Išplėstinė paieška
 
 
 

Stresas (17)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Stresas. Kada stresas grasina. Moterys stresą ištveria geriau nei vyrai. Streso valdymas. 22 patarimai kaip sumažinti įtampą. Kaip įveikti stresą? Vaikų stresas - mokykla. Kaip mokiniui susopa ausis (ar pilvas), nes tądien - kontrolinis. Jei slegia stresų našta. Streso pasekmės pasireiškia trimis lygiais. Stresuojantis Adomas. Perdegimo sindromas. Išvados. Testas.

Ištrauka

Kiekvienas iš mūsų kasdien patiriame didesnį ar mažesnį stresą kadangi visiškai jo išvengti yra neįmanoma.Nežiūrint to,žinios apie apie stresą ir jo sukeltas pasekmes sveikatai,švelniai tariant,yra gana paviršutiniškos.Žodis ,,stresas'' dažnai naudojamas sielvarto,nuovargio ar jausmų,kurių nesugebame įveikti,apibūdinimui.Todėl,prieš pradedant aiškintis apie galimas streso darbe pasekmes sveikatai,tikslinga išsiaiškinti pačias sąvokas ,,stresas'' ir ,,stresas darbe''. Lietuviška Medicinos enciklopedija nurodo,kad stresas - tai psichinė ir fiziologinės įtampos būsena,visuma organizmo apsauginių reakcijų,kurias sukelia žalingi aplinkos ar vidaus veiksniai - stresoriai.
Psichinės ir fiziologinės įtampos būsena,visuma organizmo apsauginių reakcijų, kurias sukelia žalingi aplinkos ar vidaus veiksniai - stresoriai. Stresą gali sukelti fizinė ar psichinė trauma,liga.Fiziologinis stresas reiškiasi širdies ritmo, kraujospūdžio, kvėpavimo,raumenų tonuso,smegenų elektrinio aktyvumo pokyčiais,judesių koordinacijos sutrikimais,psichologinis stresas - emocine įtampa,baimė, frustracija; jis dar skirstomas į emocinį (susijusį su laukimo pavojumi) ir informacinį (susijusį su sudėtingu sprendimu) stresą; elgesio stresas gali reikštis nesivaldymu, neveiklumu ar pan. Stresas gali būti naudingas arba žalingas; tai priklauso nuo stresoriaus intensyvumo ir organizmo atsparumo.Nedideli stresai skatina organizme gyvybines funkcijas,grūdina.
Stiprus,chroniškas stresas labiau paveikia vyrus,o ne moteris - tai nustatė Diuseldorfo universiteto (Vokietija) mokslininkai.Jie sukūrė stresą keliančią situaciją 58 jaunuoliams,o po to tikrino jų atmintį.Paaiškėjo,kad vyrams kurių streso lygis buvo didžiausias,atminties užduotys sekėsi sunkiau ir prasčiau negu moterims.Be to,stresą patyrusiems vyrams prasčiau sekėsi įveikti įvairias gyvenimiškas situacijas.
Daktaras Oliver Wolf mano,kad moteriškasis lytinis hormonas estrogenas sumažina moterų patiriamą stresą.Mokslininkai tirdami pagyvenusius žmones (senus vyrus ir moteris po menopauzės,kai jų organizme sumažėja estrogeno) pastebėjo,kad šios grupės moterys stresą pakelia sunkiau negu vyrai.
Vadinasi,estrogenas tikrai turi įtakos organizmo atsakui į stresą.
Dar vienas Olandijoje atliktas tyrimas dar kartą patvirtina, kad moterys išgyvenančios stresą,yra labiau linkusios ieškoti socialinės paramos - pasakoti kitiems tai,kas nutiko,dalytis jausmais ir išgyvenimais su draugais ar kaimynais.Tai joms padeda įveikti sunkius gyvenimo periodus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis28.41 KB
Autoriusgiedre
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas (17) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą