Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Teisminė bankroto bylų nagrinėjimo procedūra

Teisminė bankroto bylų nagrinėjimo procedūra

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Pasirengimas nagrinėti bankroto bylą teisme. Bankroto bylos iškėlimas teisme. Įmonės administratorius. Funkcijos ir įgalinimai, susiję su įmonės turto administravimu ir turto realizavimu. Funkcijos ir įgalinimai, susiję su įmonės veiklos vykdymu ir užbaigimu. Funkcijos ir įgalinimai, susiję su įmonės atstovavimu ir bankrutuojančios įmonės interesų gynimu. Funkcijos ir įgalinimai, susiję su įmonės įsipareigojimų įmonės kreditoriams vykdymu. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Bankrotas nemokios įmonės būsena, kai įmonei teisme yra iškelta bankroto byla arba kreditoriai įmonėje vykdo bankroto procedūras ne teismo tvarka.
Įmonės nemokumas – įmonės būsena, kai ji neatsiskaito su kreditoriumi (kreditoriais) praėjus trims mėnesiams po termino, nustatyto įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat kreditoriaus ir įmonės sutartyse įmonės įsipareigojimams įvykdyti, arba praėjus tokiam pat terminui po kreditoriaus (kreditorių) reikalavimo įvykdyti įsipareigojimus, jeigu sutartyse terminas nebuvo nustatytas, ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.
Šią temą pasirinkau, nes manau, kad tai gan įdomi tema, ypač todėl, kad su bylų nagrinėjimu jau buvau susidūrusi praktikos metu, tačiau reikia paminėti ir tai, kad bankroto bylos nagrinėjamos apygardų teismuose. Praktinės medžiagos mano darbe nėra, nes tokios informacijos teismas nesuteikė.
Mano darbo tikslas: išanalizuoti bankroto bylų nagrinėjimą teismine procedūra.
Pasiekti iškeltam tikslui, keliami tokie uždaviniai:
Išanalizuoti, kaip vyksta pasirengimas nagrinėti bankroto bylą teisme.
Kaip iškeliama bankroto byla teisme.
Išnagrinėti įmonės administratoriaus funkcijas.
Tyrimo objektas: bankroto bylos.
Darbe naudojami metodai: norminių aktų analizė, specialiosios literatūros analizė.

Siekiant užtikrinti pasirengimo nagrinėti bankroto bylą teisme operatyvumą, tais atvejais kai bankroto bylos iškėlimą inicijuoja Įmonės kreditorius (kreditoriai), reikalaujama, kad pareiškimo ir prie jo pridėtų priedų kopijos būtų pateiktos administracijos vadovui (asmeniui, atstovaujančiam Įmonę kaip atsakovą). Gavęs minėtus dokumentus, administracijos vadovas per 5 darbo dienas teismui turi pateikti visą svarbią informaciją apie įmonės finansinę padėtį, įmonės turimus įsipareigojimus ir prievoles bei turimus kreditorinius reikalavimus, įsipareigojimų vykdymo ir kreditorinių reikalavimų realizavimo terminus, apie esančias teismines bylas, įmonės areštuotą ar priverstine tvarka išieškomą turtą, įkeistą turtą ir kitą svarbią informaciją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-30
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis42.58 KB
AutoriusRenatas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teismine bankroto bylu nagrinejimo procedura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą