Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Supaprastintas bankroto procesas

Supaprastintas bankroto procesas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Supaprastinto bankroto proceso sąvoka. Supaprastinto bankroto procesas. Supaprastinto bankroto proceso taikymo atvejai. Supaprastinto bankroto proceso nutraukimas. Teismo veiksmai priėmus nutartį taikyti supaprastintą bankroto procesą. Ypatumai taikant supaprastintą bankroto procesą. Gautų lėšų, pardavus turtą, panaudojimas. Išvados.

Ištrauka

Nuo 2003 m. sausio 1 d. Įmonių bankroto įstatyme naujai įsigaliojusiuose pakeitimuose buvo numatytas supaprastintas bankroto procesas. Šis procesas įsigaliojo kartu su LR Civilinio proceso kodekso priėmimu.
Supaprastinto bankroto procesu, vykdomu teismo tvarka, buvo norima palengvinti, supaprastinti įmonių, neturinčių arba turinčių nedaug turto, bankroto procesą.
Pagrindinis šio referato tikslas:
Apibūdinti supaprastintą bankroto proceso eigą ir jo atsiradimo reikšmingumą.
Nagrinėdama šią temą iškėliau šiuos pagrindinius uždavinius, kurie padėtų atskleisti supaprastinto bankroto proceso esmę:
Apibrėžti supaprastinto bankroto proceso sąvoką ir tikslą.
Nurodyti atvejus kada taikomas ir netaikomas supaprastintas bankroto procesas.
Įvardinti ypatumus, kai taikomas supaprastintas bankroto procesas.
Apibūdinti teismo vaidmenį supaprastinto bankroto procese.
Apibūdinti lėšų panaudojimą pardavus turtą.
2003 metų sausio 1 d. įsigaliojo nauja, patobulinta Įmonių bankroto įstatymo redakcija, priimta 2001 metais. Dabar šis įstatymas nutarė kovoti su bankrotu, pasitelkęs tuos, kuriems šis procesas labai nepalankus, - įmonės darbuotojus ir kitus kreditorius.
Įmonių bankroto įstatymas numato galimybę bankroto procesą vykdyti teismo arba ne teismo tvarka, tai yra gali būti teisminė ir neteisminė bankroto procedūra.
Šie nauji įstatymo pakeitimai numatė naują teismo tvarka vykdomą bankroto procedūrą. Ši procedūra vadinama supaprastinto bankroto procesu.
Supaprastintas bankroto procesas – tai yra supaprastintos bankroto procedūros, kai įmonė neturi turto ar jo nepakanka teismo ir administravimo išlaidoms apmokėti.
Pagrindinis supaprastinto bankroto tikslas yra siekis, noras užtikrinti, jog iškėlus bankroto bylą turto neturinčiai įmonei, užtektų jos lėšų šios įmonės likvidavimui ir administravimui.
Anksčiau iškėlus bankroto bylą turto neturinčioms įmonėms, teismui būdavo sunku surasti administratorių, kuris veltui administruotų tokią įmonę (faktiškai teismai, skirdami administratorių didesnėms įmonėms, jam paskirdavo ir kelias beturtes įmones).
Pagal šį pagrindinį tikslą galima teigti ir daryti išvadą, kad įstatymų leidėjai įvedė šį supaprastinto bankroto procesą ne todėl, kad būtų lengviau išspręsti bankroto bylą teismo tvarka, o atsižvelgdami į patį bankroto proceso tikslą, tai yra likviduoti įmonę ir kuo pilniau ir geriau patenkinti kreditorių reikalavimus, atsiskaityti su jais, kad jų interesai būtų patenkinti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-24
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.17 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJ. Spaičienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Supaprastintas bankroto procesas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • J. Spaičienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą