Išplėstinė paieška
 
 
 

Sandoriai (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Sandoriai. Sandorių samprata. Sandorių klasifikacija. Negaliojantys sandoriai. Išvados.

Ištrauka

Sandoris yra viena iš istoriškai seniausių teisinių konstrukcijų. Sandorių sudarymo laikas įvairiuose pasaulio regionuose skaičiuojamas net ne šimtmečiais, o tūkstantmečiais. Taip yra dėl to, kad dėl laksčios sandorio formos žmonės galėjo reguliuoti labai skirtingus visuomeninius santykius. Sandoriai yra asmenų dalyvavimo civilinėje apyvartoje forma. Civilinė apyvarta yra ne kas kita, o civilinės teisės veikimo sritis. Jos pagrindą sudaro prievoliniai santykiai, užtikrinantys turto judėjimą.
Lietuvoje sandorio naudojimo galimybės laisvos rinkos sąlygomis akivaizdžiai didėja. Dėl šio fakto ir savo darbo tema pasirinkau sandorius. Aktualu ir naudinga išanalizuoti ir susipažinti su sandorių teisiniais apibrėžimais, įsigilinti į jų teigiamas ir neigiamas pasekmes.
Mano darbo tikslas įsigilinti į sandorio sampratą, išanalizuoti sandorių rūšis ir negaliojančius sandorius.
Darbo uždaviniai: 1) ištirti civiliniame kodekse sandorių požymius, 2) išsiaiškinti kokie reikalavimai keliami sandoriui, kad jis būtų teisėtas ir galiojantis, 3) apibendrinti teisės doktrinoje ir praktikoje sutinkamas sandorių rūšis ir jų požymius, 4) išanalizuoti ir apibūdinti negaliojančius sandorius.
Rašant darbą, pagrindinė literatūros norminė bazė Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, kurio analizei pasitelktas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso komentaras, kuris ir padėjo įsigilinti į teisės doktrinų sandorių klausimus.

Civilinėje teisėje sandorių institutas yra visuma civilinės teisės normų, reguliuojančių sandorių sąvoką, jų sudarymo tvarką ir formas, teisinį turinį, galiojimo sąlygas, teisines pasekmes ir negaliojančių sandorių pagrindus.
Sandoriai – tai sąmoningi laisva valia atliekami asmenų (tiek fizinių, tiek juridinių) veiksmai, kuriais siekiama teisinio rezultato: sukurti, pakeisti ar panaikinti civilines teises ir pareigas. CK nepateikia baigtinio, išsamaus sandorių sąrašo. Todėl galimi sandoriai, nors ir nenumatyti CK, tačiau neprieštaraujantys imperatyvioms įstatymo normoms (CK 1.136 str. 2 d. 1 p., 6.156 str. 1 d.). Taip pat galimi sandoriai, kuriems būdingi kelių rūšių sandorių elementai (CK 6.156 str. 3 d.) .
Sandoriai turi svarbią civilinę teisinę ir socialinę ekonominę reikšmę. Tai pagrindas atsirasti turtiniams ir neturtiniams santykiams. Jų reikšmę galime apibūdinti šiais požymiais:
Pirmiausia sandoriai yra pagrindas atsirasti daugumai teisinių santykių tarp juridinių ir fizinių asmenų (pvz., pirkimo-pardavimo, tiekimo ir kt.).
Antra, jie yra ekonominių ryšių tarp miesto ir kaimo turtinių teisinių santykių pagrindas (pvz., žemės ūkio produktų pirkimo).
Trečia, tai pagrindas atsirasti teisiniams santykiams tarp Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių juridinių ir fizinių asmenų (pvz., pirkimo- pardavimo, pervežimo ir kt. sutartys). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-16
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis28.71 KB
Autoriusrene
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA.Masandukaitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sandoriai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A.Masandukaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą