Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Sandorių negaliojimo samprata

Sandorių negaliojimo samprata

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Negaliojantys sandoriai. Sandorių negaliojimo pagrindai. Sandorių negaliojimo teisiniai padariniai. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais sandoriai sudarinėjami kiekvieną dieną. Juk vos ne kiekvienas iš mūsų naudojasi banko, draudimo paslaugomis, registruoja įmonę, perka ar parduoda įvairias prekes ar paslaugas, kreipiasi dėl įdarbinimo, ir t.t. Tik ne visada susimastome, kad visi atliekami veiksmai teisiniu atžvilgiu vadinami sutartimis , tiksliau – sandoriais. "Sandorio" ir "sutarties" sąvokos kiek skiriasi. "Sandorio" sąvoka yra platesnė ir apima civilinę sutartį. Taigi, pvz.: mokėjimo atlikimą reikėtų laikyti sandoriu. Sutarties laisvės principas leidžia asmenims sudaryti bet kokius sandorius, kurie neprieštarauja imperatyvioms teisės normoms, viešajai tvarkai ir gerai moralei.
Apie sandorio negaliojimą galima kalbėti tik tuo atveju, jeigu tam tikras asmens veiksmas gali būti kvalifikuojamas kaip sandoris. Sandorio sampratą pateikia LR Civilinio kodekso 1.63 str., : "Sandoriais laikomi asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teises ir pareigas. Sandoriai gali būti vienašaliai, dvišaliai ar daugiašaliai. Sandorį sudarančio asmens laisva valia gali būti išreikšta žodžiu, raštu, veiksmu ar kitokia valios išreiškimo forma." Sandorių struktūros sudarymo pagrindas yra Lietuvos Respublikos įstatymai, Civilinis kodeksas, kiti šalies tarptautiniai bei norminiai aktai. Sandorio formai taikomi jo sudarymo momentu galioję įstatymai. Nepaisant CK pateikiamo aiškaus sandorio apibrėžimo, teismų praktikoje yra atvejų, kai vienas ar kitas asmens veiksmas nepagrįstai pripažįstamas sandoriu arba atvirkščiai – veiksmas nepripažįstamas sandoriu.
Sandorių negaliojimo instituto paskirtis yra trejopa. Pirma, šis institutas skirtas apginti sąžiningos sandorio šalies ir kitų asmenų teises ir teisėtus interesus nuo neteisėtų veiksmų sudarant sandorį, pavyzdžiui, nuo apgaulės, prievartos ir kt. Taigi šiuo atveju ginami sandorio šalies arba kito asmens privatūs interesai. Antra, jis yra skirtas apginti viešą interesą, kuris pažeidžiamas sudarant imperatyvioms įstatymo normoms, viešajai tvarkai arba gerai moralei prieštaraujantį sandorį. Trečia, sandorio negaliojimo institutas skirtas apsaugoti sąžiningų civilinės apyvartos dalyvių, suinteresuotų sudaryto sandorio padarinių atsiradimu, teisėtus interesus, t.y. įstatymas, ribodamas sandorių pripažinimo negaliojančiais galimybę, siekia užtikrinti civilinių teisinių santykių stabilumą. Dėl šios priežasties įstatymas riboja arba sandorio nuginčijimo arba restitucijos taikymo galimybę. Todėl taikant sandorių negaliojimo institutą būtina ieškoti ne tik sandorio šalių, bet ir sąžiningų trečiųjų asmenų, sandorio pagrindu įgijusių tam tikrų teisių, interesų protingos pusiausvyros. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.67 KB
Autoriusagne
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sandoriu negaliojimo samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą