Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Įmonių bankroto teisinis reguliavimas

Įmonių bankroto teisinis reguliavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Bankrotas. Įmonių bankroto teisinis reguliavimas. Bankroto procesas. Įmonės nemokamumas. Ieškinio iškėlimas. Asmenys, galintys pateikti ieškinį. Reikalavimai teismui ir pateikusiems ieškinį. Kreditorių reikalavimų tenkinimo tvarka. Administratorius bankroto byloje. Bankrutavusių ir bankrutuojančių įmonių mokesčių mokėjimas. Bankroto procesas ne teismo tvarka. Supaprastintas bankroto procesas. Įmonių restruktūrizavimo procesas. Bankroto bylos nutraukimas. Taikos sutartis. Bankrutavusios įmonės likvidavimas. Išvados. Darbe naudojamasi 2000-2002 metais galiojusiais įstatymais.

Ištrauka

Motyvacija: šią temą pasirinkau todėl, kad norėjau daugiau sužinoti apie įvairias normas ir tarptautinius dokumentus, kurie reguliuoja įmonių bankrotą. Be to, norejau praturtinti savo žinių bagažą teisiniu aspektu.
Darbo tikslas : supažindinti su Lietuvos Respublikoje galiojančiais įstatymais, reglamentuojančiais įmonių veiklą, reorganizavimą,bankroto procedūrą, išanalizuoti kokia yra bankroto iškėlimo tvarka.

Bankrotas - tai normalus ekonominis reiškinys, nors daugumai mūsų vien tik šis žodis skamba grėsmingai. Nesugebėjimas orientuotis verslo rinkoje, ateities neprognozavimas ir neišvengiamos klaidos kasdieną daugybę įmonių veda į ban¬kro¬tą Tačiau įmonių bankroto pro¬cedūros yra reikalingos ir būtinos tam, kad būtų išvengta tolimesnio klimpimo į didesnes skolas ir nuostolius. Galime teigti, kad beveik visada įmonių bankroto bylos baigiasi įmonių likvidavimu ir tik labai maža dalis įmonių restruktūrizuojama. Valstybei įmonių bankrotai yra neišvengiama kasdienybė. Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatyme bankroto sąvoka yra apibrėžta taip "Bankrotas" - nemokios įmonės būsena, kai įmonei teisme yra iškelta bankroto byla arba kreditoriai įmonėje vykdo bankroto procedūras ne teismo tvarka. LR Įmonių bankroto įstatymo tikslas yra reglamentuoti juridinių asmenų bankrotą tam, kad bankrotas vyktų operatyviai, sklandžiai ir padėtų kuo geriau patenkinti bankrutuojančio juridinio asmens kreditorių interesus.

Lietuvoje įmonių bankroto procesą reglamentuoja LR Civilinis kodeksas, LR Įmonių bankroto įstatymas, bei kiti teisės aktai. LR Įmonių bankroto įstatymo tikslas yra reglamentuoti juridinių asmenų bankrotą tam, kad bankrotas vyktų operatyviai, sklandžiai ir padėtų kuo geriau patenkinti bankrutuojančio juridinio asmens ir kreditorių interesus. Jame apibrėžtos bankroto dalyvių teisės ir pareigos, bankroto proceso tvarka bei kiti su bankroto procedūra susiję veiksmai. Siekiant kuo efektyvesnio įstatymo veikimo, įstatymas yra nuolat tobulinamas ir daromi jo pakeitimai. Įmonių bankrotas - vienas iš verslo rizikos veiksnių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis42.03 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imoniu bankroto teisinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą