Išplėstinė paieška
 
 
 

Bankrotas (3)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Istorija. Nemokumo pagrindai. Bankroto procedūros pradžia. Bankroto procedūros vykdymas. Teisinės pasekmės iškėlus bankroto bylą. Konkurso masė. Bankrotas pagal Italijos įstatymus.

Ištrauka

Pirmajame etape paskolos sutarties pažeidimas turėjo sunkių pasekmių skolininkui, jis atsidurdavo už teisės saugojimo ribų. Šis etapas vadinamas Eecutio-skolininko atidavimas kreditoriui, kitaip tariant, skolininko nubaudimas. Prievolės neįvykdymas reiškė laisvės netekimą. Tokius elementus galima aptikti senuose Hebrajų raštuose-Karalių 11 knyga, skirsn. 4, eilė 1-moters nusiskundimą Eliziejui: "mano vyras mirė, ir štai atvyko skolintojas, norįs mano du vaiku pavergti. Panašiai buvo Rusijoje, kur skolininkas nesumokėjęs skolos, virsdavo "zakupu", tai yra savo kreditoriaus vergu iki tol, kol neatidirbs skolos. Viena iš priežasčių buvo ekonominis išsivystymo lygis, to laikotarpio visuomenės išsivystymo lygyje kaip objektas, turintis didelės ekonominės vertės, buvo žmogaus darbingumas. Pagal Šekspyro tragediją "Venecijos pirklys" kreditorius neišsimokantį skolininką galėjo net sukapoti.
Antras etapas-executio realis, kai kreditoriaus pretenzijos nukreipiamos į skolininko turtą. Nemokumo pasekmės jau ne baudžiamosios teisės dalykas, o privatinės teisės reguliavimas. Tačiau išnykus bausmės baimei, skolininkai pradėjo perleisti savo turtą tretiesiems asmenims. Šiuo laikotarpiu atsirado actio Pauliana. (Teisės Nr. 12,:Kreditoriams žalingi aktai"). Kreditorių teisė pripažinti skolininko sutartis su trečiaisiais asmenimis negaliojančiomis.
Trečias etapas siejamas su tuo, kad nemokumo institutas-privatinės teisės reguliavime lieka, išskyrus kad tam tikras nemokumo rūšis, kurios yra baudžiamos.
Viduramžių Italija, vokiečių Hanza, kur klestėjo prekyba ir pirklių visuomenei reikėjo numatyti sunkias bausmes už skolininkų apgaulingus (nesąžiningus) veiksmus kreditorių atžvilgiu, taip atsiskyrė sąvokos-nemokumas kaip bankroto sąlyga. Bankrotas-kaip nusikaltimas.
Daugumoje Europos valstybių nemokumo ir bankroto sąvokos atsirado iš Napoleono komercinio kodekso, kurį perėmė ir rusų Prekybinis Proceso įstatymas -XI tomas, 386-545 str. Šis įstatymas veikė Lietuvoje.
Prancūzijos Komercinis kodeksas įsigaliojo 1808 metų sausio 1 dieną. Nemokumo teisė pagal Prancūzijos komercinį kodeksą buvo taikoma tik pirkliams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-15
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.34 KB
AutoriusVilija
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankrotas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą