Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Teisminio ir neteisminio bankroto palyginamoji analizė

Teisminio ir neteisminio bankroto palyginamoji analizė

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Sąvokų, susijusių su teisminiu ir neteisminiu įmonių bankroto procesu apžvalga. Pasirengimas bankroto procesui teismo ir neteismo tvarka. Bankroto procesas teismo ir ne teismo tvarka. Bankroto proceso pabaiga teismo ir ne teismo tvarka. Trumpa įmonių bankroto procesų apžvalga 2006 m. sausio-birželio mėnesiais. Išvados.

Ištrauka

Specialistai nurodo, kad bendrovių bankrotai yra normalus ekonominis reiškinys. Taip rinka apsivalo nuo neefektyvių, neperspektyvių įmonių, nereikalingų struktūrų.
Įmonių nemokumo, bankroto bylų kėlimo ir bankroto proceso reguliavimo problemas nagrinėja Įmonių bankroto valdymo departamentas prie LR Ūkio ministerijos, įmonės steigėjai, apygardos teismai bei asmenys (fiziniai ir juridiniai), turintys teisę teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas. Pastaruosius vienija Nacionalinė verslo administratorių asociacija.
Įmonės bankroto procesą reglamentuoja LR Įmonių bankroto įstatymas. Šis įstatymas taikomas visoms įmonėms, bankams ir kredito unijoms, įregistruotiems LR įstatymų nustatyta tvarka. Atskirų įmonių rūšių (bankų, kredito unijų, draudimo įmonių, investicinių bendrovių ir kt.) veiklą reglamentuojantys specialieji įstatymai gali nustatyti šių įmonių bankroto proceso ypatumus.
Darbo tikslas: palyginti teisminį ir neteisminį įmonių bankroto procesą.
Darbo objektas: teisminis ir neteisminis įmonių bankroto procesas.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti pagrindines sąvokas.
2. Palyginti pasirengimą bankroto procesui teismo ir ne teismo tvarka.
3. Palyginti bankroto procesą teismo ir ne teismo tvarka.
4. Palyginti bankroto proceso pabaigą teismo ir ne teismo tvarka.
Darbo metodai: mokslinės, publicistinės literatūros bei įmonių bankroto įstatymo analizė.
Bankroto teisinio reguliavimo ištakomis reikėtų laikyti skolų teisinį reguliavimą. Būtent tarp skolininko ir kreditoriaus susiklostę santykiai tapo prielaida įstatymų leidėjui priimti bankroto santykius reglamentuojančius teisės aktus bei keisti arba naikinti jau galiojančius, atsižvelgiant į besikeičiančias ekonomines sąlygas(Dokt. Mikuckienė V., 2005).
Įmonių bankroto įstatyme 2 str. pateikiami bankroto bei bankroto proceso apibrėžimai:
Bankrotas – nemokios įmonės būsena, kai įmonei teisme yra iškelta bankroto byla arba kreditoriai įmonėje vykdo bankroto procedūras ne teismo tvarka.
Bankroto byla – teismo nagrinėjama civilinė byla dėl ginčų, kylančių iš bankroto teisinių santykių.
"Bankroto instituto paskirtis yra apsaugoti pirmiausia nemokaus skolininko, nebegalinčio tinkamai įvykdyti savo įsipareigojimus, kreditorių teises ir interesus. Bankroto procedūra siekiama patenkinti ne pavienių kreditorių, žinančių apie sunkią skolininko finansinę padėtį, o visų kreditorių interesus, tuo tikslu išviešinant nemokaus skolininko turimas skolas ir finansines galimybes joms padengti bei sudarant sąlygas visiems esantiems kreditoriams patenkinti savo reikalavimus iš bankrutuojančiai įmonei priklausančio turto". (Dokt. Norkus R., 2004).
Bankroto procesas – teismo arba ne teismo tvarka vykdomų įmonės bankroto procedūrų visuma.
Pasak V. Steponovo bankroto procesas – tai normalus ir gana svarbus rinkos sistemos elementas, atliekantis keletą reikšmingų funkcijų šalies ekonominiame gyvenime:
1. profilaktinė įmonių bankroto funkcija pasireiškia tuo, jog siekdama išvengti su bankroto susijusių nemalonumų, krizę patyrusios įmonės randa būdų patobulinti veiklą, o tai savo ruožtu naudinga ir vartotojams, ir visuomenei, valstybei.
2. skatinamoji įmonių bankroto funkcijos esmė yra ta, kad bankrutuojančia paskelbta įmonė patiria tam tikrą kreditorių, teismo spaudimą – ji skatinama pertvarkyti savo verslą; drauge jai taikoma kai kurių finansinių lengvatų, numatytų Bankroto įstatyme.
3. "vadinamoji" įmonių bankroto atliekama funkcija yra svarbi tuo, jog bankrutavusia pripažinta įmonė yra likviduojama, t.y. pašalinama iš ekonominio šalies gyvenimo, kad netrukdytų kitoms, sėkmingai veikiančioms. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-26
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis27.88 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisminio ir neteisminio bankroto palyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą