Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Komunikacija>Komunikacija organizacijoje

Komunikacija organizacijoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Komunikacija. Pagrindinės sąvokos. Komunikacijos procesas. Komunikacijos efektyvumas ir kliūtys. Komunikacija organizacijoje. Organizacijos samprata. Komunikacijos organizacijoje rūšys ir funkcijos. Vidinė komunikacija. Išorinė komunikacija. Vertikalioji komunikacija. Horizontalioji komunikacija. Neformali komunikacija. Komunikacijos organizacijoje kliūtys. Komunikacijos organizacijoje procesai. Efektyvi komunikacija su darbuotojais. Komunikacinė etika organizacijoje. Komunikacijos ypatybės įvairiose organizacijoje. Išvados.

Ištrauka

Komunikacijos kokybė XXI amžiuje tampa vis aktualesnė. Šiandien daugelio specialybių atstovai, o ypač versilininkai, valstybės tarnautojai, medikai, pedagogai ir kt., intensyviai bendrauja su įvairių organizacijų darbuotojais, užsienio partneriais.
Kiekvienas mūsų norėtume, kad kontaktai su kitais žmonėmis būtų visapusiškai naudingi ir darnūs.
Plėtojant verslą, kuriant organizacijų filialus, tampa gana sudėtinga formuoti ir išlaikyti visaverčius santykius kolektyvuose. Palankus mikroklimatas organizacijose, kaip efektyvios komunikacijos rezultatas, yra vienas pagrindinių veiksnkių, liamenčių sėkmę.
Spartėjant globalizacijos procesui, kiekvienam mūsų reikia sugebėti tinkamai orientuotis multikultūrinėje erdvėje. Tai ypač svarbu verslo žmonėms, kurie plėtoja ryšius su užsienio kompanijomis ir dalyvauja bendruose projektuose su užsienio partneriais. Todėl taip pat svarbūs veiksniai, lemiantys tarpkultūrinės komunikacijos sėkmę.
Tik gimęs žmogus iš karto patenka į organizaciją – šeimą. Toliau – visas žmogaus gyvenimas – tai nuolatinė kelionė per įvairiausias organizacijas: pradedant vaikų darželio grupe, mokyklos klase, sporto ar kokio kito laisvalaikio pomėgio būreliu, politine partija, klubu ar draugija pagal interesus bei baigiant darboviete. Šioms organizacijoms žmogus priklauso tėvų valia arba dalyvauja jose jau pats sąmoningai apsisprendęs.
Organizacijos – tai žmonių bendrijos, sąmoningai ir kryptingai derinančios pastangas siekti bendro tikslo. Visų organizacijų didžiausias ir vertingiausias turtas yra jos žmonės (nariai). Ne organizacija ko nors pasiekia, viską padaro jos vardu veikiantys žmonės.
Kiekvienos organizacijos egzistavimui bei efektyviam valdymui reikalinga savalaikė, tiksli, kokybiška informacija bei nenutrūkstamas keitimasis ja, t.y. efektyvi dalykinė komunikacija, kurioje dalyvauja kiekvienas organizacijos narys.
Komunikacija pagyvina organizacijos struktūrą, prasiskverbia į visas organizacijos veiklos sritis. Ji - žmonių tarpusavio sąveikos ir organizacijos funkcionavimo pagrindas. Jeigu žmonės negalės ar nesugebės pasikeisti informacija, aišku, jog jie negalės ir dirbti drauge, numatyti tikslus bei jų siekti - organizacija nustos gyvavusi. Santykiai tarp organizacijos narių yra labai svarbūs. Tik struktūrinis stabilumas leidžia organizacijai efektyviai veikti, siekiant užsibrėžtų tikslų.
Organizacinė struktūra suteikia žmonių komunikacijai nuspėjamumą ir pastovumą, kartu padeda atlikti administracines užduotis. Iš to seka išvada, kad organizacija ir komunikacija yra neatskiriami veiksniai: be organizacijos nebus komunikacijos ir atvirkščiai – organizacija negali egzistuoti be komunikacijos.
Mano darbo tema – komunikacija organizacijoje.
Rašydama darbą naudojausi mokslinės ir periodinės literatūros šaltiniais apie organizacijas ir komunikacijos reikšmę jose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomunikacijos kursinis darbas
KategorijaKomunikacija
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis369.81 KB
Autoriusshirdele
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komunikacija organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-04-25 IP: 82.140.170.5
    Aima sako

    Labai neblogas , sakyčiau rimtas , tvarkingas darbas . Man labai padėjo. Ačiū

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą