Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Įmonės bankrotas

Įmonės bankrotas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įžanga. Bankroto samprata. Įmonės bankroto bendriniai dalykai. Bendrosios nuostatos. Pagrindinės sąvokos. Bankroto bylos kėlimo pagrindai. Įmonės bankroto procedūra. Bankroto procesas. Įmonės bankroto bylos nagrinėjimas teisme. Neteisminės bankroto procedūros taikymas. Supaprastintas bankroto procesas. Bankrutuojančios įmonės administratorius. Tyčinis bankrotas. Taikos sutartis. Įmonės reorganizavimas. Bankrutuojančios įmonės likvidavimas. Išvados.

Ištrauka

Įmonių bankrotas – dažnas reiškinys šiuolaikinėje ekonomikoje. Niekaip negalima apsidrausti, kad būtų galima išvengti bankroto procesų, nes juos lemia laisvos rinkos sąlygos bei aštrėjanti konkurencija. Įmonių bankrotas yra ne tik sudėtingas ekonominis, socialinis, bet ir juridinis reiškinys. Daugumai piliečių vien tik bankroto paminėjimas skamba itin grėsmingai. Tačiau bankrotas yra teisinė galimybė susitvarkyti skolas ir sureguliuoti santykius su kreditoriais. Jeigu bankroto procedūros nebūtų įteisintos, tai dabar turėtume labai daug prasiskolinusių ir nemokių įmonių. Jos tik dar labiau klimptų į skolas, tačiau nebūtų jokios teisinės galimybės tai sustabdyti. Kol įmonė turi skolų, jos negalima išregistruoti. Tačiau laiku pateikus ieškininį pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo, įmanoma užkirsti kelią nemokios įmonės turto visiškam "išpardavimui" ar iššvaistymui ir patenkinti bent didžiąją dalį kreditorių reikalavimų, todėl svarbu yra žinoti bankroto bylos iškėlimo tvarką ir pagrindines problemas, kylančias bankroto bylos iškėlimo metu.
Darbo tikslas: apžvelgti įmonių bankroto teisinius aspektus.
Darbo uždaviniai:
susipažinti su bankroto samprata;
apžvelgti įmonės bankroto bendrinius dalykus;
labiau pasidomėti įmonės bankroto procedūra.
Darbui rašyti naudojausi Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymu, įvairių autorių mokslinę literatūrą, straipsnius.
Bankroto, arba, nemokumo, institutas jau seniai žinomas įvairiose valstybėse. Plėtojant prekinius, rinkos santykius, jis kito. Daugumoje valstybių XVI-XVII a., o Lietuvoje iki XX a. bankrotas buvo laikomas sunkiu nusikaltimu. Bausmės buvo įvairios – nuo turto konfiskavimo iki laisvės bei teisės verstis prekyba atėmimo. Šiuo metu įstatymo leidėjai stengiasi išsaugoti skolininką, nes rinkos ekonomikoje bankrotas yra neišvengiamas reiškinys.
Bankrotas atlieka ir įmonės eliminavimo iš ekonominio gyvenimo, ir skatinamąją – įmonės verslo pertvarkymo funkciją, kuri naudinga vartotojui. Todėl labai svarbu laiku nustatyti bankroto bylos iškėlimo pagrindus ir bankroto procedūras reglamentuoti taip, kad kuo mažesnius nuostolius patirtų visi procese dalyvaujantys asmenys: kreditoriai, savininkai, darbuotojai, verslo partneriai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-23
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis29.07 KB
AutoriusGrikis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones bankrotas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą