Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Bankrotas. Įmonių bankrutavimas Lietuvoje

Bankrotas. Įmonių bankrutavimas Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Bankrotas, jo priežastys. Pareiškimai dėl bankroto bylos iškėlimo. Bankroto bylos iškėlimas teisme. Įmonės administratorius. Bankroto bylos iškėlimo pasekmės. Bankrotas ne teismo tvarka. Supaprastintas bankroto procesas. Disponavimas bankrutuojančios įmonės turtu. Darbo santykių reguliavimas. Tyčinis bankrotas. Bankroto bylos nutraukimas. Taikos sutartis. Bankrutavusios įmonės likvidavimas. Turto perdavimas. Senojo ir naujojo bankroto įstatymų panašumai ir skirtumai. Bankrotas užsienyje. Bankrotas Lietuvoje. Bankroto atsiradimo priežastys Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Pasukę rinkos ekonomikos keliu, mes neišvengiamai turėjome daryti ir darėme daugybę klaidų, nes tai naujas, nežinomas, pilnas pavojingų netikėtumų kelias( Viktor Trofimov).
Rinkos ekonomikos sąlygomis įmonių bankrotai tapo gana dažnu reiškiniu, kuris neigiamai veikia visą šalies ūkį. Galima teigti , kad šiandien nieko nestebina, jog dalis įmonių nesugeba išsilaikyti konkurencinėje kovoje, bankrutuoja ir pasitraukia iš rinkos.
Šio referato tikslas- kuo aiškiau išdėstyti visų įmonės bankroto procedūrų tvarką ir įmonių bankrutavimo priežastis, atskleisti jų įtaką bendram įmonės, kaip ūkio subjektų, likimui, apibrėžti bankroto procedūrų svarbiausių dalyvių teises ir galimybes.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti bankroto priežastys;
2. Nustatyti pagrindinius bankroto proceso veikėjus, nagrinėjimo tvarką;
3. Išsiaiškinti asmenis, kurie turi teisę pateikti pareiškimus dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei, pagrindines iškėlimo sąlygas;
4. Paaiškinti kokie dažniausiai siekiami tikslai inicijuojant bankroto bylos iškėlimą;
5. Išsiaiškinti bankroto bylos pabaigos scenarijus, savalaikis BB iškėlimas;
6. Nustatyti bankroto atsiradimo priežastys Lietuvoje.
Rašant šį referatą, buvo naudojamasi šiuo informacijos šaltiniu: internetu. Svarbiausi internetiniai puslapiai, kuriais naudojausi kaip svarbiausiu bei priimtiniausiu informacijos šaltiniu, yra šie: www.skelbimas.lt , www.stat.gov.lt ir kiti puslapiai.
Jei įmonė tampa nemoki, jai gresia bankrotas. O įmonės nemokumas – tai įmonės būsena, kai jos finansiniai įsipareigojimai lygūs turtui arba jį viršija.
Įmonės gali bankrutuoti dėl išorinių ir vidinių priežasčių:
Išorinės priežastys gali būti šalies, kurioje veikia įmonė, ar kitos valstybės (svarbaus ūkio partnerio) ūkio krizė, nepalankūs valiutos kursų svyravimai (valiutų nestabilumas) ir negalėjimas jos konvertuoti, staigus medžiagų kainų didėjimas, nepalanki muitų politika ir pan.
Apie 1980m. JAV buvo atliktas tyrimas, kokios yra vidinės įmonių bankroto priežastys. Buvo ištirta apie 8000 bankrutavusių įmonių ir paaiškėjo, kad 93,1 proc. visų bankrotų sukėlė vadovų nerūpestingumas (žalingi įpročiai – girtavimas, narkomanija, silpna sveikata, vedybiniai sunkumai). Apie 0,5 proc. visų bankrotų sukėlė nelaimės (gaisrai, potvyniai, vagystės įsilaužus, darbuotojų apgavystės, streikai ir pan.). Apie 0,4 proc. visų bankrotų sukėlė vadovaujančio personalo apgavystės, sukčiavimai (suklastotos finansinės ataskaitos, sukčiavimas naudojant turtą ir kt.). Apie 5 proc. visų bankrotų priežastys liko neišaiškintos. Taigi, šie skaičiai rodo, kad lemiamą vaidmenį čia turi vadovų veikla, kompetencija, įžvalgumas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-08
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis80.77 KB
AutoriusIndrė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasZakarienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankrotas. Imoniu bankrutavimas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Zakarienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą