Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Išradimo samprata ir ypatumai

Išradimo samprata ir ypatumai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Išradimo samprata. Išradimo ypatumai. išradimų patentabilumas. Teisė į patentą. patentų išdavimas. Patento savininko teisės. Patento savininko teisių gynimas. Išvados.

Ištrauka

Verslo teisės reguliavimo objektas – santykiai, kylantys tarp prekių ar paslaugų apyvartos ir šioje veikloje dalyvaujančių asmenų. Preke gali būti ne tik materialūs daiktai, tačiau ir mokslo žinios, teorijos bei kiti neapčiuopiami dalykai. Vienas iš komercinės teisės objektų yra išradimai, kuriuos kaip pramoninės nuosavybės objektus įteisina Lietuvos Respublikos patentų įstatymas, kuris taip pat reglamentuoja fizinių ir juridinių asmenų teises bei pareigas, atsirandančias sukūrus išradimus bei suteikia jiems teisinę apsaugą.
Darbo tyrimo objektas – išradimas bei jo samprata.
Darbo tikslas – išanalizuoti išradimo sampratą bei jo ypatumus.
Darbo uždaviniai:
• Išsiaiškinti išradimo sampratą;
• Išanalizuoti ypatumus, kurie išradimą išskiria iš kitų verslo teisės objektų;
• Nustatyti patento savininkų teises bei šių teisių gynimo ypatybes.


Nuosavybės teisės objektas yra turtas. Turto sąvoka yra apibendrinanti ir suvokiama kaip "tam tikrų daiktų, priklausančių nuosavybės teise subjektui, visuma" . Asmuo, kuris yra visateisis turto naudotojas, valdytojas ir disponuotojas, vadinamas turto savininku.
R. Stanislovaitis savo knygoje "Lietuvos komercinė teisė" teigia: "nuosavybės sampratos plėtra atskiriant materialiąją ir "idealiąją" (vėliau pavadintą intelektine ir pramonine) nuosavybę, suformavo naują požiūrį į nuosavybę ir jos objektus. <...> Teisės doktrina apibendrindama ekonominę ir techninę pažangą, suformulavo pramoninės nuosavybės koncepsiją, tapusią neatsiejama komercinės teisės dalimi." Pramoninės nuosavybės samprata pateikta 1883 m. Tarptautinėje Paryžiaus konvencijoje. Joje nurodoma, kad pramoninė nuosavybė yra:
• Išradimai, pramoniniai pavyzdžiai, prekių ir paslaugų ženklai, firmų pavadinimai;
• Financinės–komercinės nuosavybės objektai–obligacijos, vekseliai, čekiai, konosamentai, akcijos, pajai ir kt.
• Techninės ir ne techninės kūrybos objektai – atradimai, patentai, mokslo darbai, idėjos ir kt.
• Mokslo žinios.
"Įstatymais valstybė įtvirtina daiktų priklauomybės principą asmeniui arba asmenų grupei, daiktų (turto) neliečiamumo principą, nustato turto įsigyjimo nuosavybėn tvarką ir pagrindus, nuosavybės turinį, savininko teises ir pareigas bei jų įgyvendinimo būdus ir formas, nustato nuosavybės gynimo principus, priemones bei ribas." Taigi valstybė sukurė juridinių normų sistemą, skirtą intelektinės nuosavybės objektų apsaugai, pramoninei bei mokslinei nuosavybei apsaugoti. Lietuvos Respublikos patentų įstatymas buvo išleistas 1994 m. sausio 18 d. ir įteisina išradimus "kaip pramoninės nuosavybės objektus, reglamentuoja fizinių ir juridinių asmenų teises bei pareigas, atsirandančias sukūrus išradimus, suteikia šiems išradimams teisinę apsaugą". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis60.51 KB
AutoriusŽydrūnė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Isradimo samprata ir ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą