Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Įmonės bankroto ir restruktūrizavimo įstatymų santykis

Įmonės bankroto ir restruktūrizavimo įstatymų santykis

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Įmonės bankrotas ir restruktūrizavimas. Bankrotas. Restruktūrizavimas. Įstatymų paskirtis. Įmonės bankroto įstatymo paskirtis. Įmonės restruktūrizavimo įstatymo paskirtis. Bankroto ir restruktūrizavimo procesai. Bylos nagrinėjimas. Administratorius bankroto ir restruktūrizavimo bylose. Bylos nutraukimas. Išvados.

Ištrauka

Pasukus rinkos ekonomikos keliu, mes neišvengiamai turėjome daryti ir darome daugybę klaidų, nes tai naujas, nežinomas, pilnas pavojingų netikslumų kelias.
Klaidų daro kreditoriai, skolindami pinigų žmonėms, kurie vėliau nesugeba atsiskaityti. Klaidų taip pat daro žmonės, pasiskolindami finansuoti reikmėms ar projektams, kurie pasirodo besą neproduktyvūs. Tiek vieni, tiek kiti sprendimus priima norėdami uždirbti, bet neturėdami visos informacijos, ypač apie ateitį. Niekas neturi visos informacijos apie ateitį, todėl išvengti nesėkmingų sprendimų objektyviai neįmanoma. Bankroto procedūros turi nutraukti klaidingų sprendimų veikimą, tačiau, aišku, negali grąžinti į pradinę padėtį, nuostoliai neišvengiami, jų paprastai patiria ir skolintojai, ir skolininkai.
Įmonės bankrotas visada yra skausmingas jos dirbantiesiems. Valstybei įmonių bankrotai yra neišvengiama kasdienybė. Teisiškai apibrėžus bankroto procedūras, procesas ramiais laikais teka savaime ir nereikalauja kokio nors papildomo kišimosi. Tačiau finansinių krizių laikotarpiu tenka sukrusti. Reikia ne tik koreguoti įstatymus, valstybė turi parengti ir įgyvendinti visą kompleksą priemonių krizei įveikti. Bankroto problemos esmė: jei bankroto taisyklės daro įmonės restruktūrizavimą ar likvidavimą labai sudėtingą ir todėl lėtą, ūkis nukenčia, nes keletą metų yra nenaudojami bankrutuojančių žmonių pajėgumai ir turtas, kuris, be to, neturėdamas tikro šeimininko sparčiai nyksta. Jei taisyklės per daug paprastos, smarkiai padidėja tyčinių bankrotų rizika. Lietuviai rodo didelį išradingumą, kaip pasinaudoti žmonių resursais savo gerovei kelti dabartinės bankrotų praktikos sąlygomis. Reikšmės turi ir žmonių įregistravimo taisyklės, kurios gali būti tam tikras filtras potencialiai tyčia bankrutuosiančioms įmonėms. Tačiau ir jos nuo vagių neapsaugos, o verslo plėtrą tikrai stabdys. Kaip alternatyva įmonių bankrotui priimtas Įmonių restruktūrizavimo įstatymas, kuris sudaro palankesnes sąlygas perspektyviam verslui plėtotis, santykiams su kreditoriais sureguliuoti, netaikant bankroto procedūrų, įmonių pelningumui atkurti, darbo vietoms išsaugoti.
Įmonių restruktūrizavimo įstatyme nustatyta, kad restruktūrizavimo procedūra mokumui atkurti gali pasinaudoti tik įmonės, kurios plėtoja veiklą, turi savo produkto realizavimo rinkas ir kurioms, kreditorių nuomone, netikslinga kelti bankroto bylą.
Pasaulio banko atliktas bankrotų tyrimas 35 šalyse dokumentiškai pagrindžia tam tikrus dėsningumus, kuriuos šiaip galima ir nujausti. Juo stipresnė teisinė šalies sistema, tuo bankrotai dažnesni, tačiau jei kartu su tuo ir kreditorių teisės didesnės, tai bankrotų būna mažiau. Nepriklausomai nuo teisinės sistemos stiprumo, jei kreditoriai gali perimti įmonės akcijas, tai bankrotų būna mažiau. Tai bent iš dalies atskleidžia bankroto veiksnių sudėtingumą ir sąryšius tarp teisinės sistemos, kreditorių teisių, finansinės sistemos išsivystymo, akcininkų nuosavybės teisės ir pačių kreditavimo modelių.
Lietuvoje šiuo metu yra daugiau kaip 130 tūkstančių įregistruotų ūkio subjektų. Ne visiems gerai sekasi: bankrutavusių ar savo veiklą nutraukusių vietą rinkoje užima kiti, šiam darbui geriau pasirengę. Rinkos ekonomikos santykiai tuo ir pasižymi, jog laisvojoje rinkoje nebūna laisvos terpės. Joje visą laiką vyksta kova, kurią laimi stipriausias. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-27
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.53 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Bolzanas
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones bankroto ir restrukturizavimo istatymu santykis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • D. Bolzanas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą