Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Niekiniai ir nuginčijami sandoriai

Niekiniai ir nuginčijami sandoriai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Kas yra "sandoris"? Sandorio dalyvių teisnumas. Sandorio dalyvių veiksnumas. Sandorio formos laikymasis. Sandorio šalių tikrosios valios išreiškimas. Sandorio turinio atitikimas įstatymo reikalavimams. Sandorių negaliojimas. Negaliojančių sandorių rūšys. Niekiniai sandoriai. Nuginčijami sandoriai. Išvados.

Ištrauka

Kiekvieną dieną mes einame į parduotuvę apsipirkti, paskubomis pribėgame prie kiosko nusipirkti bilietėlio, pietaujame kolegijos valgykloje... Gyvename kasdieninį gyvenimą ir nė nesuvokiame, kad kaskart susiduriame su teisiniu terminu "sandoris". Taip taip! Paklausite kas tai yra ir "su kuo jis valgomas"? Būtent tai ir mėginsime atskleisti šiame referate. Panagrinėsime kas tai yra sandoris? Iš kur atsiranda? Kada jis įvyksta ir kada nustoja galiojęs? Kokios turi būti aplinkybės sandoriui įvykti? Kodėl kartais įvykus sandoriui negauname tai, ko tikėjomės?


Sandoriais vadinami fizinių asmenų ir juridinių asmenų veiksmai (juridiniai faktai), kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teises ar pareigas (CK 1.63 st.). Sandoriai yra teisėti teisiniai veiksmai, kurie atliekami laikantis įstatymo numatytų reikalavimų ir neprieštarauja įstatymams. Šiuo požymiu sandoriai skiriasi nuo neteisėtų teisinių veiksmų, dėl kurių atsiranda civiliniai teisiniai santykiai.
Sandoris yra valios aktas, sąmoningai nukreiptas tam tikram teisiniam aktui pasiekti. Žmogaus noras sudaryti sandorį vadinamas vidine valia (valia). Jai susiformuoti svarbią reikšmę turi tikslas ir motyvai.
Kiekvienas įstatyme numatytas sandoris skirtas tam tikram tipiniam teisiniam tikslui tenkinti. Teisinę reikšmę turi tiktai tiesioginis teisinis tikslas, kurio siekia šalys, sudarydamos sandorį, vadinamas sandorio pagrindu. Nuo šio teisinio tikslo priklauso sandorio teisinė prigimtis.
Motyvai, kaip psichologinis momentas, turi įtakos susiformuoti žmogaus vidinei valiai. Tačiau jie neturi jokios teisinės reikšmės sudarius sandorį. Motyvai teisinę reikšmę gali įgyti tuo atveju, jeigu jie įtraukiami į sandorio sąlygas.
Sandorių dalyviai yra visi civilinės teisės subjektai – fiziniai ir juridiniai asmenys, o atskirais atvejais – valstybė ir savivaldybė.
Sandoryje dalyvaujantys asmenys privalo turėti subjektyviškumą (t.y. teisnumą ir veiksnumą), kuriam atitinkamus reikalavimus nustato įstatymas. Šie reikalavimai fiziniams ir juridiniams asmenims skirtingi.
Sandoriui sudaryti būtina, kad jo dalyvis išreikštų savo valią: vienašaliame sandoryje – vienas asmuo, dvišališkame sandoryje – abi šio sandorio šalys, o daugiašaliame sandoryje – du ar keli asmenys, įsipareigojantys užsiimti bendra veikla arba bendrai veikti tam tikram tikslui, nesukuriant naujo juridinio asmens.
Tačiau sandoriui sudaryti nepakanka vien tik asmens vidinės valios. Būtina, kad jo valią žinotų kiti asmenys. Todėl reikalinga kokiu nors būdu viešai ją pareikšti. Toks valios išreiškimas vidinei valiai suteikia įstatymu numatytas teisines pasekmes.
Valia turi būti išreiškiama įstatyme numatyta forma. Išorinis valios išreiškimas turi atitikti vidinį – tikrąjį valios turinį. Būtina vidinės valios – subjektyvinio elemento – ir valios išreiškimo – objektyviojo elemento – vienybė.
Valios išreiškimas yra svarbiausias kiekvieno sandorio elementas.
Kai kuriems sandoriams sudaryti, be valios išreiškimo, reikia perduoti daiktus arba pinigus. Valios išreiškimas ir kiti sandorį sudarantys veiksmai vadinami sandorio juridine sudėtimi.Kiekvieno sandorio būtini elementai yra: subjektai, valia, valios išreiškimas, turinys, kurį sudaro išreiškianti valią suformuluotos sąlygos, ir forma .Šie sandorio elementai turi atitikti įstatymo reikalavimus. Jeigu bent vienas sandorio elementas neatitinka įstatymo reikalavimų, sandoris laikomas negaliojančiu. Kad sandoris galiotų, reikalingos šios sąlygos:
1) sandorį sudarantys asmenys turi būti veiksnūs, o juridiniai asmenys turi turėti atitinkamą teisnumą;
2) sandorio turinys turi atitikti įstatymuose nurodytus reikalavimus;
3) sandorio dalyvių valios išraiška turi atitikti jų tikrąją valią;
4) sandoris turi būti išreikštas įstatyme numatyta forma (LR CK 1.38 str.). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis22.4 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Niekiniai ir nugincijami sandoriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą