Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Savivaldybių veikla bei funkcijos

Savivaldybių veikla bei funkcijos

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Savivaldybės institucinės veiklos struktūros samprata. Savivaldybių funkcijos. Savivaldybių struktūra Lietuvoje. Savivaldybės taryba. Meras. Administracijos direktorius. Savivaldybės kontrolierius. Išvados.

Ištrauka

Savivaldybė - apibendrintas savivaldą turinčios vietos valdžios pavadinimas. Pagal Lietuvos respublikos Vietos savivaldos įstatymą, savivaldybė apibrėžiama kaip, valstybės teritorijos administracinis vienetas, turintis juridinio asmens statusą bei Lietuvos Respublikos Konstitucijos laiduotą savivaldos teisę, įgyvendinamą per savivaldybės tarybą. Savivaldybė tai pakankamai sudėtingas darinys, turinti atstovaujamąsias institucijas ir vykdomąsias institucijas. Atstovaujamoji institucija, tai yra savivaldybės taryba, ir vykdomoji institucija, tai yra savivaldybės administracijos direktorius, turinčios vietos valdžios ir viešojo administravimo teises ir pareigas. Savivaldybės institucijos yra atsakingos už savivaldos teisės ir savo funkcijų įgyvendinimą bendruomenės interesais.
Savivaldybių veikla yra susijusi su siekiu geriau patenkinti gyventojų bei savivaldybių teritorijose veikiančių verslo įmonių viešuosius poreikius. Vidaus auditas yra viena iš priemonių, padedančių veiksmingiau ir geriau patenkinti minėtus poreikius. Vidaus auditas bendru atveju yra suprantama kaip nepriklausoma, objektyvi tyrimo ir konsultavimo veikla, skirta pridėtinei vertei kurti ir organizacijos veiklai gerinti. Sistemingai ir visapusiškai vertinant ir skatinant gerinti organizacijos rizikos valdymo, kontrolės ir priežiūros procesų veiksmingumą, ji padeda organizacijai įgyvendinti keliamus tikslus (JAV Vidaus auditorių institutas).
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje teritorinio valdymo klausimams reglamentuoti skirtas X skirsnis - "Vietos savivalda ir valdymas". Daugiausia vietos čia yra skiriama savivaldybėms ir jų veiklai. Lietuvoje dabar egzistuoja tik du visuomenės valdymo lygiai (pirmas lygis- žemesniųjų administracinių vienetų – savivaldybių ir antras lygis- aukštesniųjų administracinių vienetų - apskričių).
Demokratinėse valstybėse valdymas negali būti sutelkiamas vienos ar kelių aukščiausiųjų institucijų galios ribose, todėl dažniausia valdymas vykdomas decentralizuotai, kai valdžios funkcijos perduodamos savivaldybėms.
Vakarų Europos šalyse yra pastebima tendencija administracinę priežiūrą derinti su teismine kontrole. Lietuvos Respublikos Konstitucija taip pat numato galimybę savivaldybių veiklos administracinę priežiūrą derinti su teismine kontrole. Šiame darbe aptarsime savivaldybių veiklą Lietuvoje. Be savivaldybių veiklos administracinės priežiūros, nustatytos Konstitucijos 123 str. 2 ir 3 d., Konstitucijos 124 str. įtvirtina ir teisminę savivaldybių institucijų bei jų pareigūnų veiklos kontrolę. Savivaldybių kontrolę atlieka Vyriausybės skiriami atstovai ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-21
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis19.92 KB
AutoriusTania
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAntanaitis
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savivaldybiu veikla bei funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • Antanaitis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą