Išplėstinė paieška
 
 
 

Stresas (4)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Stresas. Streso apibrėžimai. Gyvenimiškasis Stresas. Streso požymiai. Stresų priežastys ir pasekmės, būdai stresui pašalinti. Katastrofos. Kasdieniniai sunkumai. Svarbūs gyvenimo pokyčiai. Gerasis ar blogasis stresas. Kaip išvengti nereikalingo streso. Kaip įveikti stresą. Išvados.

Ištrauka

Savo darbui atlikti pasirinkau gana plačią temą Stresas. Šiame darbe stengsiuosi kuo plačiau ir išsamiau papasakoti kas iš tikrųjų yra tas stresas, kaip jis veikia žmones, taip pat pabandysiu apibūdinti streso požymius ir savybes.
Norėdama, kad mano darbas būtų išsamus rėmiausi įvaiia literatūra parašyta šiai temai, literatūros ieškojau įvairiuose žurnaluose, psichologijos knyguose, taip pat ir interneto svetainėse.
Manau, ka man pavyko apibendrintai, išsamiai ir aiškiai pateikti stresą. Be to norėdama, kad darbas būtų logiškas padalinau jį į pogrūpius.
Kas tas Stresas
Stresas – tai žmogaus fiziologinės ir psichinės įtampos būsena, kurią sukelia išoriniai ir vidiniai dirgikliai. Šie dirgikliai, su kuriais organizmas tarsi ginčijasi, vadinami stresoriais. Stresas yra natūrali organizmo reakcija ir į vidinį, ir į išorinį, teigiamą ir neigiamą dirginimą. Būdamas įprastiniu mūsų gyvenimo reiškiniu stresas skatina veiklumą, išradingumą, kūrybiškumą. Tačiau ilgai trunkantis nekontroliuojamas stresas išsekina psichiką bei imuninę organizmo sistemą ir gali tapti įvairių ligų priežastimi.
Streso apibrėžimų gali būti daug,taigi čia keli iš jų:
Stresu vadinama organizmo reakcija į aplinkos veiksnius, keliančius grėsmę individo gerovei, sveikatai ar gyvybei ir sutrikdančius įprastinę psichofizinę pusiausvyrą.
Stresas yra natūralus gyvenimo reiškinys, skatinantis veiklumą, išradingumą, net kūribiškumą ir tobulėjimą. Tačiau per stiprus, dažnai pasikartojantis arba užsitęsęs (chroniškas) stresas gali paskatinti įvairių ligų atsiradimą.
Stresas – netikėtų, dažniausiai neigiamų aplinkybių sukelti organizmo ir žmogaus veiklos funkcijų sutrikimai.
Stresas – tai vidinių ir išorinių ritmų desinchronizacija.
Stresas – užtrukusi įtampos situacija, kurios išvengti subjektyviai neįmanoma, jei asmuo nesugeba kontroliuoti padėties. Eustresas, priešingai, sukelia teigiamas emocijas, žmogus kontroliuoja situaciją ir jaučia pasitenkinimą.
Stresą galime išskirti- taigi Gyvenimiškasis Stresas

Stresas – įprastas ir dažnai sutinkamas reiškinys . Visi mes laikas nuo laiko jį išgyvename – galbūt kaip tuštumos ir gilumo jausmą pilve, kai atsistojame prisistatyti klasėje, arba kaip perdėtą dirglumą, arba nemigą sunkesniu gyvenimo periodu . Nereikšmingi stresai yra neišvengiami ir nekenksmingi . Tai yra neatskiriama žmogaus egzistavimo dalis, tik reikia išmokti atskirti leistiną streso lygį ir per didelį stresą . Nulinio streso nebūna .
Streso tipas, kuris nagrinėjamas šiame darbe, yra priskirtas per didelei psichologinei ir fiziologinei įtampai . Tyrimai rodo, kad fiziologiniams streso požymiams priklauso žaizdos, migrena, hipertonija, nugaros skausmai, artritas, astma ir širdies skausmai . Psichologiniai požymiai būtų : dirglumas, apetito praradimas, depresija, sumažėjęs domėjimasis aplinka ir kiti .
Didelis stresas darbo vietoje gali brangiai atsieiti organizacijoms . Darbuotojų problemos, kurios atsispindi jų atlyginimuose ir darbo rezultatuose, taip pat sveikatoje šaknijasi psichologiniame strese . Stresas tiesiogine ir perkeltine prasme mažina daugelio darbuotojų gyvenimo kokybę . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.3 KB
Autoriusmeilute
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą