Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Stresai asmeniniame gyvenime ir organizacijoje

Stresai asmeniniame gyvenime ir organizacijoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Pranešimo tikslas išsamiai aptarti streso sampratą, jo esmę, trumpai atskleisti stresų priežastis, pasekmes, bei stresų įveikimo būdus asmeniniame gyvenime bei organizacijoje. Streso samprata ir esmė. Stresų priežastys. Stresų pasekmės. Stresinės situacijos organizacijoje. Stresų mažinimo ir įveikimo priemonės. Išvados.

Ištrauka

Žmonija žengia techninės evoliucijos, tobulėjimo keliu. Daugėja mus supančių dirgiklių. Spartus gyvenimo tempas, gausi informacija, laiko stoka didina nervinę psichinę ir emocinę įtampą. Nėra žmonių, kurie nebūtų išgyvenę konfliktinių situacijų, nepajutę gyvenimo smūgių ar kitų sunkumų, kurie gali iššaukti stresą. Svarbu tinkamai įvertinti streso grėsmę, žinoti kaip jis pasireiškia tam, kad galėtume jį įveikti. Neretai žmonės kalba apie stresą, nors vargu ar tiksliai žino, kas jis yra, kas jį sukelia. Tad ši tema iš ties aktuali, kadangi spartėjantis gyvenimo tempas vis dažniau stumia žmogų į stresines situacijas, kurių pasekmės tiesiogiai atsiliepia žmogaus gyvenimui, o ypač jo sveikatai.
Pranešimo tikslas išsamiai aptarti streso sampratą, jo esmę, trumpai atskleisti stresų priežastis, pasekmes, bei stresų įveikimo būdus asmeniniame gyvenime bei organizacijoje. Tam įgyvendinti keliami tokie uždaviniai:
1. Charakterizuoti streso sampratą, esminius jo aspektus.
2. Išanalizuoti esmines stresą sukeliančias priežastis.
3. Charakterizuoti stresų sukeltas pasekmes.
4. Išanalizuoti stresines situacijas organizacijoje.
5. Išnagrinėti stresų mažinimo ir įveikimo priemones.
Darbo pabaigoje pateikiamos loginės išvados.


Turbūt paklaustas, kas yra ,,stresas" kiekvienas žmogus atsakytų skirtingai. Tai savaime suprantama, kadangi ši sąvoka išties plati ir apjungia daug atskirų aspektų. Paanalizuokime keletą plačiausiai vartojamų sąvokų.
Pasak Kučinsko, stresas – įtampos būsena, t. y. visuma apsauginių fiziologinių reakcijų, kylančių žmogaus organizme kaip atsakas į nepalankių veiksnių poveikį.
Išsamesnį streso apibūdinimą pateikia A. Jacikevičius: ,,Stresai yra emocinės būsenos, sukeliamos ekstremalių asmenybei sąlygų, pasireiškiančios įtampomis, judesių dezorganizacija, nepasitikėjimu pasirenkant veiksmo kryptis, klaidingomis reakcijomis."
Remiantis J. Lape, stresas taip pat suvokiamas, kaip organizmo būsena, kilusi dėl netikėtų nepalankių aplinkybių (stresorių) poveikio ir dezorganizuojanti žmogaus veiklą. R. Lazarus nurodo, kad stresas susijęs su tokiais psichologiniais procesais kaip grėsmės įvertinimas (grėsmė – tai žmogaus iš anksto numatytas susidūrimas su kokia jam nepalankia, pavojinga situacija), bei tos grėsmės sukeltas gynimas.
Gana trumpai tačiau plačiai interpretuodama, V. Barvydienė pateikia net keletą streso sampratų. Jos teigimu, stresas tai:
neigiama emocinė patirtis, atsirandanti, kai žmogaus poreikiai didesni už galimybes;
užtrukusi įtampos situacija, kurios išvengti subjektyviai neįmanoma, jei asmuo nesugeba kontroliuoti padėties;
netikėtų, dažniausiai neigiamų aplinkybių sukelti organizmo ir žmogaus veiklos funkcijų sutrikimai.
Na, o konkrečiai kalbant apie darbinį stresą, profesinės saugos ir sveikatos tarnyba teigia, kad stresas darbo vietoje yra sąveikos tarp asmens ir jo darbo aplinkos rezultatas. Asmeniui tai yra suvokimas, kad jis/ji negali susidoroti su savo darbo aplinkos reikalavimais ir atitinkamas neigiamas emocinis atsakas.
Stresai yra skirstomi į du tipus : fiziologinis ir emocinis.
Fiziologinis stresas – tai organizmo prisitaikomųjų, gyvybinių reakcijų visuma. Tos reakcijos kyla veikiant stresoriams, kurie išveda organizmą iš pusiausvyros. Stresą gali sukelti ir teigiami, ir neigiami dirgikliai. Tuo tarpu emocinis stresas - tai procesas, kurio metu įvertiname veikiančius dirgiklius ir reaguojame ne į visus dirgiklius, o tik į asmeniškai reikšmingus.
Apibendrinant galima daryti išvadą, kad stresas yra nespecifinis žmogaus kūno atsakas į nemalonią, netikėtą situaciją, kuri žmogui tuo metu atrodo sunkiai suvaldoma ar net neįveikiama. Šį stresą sukelti gali tiek nepriklausomi išoriniai dirgikliai, tiek ir asmeniškai reikšmingi, kuriuos aptarsime tolimesnėje darbo eigoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-17
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis47.75 KB
AutoriusJuste
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Pikturnaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresai asmeniniame gyvenime ir organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • I. Pikturnaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą