Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Administratoriaus statusas įmonės bankroto ir restruktūrizavimo bylose

Administratoriaus statusas įmonės bankroto ir restruktūrizavimo bylose

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Įmonių bankroto ir restruktūrizavimo bylų ypatumai. Įmonių bankroto ir restruktūrizavimo priežastys. Bankroto ir restruktūrizavimo bylų teisinis reguliavimas Lietuvos Respublikoje. Bankroto ir restruktūrizavimo bylų reikalaujami dalyvauti subjektai. Administratoriaus statuso įmonių bankroto ir restruktūrizavimo bylose specifika. Administratoriaus įmonių bankroto ir restruktūrizavimo bylose samprata. Administratoriaus įmonių bankroto ir restruktūrizavimo bylose pasamdymas. Šalių susitarimai. Administratoriaus įmonių bankroto ir restruktūrizavimo bylose veiksmai ir priemonės. Administratoriaus įmonių bankroto ir restruktūrizavimo bylose teisės ir pareigos. Įstatymais reglamentuojama atsakomybė. Užsienio patirtis. Išvados ir siūlymai. Santrauka. Summary. Darbe naudojamų terminų žodynas.

Ištrauka

Temos aktualumas. Pasukus rinkos ekonomikos keliu, mes neišvengiamai turėjome daryti ir darome daugybę klaidų, nes tai naujas, nežinomas, pilnas pavojingų netikslumų kelias. Klaidų daro kreditoriai, skolindami pinigų žmonėms, kurie vėliau nesugeba atsiskaityti. Klaidų taip pat daro žmonės, pasiskolindami finansuoti reikmėms ar projektams, kurie pasirodo besą neproduktyvūs. Tiek vieni, tiek kiti sprendimus priima norėdami uždirbti, bet neturėdami visos informacijos, ypač apie ateitį. Niekas neturi visos informacijos apie ateitį, todėl išvengti nesėkmingų sprendimų objektyviai neįmanoma. Bankroto procedūros turi nutraukti klaidingų sprendimų veikimą, tačiau, aišku, negali grąžinti į pradinę padėtį, nuostoliai neišvengiami, jų paprastai patiria ir skolintojai, ir skolininkai.
Temos problematika. Įmonės bankrotas visada yra skausmingas jos dirbantiesiems. Valstybei įmonių bankrotai yra neišvengiama kasdienybė. Teisiškai apibrėžus bankroto procedūras, procesas ramiais laikais teka savaime ir nereikalauja kokio nors papildomo kišimosi. Tačiau finansinių krizių laikotarpiu tenka sukrusti. Reikia ne tik koreguoti įstatymus, valstybė turi parengti ir įgyvendinti visą kompleksą priemonių krizei įveikti. Bankroto problemos esmė: jei bankroto taisyklės daro įmonės restruktūrizavimą ar likvidavimą labai sudėtingą ir todėl lėtą, ūkis nukenčia, nes keletą metų yra nenaudojami bankrutuojančių žmonių pajėgumai ir turtas, kuris, be to, neturėdamas tikro šeimininko sparčiai nyksta. Jei taisyklės per daug paprastos, smarkiai padidėja tyčinių bankrotų rizika. Lietuviai rodo didelį išradingumą, kaip pasinaudoti žmonių resursais savo gerovei kelti dabartinės bankrotų praktikos sąlygomis. Reikšmės turi ir žmonių įregistravimo taisyklės, kurios gali būti tam tikras filtras potencialiai tyčia bankrutuosiančioms įmonėms.
Darbo metodai. Šiame darbe naudojami sisteminės, lyginamosios ir sintezės analizės metodai, kurių dėka ne tik atskleidžiama tyrimo objekto problematika, bet ir yra ieškoma minėto diskurso sprendimo būdai.
Darbo tikslas – identifikuoti adminstratoriaus statusą įmonių bankroto ir restruktūrizavimo bylose.
Darbo uždaviniai. Nustatytam tikslui pasiekti išskiriami tokie darbo uždaviniai:
1. Aptarti adminstratoriaus statusą įmonių bankroto ir restruktūrizavimo bylose sampratą bei veiklos principus;
2. Nustatyti adminstratoriaus statusą įmonių bankroto ir restruktūrizavimo bylose skyrimo bei veiklos tęsimo tvarką;
3. Sulyginti užsienio ir Lietuvos praktikas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės diplominis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai40
Dydis56.31 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administratoriaus statusas imones bankroto ir restrukturizavimo bylose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą