Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Bankroto ir restruktūrizavimo proceso ypatumų lyginamoji analizė

Bankroto ir restruktūrizavimo proceso ypatumų lyginamoji analizė

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Pagrindinės įmonių bankroto įstatymo sąvokos. Pagrindinės įmonių restruktūrizavimo sąvokos. Restruktūrizavimo ir bankroto procesų pradžia. Bankroto bylos ir restruktūrizavimo bylos iškėlimas. Administratorius skyrimas restruktūrizavimo ir bankroto procese. Bankroto ir restruktūrizavimo procesų pasibaigimas. Išvados.

Ištrauka

Išsivysčiusiose šalyse įmonių bankrotas-įprastas ekonominis reiškinys, kuris yra neatsiejamas rinkos ekonomikos dalis. Lietuvoje bankroto sąvoka nebuvo žinoma iki Nepriklausomybės atkūrimo, kadangi tuo metu egzistavo centralizuota ekonomika. Atkūrus Nepriklausomybė bei pradėjus steigtis naujoms, nevalstybinėms, įmonėms, kurios ne visada sugebėdavo prisitaikyti prie tuometinės rinkos pokyčių, todėl patyrė bankrotą.
Šiais laikais įmonių bankrutavimo ir restruktūrizavimo tema ypač aktuali. Per dešimtmetį bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių skaičius kasmet augo, tačiau, galima teigti, kad bankrutuojančių įmonių skaičius pastaruoju metu stabilizuojasi. Paspartėjo įmonių bankroto procedūrų vykdymas. Nagrinėjant bankroto procedūrų trukmę dažniausiai bankrotas tęsiasi apie dvejus arba trejus metus.
Per 2004 metus bankroto procedūros inicijuotos 708 įmonėse, Galimybe restruktūrizuoti įmonę 2004 m. pasinaudojo 4 įmonės. 2004 m. pabaigoje buvo vykdomas 14 įmonių restruktūrizavimas. 1992 m. tam, kad būtų sureguliuotos bankroto procedūros, buvo priimtas pirmasis Įmonių bankroto įstatymas. Tačiau naudojant šį įstatymą praktikoje, paaiškėjo jo trukumai bei neatitikimai su kitais Lietuvos Respublikos įstatymais. Šis įstatymas buvo keičiamas ir tobulinamas kelis kartus. Kartu su 2001 m. Įmonių bankroto įstatymų buvo priimtas Įmonių restruktūrizavimo įstatymas, kurio tikslas atkurti įmonės mokumą bei išvengti bankroto.
Restruktūrizavimo procesas susideda iš 5 punktų:
1. pateikiamas pareiškimas dėl įmonės restruktūrizavimo;
2. teismas priima pareiškimą ir paskiria administratorių;
3. administratorius pateikia restruktūrizavimo planą teismui;
4. planas pateikiamas kreditoriams;
5. restruktūrizavimo proceso pabaiga.
Įmonės bankroto procesas yra panašus į restruktūrizavimo procesą.
Taigi šio darbo tikslas: plačiau išanalizuoti teisminį bankroto procesą bei teisminį restruktūrizavimo procesą, pateikti šių proceso skirtumus.
Šis tikslas bus siekiamas analizuojant Įmonių bankroto bei Įmonių restruktūrizavimo įstatymus.
Pirmojo kreditorių susirinkimo ar jam prilyginto pagrindinių kreditorių susirinkimo nutarimas restruktūrizuoti įmonę priimamas balsų dauguma ir laikomas priimtu, kai už jį balsavo ne mažiau kaip pusė susirinkime dalyvavusių pagrindinių kreditorių. . Jei pagrindinių kreditorių yra daug ir (ar) yra sunkumų juos surinkti, o įmonės restruktūrizavimo procesą reikia nedelsiant pradėti, įmonės vadovas siūlymui restruktūrizuoti įmonę ir pritarti įmonės administratoriaus kandidatūrai gali gauti raštišką kreditorių, kurių kiekvieno reikalavimai sudaro daugiau kaip 1/5 visos įmonėje įtrauktų į apskaitą reikalavimų sumos, sutikimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis24.59 KB
AutoriusG.
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankroto ir restrukturizavimo proceso ypatumu lyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą