Išplėstinė paieška
 
 
 

Stresas ir sveikata (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Stresas – kas tai? Streso rūšys. Streso požymiai. Streso įveikimo būdai. Stresas įtakoja sveikatą. Sveikatos samprata. Psichikos sveikata. Fizinė sveikata. Išvados.

Ištrauka

Dažniausiai energijos prarandame dėl stresų. Stresas, ko gero, pastaraisiais metais tapo vienu neteisingiausiai suprantamų ir labiausiai ne vietoje vartojamų žodžių. Visi tik kalba apie stresą, dauguma patiria stresą, beveik visi skundžiasi savo stresais.
Stresą būtina tiksliai apibrėžti, nes paprastai stresu vadiname viską, kas nemalonu, nepatogu, kas mus slegia. Ir štai, pirmas svarbus punktas: kiekvienas stresu vadina kažką kitą – tai, ką jis jaučia asmeniškai, ir viliasi, jog kitas žmogus jį supras. Spaudoje skaitome apie vadybininkų, policininkų, sekretorių, darbininkų. Dirbančių prie konvejerio, medicinos seserų, vairuotojų, pėsčiųjų ir dviratininkų stresus, apie atostogų metu ir laisvalaikiu patirtus stresus ir t.t. Trumpiau tariant, stresas – tai sankaupa jausmų, kurie kyla individui dėl psichinio ir fizinio pobūdžio apribojimų, nusivylimų, praradimų ir pernelyg didelių reikalavimų.
Visi gerai žinome, kad stresas yra labai glaudžiai susijęs su sveikata. Juk stresas yra vienas iš pagrindinių veiksnių įtakojančių mūsų organizmą. Kad žmogaus sveikata būtų gera jis pats turi rūpintis fizine ir psichine savo sveikata.
Taigi šio referato tikslai: jus supažindinti su tuo, kas yra stresas, kaip jis įtakoja sveikatą.Taip pat bandžiau pateikti sveikatos sampratą, supažindinti su fizine ir pschine žmogaus sveikata.
Darbo metodai – literatūros šaltinių ir internetinės medžiagos analizė.

Anot žodyno, stresas- žmogaus būsena, kylanti dėl įvairių ekstremalių poveikių, t. y. stresorių (streso būseną sukeliantys veiksniai). Streso terminą pasiūlė H. Selje (Kanada). Viename iš savo pranešimų Prahoje Selje įvardino, jog stresas- tai visa, kas veda į greitą organizmo senėjimą arba sukelia ligas. Taigi, nepalankūs faktoriai (stresoriai) sukelia streso reakciją, t. y. žmogus sąmoningai ar mašinaliai stengiasi prisitaikyti prie visiškai naujos situacijos. Po to seka išlyginimas, arba adaptacija. Žmogus arba įgauna pusiausvyrą susidariusioje situacijoje, arba neprisitaiko.
Streso sąvoka pakankamai populiari šiuolaikiniame moksle, gana dažnai ją vartojame ir kasdieniniame gyvenime. Tačiau kiekvienam stresas yra kažkas kita, kiekvienas patiriame jį skirtingai, subjektyviai. Žvilgsnis į mokslinę literatūrą leidžia rasti paaiškinimą, kas gi yra stresas.
Stresas yra fizinė ar psichinė organizmo reakcija į slegiančias situacijas, keliančias grėsmę individo gerovei, sveikatai ar gyvybei. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis17.03 KB
AutoriusVita
Viso autoriaus darbų28 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/Dėstytojasdoc. M.Rugevičius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas ir sveikata (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 12 Klasė/kursas
  • doc. M.Rugevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą