankamas apkrovimas
Darbuotojui gali būti paskirta užduotis kurią įvykdyti reikia per nepagrįstai trumpą laiką. Tokioje situacijoje žmogus pradeda nerimauti, atsiranda nusivylimo, praradimų jausmas. Analogiškus pojūčius sukelia nepakankamas darbuotojo apkrovimas. Darbuotojui negavusiam darbo atitinkančio jo galimybes atsiranda frustracijos jausmas, jis jaučiasi neįvertintas.
Vaidmenų konfliktas
Vaidmenų konfliktas atsiranda tada kai iš darbuotojo yra reikalaujama priešingų dalykų. Tarkim pardavėjui yra liepiama aptarnauti pirkėjus, bet tuo metu kai jis bendrauja su pirkėju, jam yra liepiama išdėlioti prekes. Vaidmenų konfliktas gali kilti ir dėl dviejų viršininkų skirtingų nurodymų. Taip pat vaidmenų konfliktas gali kilti esant priešingiems organizacijos ir neformalios grupės reikalavimams. Šiuo atveju individas nori priklausyti neformaliai grupei, o kartu ir laikytis organizacijos reikalavimų.
Pareigų neapibrėžtumas
Pareigų neapibrėžtumas kyla tada, kai darbuotojas nežino ko iš jo yra tikimasi. Reikalavimai nėra prieštaringi, jie yra tiesiog neapibrėžti. Žmonės turi žinoti ko iš jų yra tikimasi ir kaip jie bus įvertinti.
Neįdomus darbas
Tyrimų nustatyta, kad žmonės patiria mažiau stresinių situacijų dirbdami įdomų darbą. Bet skirtingi darbuotojai skirtingai supranta kas yra įdomus darbas. Tai kas vienam yra įdomu, kitam gali pasirodyti nuobodu.
Kiti faktoriai
Stresas gali būti patiriamas dėl blogų fizinių darbo sąlygų: triukšmo, skersvėjų, aukštos temperatūros ir kt. Prasti komunikaciniai procesai tarp personalo ir vadovų taip pat gali būti stresinių situacijų priežastimi.
Idealiu atveju darbo našumas turi būti maksimaliai didelis, o įtampa darbe minimali. Kad pasiekti gerų rezultatų, organizacijų vadovai ir darbuotojai turi išmokti susidoroti su stresu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-19
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.88 KB
Autoriusvikoncia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasE. Čekuolienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas ir iveikimo galimybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • E. Čekuolienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą