Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Bankroto ir restruktūrizavimo proceso ypatumų lyginamoji analizė (2)

Bankroto ir restruktūrizavimo proceso ypatumų lyginamoji analizė (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Bankroto ir restruktūrizavimo procesų samprata. Bankroto ir restruktūrizavimo procesų vykdymo būdai. Bankroto ir restruktūrizavimo procesų pradžia. Pareiškimų iškelti bankroto ar restruktūrizavimo bylas pateikimas. Bankroto ir restruktūrizavimo bylų iškėlimo sąlygos. Bankroto ir restruktūrizavimo bylų iškėlimas. Atsisakymas kelti bankroto ir restruktūrizavimo bylas. Nutarties priėmimas iškelti restruktūrizavimo ir bankroto bylas. Nutarčių iškelti bankroto ar restruktūrizavimo bylas įsiteisėjimas. Bankrutuojančios ir restrukturizuojamos įmonių administratorių pareigos. Bankroto ir restruktūrizavimo procesų baigtys. Bankroto ir restruktūrizavimo bylų nutraukimas. Bankroto ir restruktūrizavimo procesų pabaiga. Išvados.

Ištrauka

Išsivysčiusiose šalyse įmonių bankrotas ar restruktūrizavimas - įprasti ekonominiai reiškiniai. Lietuvoje bankroto sąvoka nebuvo žinoma iki Nepriklausomybės atkūrimo, kadangi tuo metu egzistavo centralizuota ekonomika. Pirmosios bankroto bylos Lietuvoje pradėtos kelti tik nuo 1993 m. Per šį laiką sukaupta nemažai patirties, leidžiančios atlikti tam tikrus apibendrinimus. Bankroto bylos iškėlimas jau tapo įprasta teismo procedūra, padedančia spręsti įsisenėjusių skolų problemas.
Kaip alternatyva įmonių bankrotui priimtas Įmonių restruktūrizavimo įstatymas, kuris sudaro palankesnes sąlygas perspektyviam verslui plėtotis, santykiams su kreditoriais sureguliuoti, netaikant bankroto procedūrų, įmonių pelningumui atkurti, darbo vietoms išsaugoti [5]. Tačiau šis įstatymas Lietuvoje taip ir nesuleido šaknų. Nuo 2001-ųjų liepos, kai pradėjo veikti Įmonių restruktūrizavimo įstatymas, procesą pradėjo ir baigė tik 5 įmonės: "Sidabra", "Panevėžio stiklas", Šiaulių įmonė, "Gargždų mida" ir "Senoji Baltija" - vidutiniškai po vieną kasmet, o bankrutavusios bendrovės per tą patį laiką skaičiuojamos dešimtimis ir šimtais.Tai lėmė restruktūrizavimo įstatymo painumas, finansiškai silpstančių bendrovių vadovų noras kiek galima ilgiau spausti naudą iš merdinčios įmonės neeikvojant jėgų jai reanimuoti ir valdininkų pasitenkinimas esama padėtimi [6].
Šiais laikais įmonių bankroto ir restruktūrizavimo tema ypač aktuali. Nuo 2000 metų iki 2006 (išskyrus 2003 m.) bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių skaičius kasmet augo, tačiau remiantis 2006 metų duomenimis galima teigti, kad padėtis įmonių bankroto srityje stabilizuojasi, nes lyginant su 2005 metais pradėtų bankroto procesų skaičius nežymiai sumažėjo [5]. Kaip jau minėjau restruktūrizavimo procesas- retas reiškinys Lietuvoje, tačiau tai juk puiki galimybė įmonei "atsitiesti", išgyventi trumpalaikius finansinius sunkumus. Taigi, mano nuomone, toliau vystantis šalies ekonomikai restruktūrizavimo procesas taps nesvetimas ir Lietuvai.
Šio rašto darbo tikslas - palyginti bankroto ir restruktūrizavimo procesus.
Šio rašto darbo uždaviniai:
išsiaiškinti kaip gali būti vykdomi bankroto ir restruktūrizavimo procesai;
išsiaiškinti kaip prasideda bankroto ir restruktūrizavimo procesai;
išsiaiškinti dėl kokių priežasčių gali būti iškeliami bankroto ir restruktūrizavimo procesai;
išsiaiškinti kas turi teisę pateikti teismui pareiškimus dėl bankroto ir restruktūrizavimo bylų iškėlimo;
išsiaiškinti kas vyksta įsiteisėjus nutartims iškelti bankroto ir restruktūrizavimo bylas;
išsiaiškinti pagrindines bankrutuojančios ir restruktūrizuojamos įmonių administratorių pareigas;
išsiaiškinti galimas bankroto ir restruktūrizavimo procesų baigtis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis27.24 KB
Autoriusmazhutia
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslekt. G. Šatienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankroto ir restrukturizavimo proceso ypatumu lyginamoji analize (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • lekt. G. Šatienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą