Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Niekiniai ir nuginčijami sandoriai (2)

Niekiniai ir nuginčijami sandoriai (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Sandoriai. Negaliojančių sandorių schema. Niekiniai sandoriai. Nuginčijami sandoriai. Sandorio pripažinimo negaliojančiu pasekmės. Praktinė dalis. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais, kaip ir ankstesniais negali būti visuomenės be tam tikrų taisyklių, reguliuojančių jos narių tarpusavio santykius. Jau pirmykštėje bendruomeninėje santvarkoje buvo daug įvairių papročių, tradicijų, draudimų ir kitokių moralinio pobūdžio normų bei taisyklių, kurių nemaža dalis vėliau, besiformuojant valstybėms, tapo teisės normomis.
XXI a. reikiama tvarka visuomenėje, jos narių susiklausymas ir drausmė palaikoma, reguliuojama ir užtikrinama taip pat daugybės įvairaus pobūdžio elgesio taisyklių: teisės ir moralės normų, visuomeninių susivienijimų taisyklių, papročių, tradicijų ir kt. Be šių piemonių, kuriuos reguliuoja santykius visuomenėje, nebūtų galima užtikrinti materialinių vertybių gamybos ir paskirstymo, patenkinti materialinių ir kultūrinių žmonių poreikių, apsaugoti kitų jų teisių ir teisėtų interesų. Ir apskritai, jei nebūtų žmonių tarpusavio santykius reguliuojančių normų, visuomenėje neišvengiamai įsivyrautų anarchija, netvarka, chaosas.
Dauguma civilinių teisinių santykių atsiranda sandorių pagrindu. Sandoriai – tai sąmoningi, laisva valia atliekami asmenų (tiek fizinių, tiek juridinių) veiksmai, kuriais siekiama teisinio rezultato: sukurti, pakeisti, ar panaikinti civilines teises ir pareigas.
Taigi, šiame darbe mes aptarsime negaliojančius sandorius, jų klasifikaciją.

Sandoriai gali būti:
• Vienašaliai sandoriai – tai tokie sandoriai, kuriems sudaryti pakanka vieno asmens valios išreiškimo.
• Dvišaliai sandoriai – tai tokie sandoriai, kurių subjektai išreiškia suderinta valią, nors jų interesai priešingi.
• Daugiašaliai sandoriai – tai tokie sandoriai, kai savo valią išreiškia keli asmenys, kurie siekia vieno bendro tikslo.
Dar skiriami:
Konsensualiniai – kai sandoris laikomas sudarytu nuo susitarimo momento
Realiniai – kai sandoriui sudaryti viena sandorio šalis turi atlikti tam tikrus veiksmus
Sandoriai, neatitinkantys įstatymo reikalavimų, negalioja. Skiriami niekiniai ir nuginčijami sandoriai.
Niekiniai sandoriai – tai tokie sandoriai, kurie prieštarauja imperatyviosioms teisės normoms, pažeidžia šių normų reikalavimus. Tai sandoriai, kurie draudžiami pagal įstatymus, todėl laikoma, kad jie apskritai nebuvo sudaryti. Kadangi niekinis sandoris pažeidžia įstatymą, jis negalioja nuo pat jo sudarymo momento, nesvarbu, ar yra pareikštas reikalavimas tokį sandorį pripažinti negaliojančiu. Tačiau tai nereiškia, kad nereikia kreiptis į teismą dėl tokio sandorio pripažinimo negaliojančiu. Kilus ginčui, tik teismas, įvertinęs visas aplinkybes, šį sandorį kaip niekinį gali pripažinti negaliojančiu.
Nuginčijamą sandorį pripažinti negaliojančiu gali tik teismas, jei to reikalauja suinteresuotas asmuo. Jei nėra suinteresuoto asmens reikalavimo, tai teismas savo iniciatyva tokio sandorio negali pripažinti negaliojančiu. Šie sandoriai taip pat pažeidžia teisę, bet juos gali patvirtinti suinteresuoti asmenys, jų gali neginčyti sandorio dalyviai. Nuginčijami sandoriai nepažeidžia viešųjų interesų, imperatyviųjų teisės normų, o paprastai pažeidžia teises, kurias turi atitinkami asmenys. Todėl šių sandorių galiojimas priklauso nuo tų asmenų valios.
Pateiksime negaliojančių sandorių schemą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis22.56 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Niekiniai ir nugincijami sandoriai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą