Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Bankrotas. Įmonių bankrutavimo priežastys Lietuvoje

Bankrotas. Įmonių bankrutavimo priežastys Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Įmonių bankrotas. Kas tai? Užsienio patirtis. Padėtis Lietuvoje. Bankrotai Lietuvoje. Neatsiskaitymas su darbuotojais. Bankroto procedūrų teisinis reguliavimas Lietuvos respublikoje. Senojo ir naujojo Bankroto įstatymų panašumai ir skirtumai. Bankroto procedūros. Bankroto procedūrų iniciatoriai. Bankroto bylos iškėlimo prielaidos ir tikslai. Teismo vaidmuo. Profesija- įmonių administratorius. Bankroto bylos iškėlimo pasekmės. Darbuotojų padėtis. Kreditorių atsakomybė. Gelbėti bankrutuojančią įmonę ar teisingai padalyti jos turtą? Bankrutuojančios įmonės sanavimas. Ankstesnio verslo apimčių fiksavimas esamame lygyje mažinant personalo skaičių ir naudojamą turtą. Naujo verslo įsisavinimas, kai senasis nebeturi perspektyvų. Bankrutuojančios įmonės prijungimas prie normaliai veikiančios. Ištekliai. Komanda. Likvidavimas. Taikos sutartis. Išvados. Priedai (5).

Ištrauka

Pasukę rinkos ekonomikos keliu, mes neišvengiamai turėjome daryti ir darėme daugybę klaidų, nes tai naujas, nežinomas, pilnas pavojingų netikėtumų kelias…
Tai beveik amžinos temos, o šiandien galiojant jau trečiam Bankroto įstatymui, norėtųsi pakalbėti, kas dar laukia mūsų verslo įmonių, jų darbuotojų: įveikta krizė, sotus gyvenimas, ar ūkio katastrofa - juk tokių nuomonių irgi tenka girdėti.
Bankroto įstatyme atsirado ir gana pavojingų dalykų, anot ekspertų, - liudijančių, jog įstatymų autoriai ir leidėjai nevisiškai įvertino svarbią ir sudėtingą rinkos ekonomikos bankroto funkciją. Tai nėra paprasta teisinė bei finansinė procedūra, kaip neretai bandoma aiškinti, bet svarbus ūkio valdymo, jo efektyvumo didinimo svertas. Tai savotiškas baubas, kuris turi būti pakankamai realus, kad priverstų geriau dirbti verslininkus, administratorius ir kitus įmonių darbuotojus, tačiau ne per daug žiaurus, kad didesnei ūkio subjektų daliai leistų išgyventi. Bankroto mechanizmas- tai lazda tėvo, o ne bandito rankose.
Ta proga prisiminkim: paskelbus ankstesnius Bankroto įstatymus, per porą pirmų metų nė apie vieną tikrą bankrotą taip ir neišgirdome, taigi baubas nieko neišgąsdino. O dabar, kaip tolimesniame dėstyme bus matyti, patekome į kitą kraštutinę padėtį - bankrotai tapo vos ne masišku reiškiniu, ir, svarbiausia, dauguma jų baigiasi ūkio subjektų likvidavimu.
Taigi šio darbo tikslas - kuo aiškiau išdėstyti visų įmonės bankroto procedūrų tvarką ir įmonių bankrutavimo priežastis, atskleisti jų įtaką bendram įmonės, kaip ūkio subjektų, likimui, apibrėžti bankroto procedūrų svarbiausių dalyvių teises ir galimybes. Savo darbe, greta grynai teorinių aiškinimų, stengsiuosi pateikti praktinių pavyzdžių ne tik iš Lietuvos, bet ir Vakarų šalių patirties šioje sferoje.
Ruošiantis šiam darbui, buvo naudojamasi įvairiais informacijos šaltiniais. Pagrindiniai šaltiniai yra Periodinė spauda bei Internetas (Seimo, Ūkio ministerijos ir kt. puslapiai). Manau, kad dabar galiu tvirtai teigti, jog šioje srityje - bankroto valdyme - mums dar trūksta informacijos, ši sritis dar nėra pakankamai ištirta ir aprašyta. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-20
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai31
Dydis42.26 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankrotas. Imoniu bankrutavimo priezastys Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą