Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Bankroto bylų nagrinėjimo procesiniai ypatumai

Bankroto bylų nagrinėjimo procesiniai ypatumai

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Bankroto bylų nagrinėjimo procesiniai ypatumai. Kada keliama bankroto byla. Kas turi teisę kreiptis į teismą. Ieškovų teisės. Ieškininio pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo padavimo tvarka ir reikalingi pateikti dokumentai. Pasirengimas nagrinėti bankroto bylą teisme. Bankroto bylos iškėlimas. Įmonės bankroto bylos nagrinėjimas ne teismo tvarka. Supaprastintas bankroto procesas. Bankroto bylos nutraukimas. Išvados. Priedai (4).

Ištrauka

Bankrotas – nemokios įmonės būsena, kai įmonei teisme yra iškelta bankroto byla arba kreditoriai įmonėje vykdo bankroto procedūras ne teismo tvarka.
Dažnai bankrotas vadinamas socialine nelaime, siejamas su visišku finansiniu žlugimu, darbo vietų naikinimu, darbuotojų atleidimais. Tačiau bankrotas nebūtinai reiškia ūkinės veiklos pabaigą, o priešingai, gali suteikti galimybę atgaivinti bent dalį bankrutuojančios įmonės veiklos ir iš dalies atsiskaityti su kreditoriais. Bankrutavusios įmonės likvidavimas tėra vienas iš galimų variantų, o pats bankrotas yra normalus laisvosios rinkos ekonomikos reiškinys.
Antra vertus, bankroto procedūrų metu yra galimybė peržiūrėti bendrovės sandorius ir teismine tvarka nuginčyti tuos, kurie pažeidžia kreditorių interesus.
Įmonių nemokumo, bankroto bylų kėlimo ir bankroto proceso reguliavimo problemas nagrinėja Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos, įmonės steigėjai, apygardos teismai bei asmenys (fiziniai ir juridiniai) turintys teisę teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas. Pastaruosius vienija Nacionalinė verslo administratorių asociacija.
LR Įmonių bankroto įstatymo tikslas yra reglamentuoti juridinių asmenų bankrotą tam, kad bankrotas vyktų operatyviai, sklandžiai ir padėtų kuo geriau patenkinti bankrutuojančio juridinio asmens kreditorių interesus.
Darbo tikslas – išnagrinėti bankroto bylų nagrinėjimo procesinius ypatumus. Taip pat aptarti atvejus kada teismas iškeldavo bankroto bylą galiojant senam Įmonių bankroto įstatymui ir kokiu atveju priėmus naująjį.
Iškeltam darbo tikslui pasiekti pirmiausiai išnagrinėjau kada yra keliama bankroto bylą, kas turi teisę kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, kokios yra ieškovų teisės, toliau pereinama prie ieškininio pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo padavimo tvarkos, bankroto bylos iškėlimo, bankroto proceso ne teismo tvarka. Darbas baigiamas aptariant atvejus kada bankroto byla nutraukiama, taikos sutartis.
Temos aktualumas. Šios temos aktualumas pasireiškia tame, kad pastaruoju metu galime išgirsti, kad vis daugiau įmonių atsiduria ant bankroto "slenksčio". Bankroto procedūra yra vienas iš kreditorių teisių gynimo būdų, tačiau dažnai kreditoriai nesiryžta kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo manydami, kad tai yra paini procedūra, kuri gali nemažai kainuoti, o atsižvelgiant į bankroto bylos esmę ir nustatytas išieškojimo eiles, dažnai visiškai ar didžiosios kreditoriaus reikalavimo dalies neįmanoma patenkinti. Dėl šios priežasties yra svarbu apžvelgti bankroto bylų nagrinėjimo procesinius ypatumus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-25
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis2.01 MB
AutoriusVilija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankroto bylu nagrinejimo procesiniai ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą