Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Savivaldybių struktūra ir vykdoma veikla

Savivaldybių struktūra ir vykdoma veikla

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas aptarti savivaldybių veiklą, jos struktūrą, valdymą, bei vykdomas funkcijas Lietuvoje. Savivaldybių struktūra ir samprata Lietuvoje. Savivaldybės institucijų vykdoma veikla. Savivaldybių vykdomos funkcijos. Teisiniai dokumentai reglamentuojantys savivaldybių veiklą. Išvados.

Ištrauka

Savivaldybių atsiradimas susijęs su valdžios decentralizacija. Decentralizavimas yra įstatymais pagrįstas valdymo funkcijų perdavimas iš centrinių valstybinės valdžios institucijų savivaldos teisę turinčioms teritorijoms – savivaldybėms. Vietinių valdžios organų veiklos administracinė priežiūra yra būtina ir gali būti vykdoma tik pagal tokią tvarką ir tais atvejais, kuriuos numato Konstitucija ar įstatymai. Bet kokia vietinės valdžios organų veiklos administracinė priežiūra vykdoma siekiant užtikrinti įstatymų ir konstitucinių principų laikymąsi.
Savivaldybė – valstybės teritorijos administracinis vienetas, turintis juridinio asmens statusą bei Lietuvos Respublikos Konstitucijos laiduotą savivaldos teisę, įgyvendinamą per savivaldybės tarybą.
Vietos savivalda – valstybės teritorijos administracinio vieneto – savivaldybės teisė laisvai ir savarankiškai tvarkytis pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus per administracinio vieneto nuolatinių gyventojų tiesiogiai išrinktų atstovų savivaldybės tarybą bei jos sudarytą vykdomąją ir kitas institucijas.
Savivaldybė tai pakankamai sudėtingas darinys, turinti atstovaujamąsias institucijas ir vykdomąsias institucijas. Savivaldybės institucijos – atstovaujamoji institucija, tai yra savivaldybės taryba, ir vykdomoji institucija, tai yra savivaldybės administracijos direktorius, turinčios vietos valdžios ir viešojo administravimo teises ir pareigas. Savivaldybės institucijos yra atsakingos už savivaldos teisės ir savo funkcijų įgyvendinimą bendruomenės.
Pagrindinis vietos savivaldos ir savivaldybių veiklą reglamentuojantis dokumentas yra Lietuvos Respublikos Konstitucija. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje teritorinio valdymo klausimams reglamentuoti skirtas X skirsnis - "Vietos savivalda ir valdymas". Daugiausia vietos čia yra skiriama savivaldybėms ir jų veiklai. Lietuvoje dabar egzistuoja tik du visuomenės valdymo lygiai: pirmas lygis- žemesniųjų administracinių vienetų – savivaldybių ir antras lygis- aukštesniųjų administracinių vienetų - apskričių.
Tai gi pagrindinis šio rašto darbo tikslas aptarti savivaldybių veiklą, jos struktūrą, valdymą, bei vykdomas funkcijas Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.9 KB
Autoriusliaurita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠarkelienė
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savivaldybiu struktura ir vykdoma veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Šarkelienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą