Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Sandorio negaliojimo samprata

Sandorio negaliojimo samprata

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Negaliojančio sandorio sąvoka. Negaliojančių sandorių klasifikacija. Niekiniai ir nuginčijami sandoriai. Sandorio pripažinimas negaliojančiu pagal tam tikrus požymius. Sandoriai, turintys turinio trūkumų. Imperatyvioms įstatymo normoms prieštaraujantys sandoriai. Viešajai tvarkai ar gerai moralei prieštaraujantys sandoriai. Sandoriai, turintys subjekto sudėties trūkumų. Juridinio asmens teisnumui prieštaraujantys sandoriai. Įgaliojimus viršijusio atstovo sudaryti sandoriai. Neveiksnaus fizinio asmens sudaryti sandoriai. Alkoholiniais gėrimais arba narkotinėmis medžiagomis piktnaudžiaujančio fizinio asmens sudaryti sandoriai. Nepilnamečio nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų sudaryti sandoriai. Savo veiksmų reikšmės negalėjusio suprasti fizinio asmens sudaryti sandoriai. Sandoriai, turintys valios trūkumų .Tariami sandoriai. Apsimestiniai sandoriai. Dėl suklydimo sudaryti sandoriai. Dėl apgaulės, smurto, ekonominio spaudimo ar realaus grasinimo, taip pat šalies atstovo piktavališko susitarimo su antrąja šalimi ar dėl susidėjusių sunkių aplinkybių sudaryti sandoriai. Sandoriai, turintys formos trūkumų. Sandoriai, kurių forma neatitinka įstatymų numatytosios. Sandoris sudarytas nesilaikant teisinės registracijos reikalavimo. Sandorio negaliojimo pasekmės. Sandorio dalies negaliojimo pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 46-ame straipsnyje įtvirtinti tokie principai kaip "Lietuvos ūkis grindžiamas privačios nuosavybės teise, asmens ūkinės veiklos laisve ir iniciatyva", "įstatymas draudžia monopolizuoti gamybą ir rinką, saugo sąžiningos konkurencijos laisvę". Tai vieni iš svarbiausių faktorių, lemiančių ekonominę šalies gerovę. Jie gali būti įgyvendinti tik užtikrinant rinkos ekonomiką bei tinkamą civilinę apyvartą, kurios svarbią dalį sudaro sandoriai. Jų dėka žmonės gali pirkti, parduoti, dovanoti, mainyti daiktus, atlikti darbus ir tikėtis, kad galės naudotis gaunamomis teisėmis ir jo naudai bus atliekamos tam tikros pareigos.
Norint užtikrinti sąžiningą, efektyvią ir visiems naudingą rinkos ekonomiką privalu pasirūpinti, kad sudaromi sandoriai būtų visapusiškai teisingi. Sandorių turinys turi atitikti tikrąją šalių, sudarančių sandorį, valią, sandorį sudarantys asmenys turi būti veiksnūs, kad galėtų suvokti galimus padarinius ir savo veiksmų reikšmę. Taip pat svarbu, kad sandorių turinys atitiktų valstybės, visuomenės interesus ir neprieštarautų įstatymams bei gerai moralei. Pagaliau sandorio formos ir jos atitinkamo notarinio patvirtinimo ar teisinio įregistravimo priežiūra padeda užtikrinti civilinės apyvartos stabilumą ir išvengti chaoso.
Darbe aptarta negaliojančio sandorio sąvoka, bendrieji bruožai. Toliau parodomi skirtumai tarp niekinių ir nuginčijamų sandorių bei nagrinėjama negaliojančių sandorių klasifikacija pagal tai, kokio elemento – subjektos sudėties, valios išraiškos, tinkamo turinio ar formos –jiems trūksta. Pabaigoje paaiškinamos sandorio ar jo dalies pripažinimo negaliojančiais teisinės pasekmės. Darbe pagrinde panaudotos naujojo civilinio kodekso nuostatos, taip pat V. Mikelėno CK komentaras bei civilinės teisės vadovėlis.
Kiekvienam sandoriui yra būtini tam tikri elementai: subjektai, valia, valios išreiškimas, turinys, kurį sudaro išreiškiant valią suformuluotos sąlygos, ir forma. Šie sandorio elementai turi atitikti įstatymo reikalavimus. Jei šių elementų nėra arba jie įtvirtinti neteisingai, sandoris laikomas negaliojančiu. Taip pat yra ir kitų sąlygų, kurios būtinos, kad sandoris galiotų. Tai sandorį sudarančių asmenų veiksnumas, juridinių asmenų atitinkamas teisnumas, taip pat sandorio turinys, atitinkantis įstatymuose nurodytus reikalavimus, išreikštas įstatyme nustatyta forma, sandorio dalyvių valios išraiška, atitinkanti jų tikrąją valią.
Negaliojančiu laikomas toks sandoris, kuris, pažeidus įstatymo reikalavimus, nesukelia tų teisinių pasekmių, kurių siekė jo dalyviai, sudarydami sandorį. Negaliojantis sandoris iš esmės nėra sandoris, tačiau neteisinga manyti, kad negaliojantis sandoris neturi teisinės reikšmės. Kiekvienas negaliojantis sandoris sukelia tam tikras teisines pasekmes, tačiau ne tas, kurių siekė sandorio dalyviai, sudarydami šį sandorį. Jei sandoris pripažįstamas negaliojančiu, tai nuo pat jo sudarymo momento, nors teismas savo sprendimu šį faktą nustato vėliau. Jei neįmanoma sandorio pripažinti negaliojančiu nuo jo sudarymo, jis gali būti pripažintas negaliojančiu ateityje. Negaliojančiu gali būti pripažintas ir ne visas sandoris, o kuri nors jo dalis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-08
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis26.69 KB
Autoriuskornelija
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sandorio negaliojimo samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą