Išplėstinė paieška
 
 
 

Stresas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Streso apibūdinimas, streso požymiai, priežastys, galinčios sukelti stresus, kas yra stresas, streso išvengimas, streso schema, gerasis ar blogasis stresas, ar galima išvengti streso, 7 praktiniai klausimai.

Ištrauka

Svarbiausia visų nukrypimų, sutrikimų priežastis – STRESAS. Tas pats stresas be kurio nebūtų nei gyvybės, nei pažangos. Pasirodo, kad stresas, fundamentalusis mūsų egzistencijos akmuo, gali paskatinti žmogų nusigerti, nusisukti nuo pasaulio ir net žudytis. Dažniausiai nuo streso ginamasi labai jau prieinamu ir nesunkiu būdu – taurele arba taure. O toliau – pakartotini stresai, pakartotini pasigėrimai, pakartotinos įvairių organų, sistemų ligos ir vėl taurelė it t.t. kaip pavyzdį galiu pateikti pora tipiškų situacijų sukeliančių stresą:
Dažnai tenka daryti tai, ko visai nesinori arba kas neįeina į tiesiogines pareigas
Gyvenate nuolat jausdamas laiko trūkumą
Jus visą laiką ragina arba pats nuolatos skubate
Jums atrodo, jog visi aplinkiniai psichiškai įsitempę
Nuolat norite miego
Niekas nesukelia Jums teigiamų emociję
Konfliktai šeimoje
Nuolat nepatenkintas gyvenimu
Įlendate į skolas ir nebežinote, kaip jas grąžinti
Jus vargina nepastovumo jausmas
Kai nėra su kuo arba nėra noro dalytis savais išgyvenimais
Nejaučiate pagarbos sau nei darbe, nei namuose
Bijote netekti darbo
STRESAS – gali išsaugoti mūsų gyvybę,bet taip pat ir vesti į beprotybę ar net savižudybę.


Streso apibrėžimų gali būti daug, čia keli iš jų:
Stresu vadinama organizmo reakcija į aplinkos veiksnius, keliančius grėsmę individo gerovei, sveikatai ar gyvybei ir sutrikdančius įprastinę psichofizinę pusiausvyrą.
Stresas yra natūralus gyvenimo reiškinys, skatinantis veiklumą, išradingumą, net kūribiškumą ir tobulėjimą. Tačiau per stiprus, dažnai pasikartojantis arba užsitęsęs (chroniškas) stresas gali paskatinti įvairių ligų atsiradimą.
Stresas – netikėtų, dažniausiai neigiamų aplinkybių sukelti organizmo ir žmogaus veiklos funkcijų sutrikimai.
Stresas – tai vidinių ir išorinių ritmų desinchronizacija.
Stresas – užtrukusi įtampos situacija, kurios išvengti subjektyviai neįmanoma, jei asmuo nesugeba kontroliuoti padėties. Eustresas, priešingai, sukelia teigiamas emocijas, žmogus kontroliuoja situaciją ir jaučia pasitenkinimą.

Stresą sukeltys aplinkos veiksniai vadinami stresoriais. Jie gali būti fiziniai (šaltis, karštis, alkis, trauma, infekcija ir kt) ir psichosocialiniai (konfliktas, nesėkmė, ne-laimė, problemos šeimoje, darbe, netikrumas dėl ateities ir kt). Vaikystėje patirti stresai labai jautriai išgyvenami ir jei jei kartojasi metų metus ir net po kelis kartus (vienas du stiprūs kivirčai arba penki šeši lengvi - vidutiniai stresoriai) didelė tikimybė, kad toks vaikas užaugęs bus kūno ir psichikos ligonis.
Vienas iš stresorių, viena psichinės įtampos priežasčių – somatinės ligos. Daugiausia pasaulyje mirštama nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Persirgus MI (miokardo infarktą), ilgam sutrinka santykiai tiek šeimoje, tiek mokykloje, tiek darbe, gali pasireikšti nerimas, depresija, seksualiniai bei socialiniai sutrikimai. Tai gali sukelti ir rimtus psichinius negalavimus.
Emocinis stresas gali sukelti kardiogeninį šoką, psichinio streso metu labai pakinta pulso dažnis bei pakyla arba nukrenta arterinis kraujo spaudimas.
Stresas arba šios vidinės reakcijos yra vadinamos "bėgimu ar kova". Šia bėgimo ar kovos reakcija gamta apsaugo jus iškilus pavojui. Ta pati reakcija taip pat padeda jums susidoroti su sunkiu uždaviniu ir pasiekti užsibrėžtą tikslą (pvz.: prieš svarbias rungtynes nedidelė įtampa padeda futbolo komandai pasirengti psichologiškai bei fiziškai ir įgyti aukščiausią formą). Bėda iškyla tada, kai stresas tampa nuolatinis ir nebepraeina. Jūsų organizmas visą laiką yra įsitempęs ir pasirengęs reaguoti į pavojų, ir tie apsauginiai pokyčiai, kuriuos sukėlė stresas, gali pakenkti jums psichiškai ir fiziškai, ir net susargdinti jus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.96 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR. Proškuvienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2006-03-15 IP: 193.219.130.3
  nesvarbu sako

  neblogas, apimtis apie 8l.

 • 2005-05-06 IP: 213.252.194.254
  rokas sako

  super.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Referatai
 • 8 puslapiai 
 • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
 • R. Proškuvienė
 • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą