Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Sandorio samprata ir rūšys

Sandorio samprata ir rūšys

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Sandorio samprata ir rūšys. Civilinio sandorio skirtumas nuo kitų teisinių aktų. Sandorių forma. Žodinė sandorio forma. Rašytinė sandorio forma. Notarinė sandorio forma. Naikinamoji ir atidedamoji sąlygos. Sandorių klasifikacija. Vienašalis sandoris. Dvišalis sandoris. Daugiašalis sandoris. Atlygintini sandoriai. Neatlygintini sandoriai. Konsensualinis sandoris. Realinis sandoris. Kauzalinis sandoris. Abstraktus sandoris. Fiduciarinis sandoris. Įprastinis sandoris. Sąlyginis sandoris. Sandorių negaliojimas. Sandorių negaliojimo pasekmės. Abišalė restitucija. Vienašalė restitucija. Atvejai, kai restitucijos nėra. Papildomos turtinės pasekmės. Negaliojančių sandorių klasifikacija. Niekiniai sandoriai. Nuginčijami sandoriai. Sandoriai, turintys subjektų sudėties trūkumų. Sandoriai su valios trūkumais. Sandoriai su turinio trūkumais. Sandoriai, turintys formos trūkumų. Smurto ar gąsdinimo būdu sudaryti sandoriai. Sandoris, sudarytas dėl šalies atstovo piktavališko susitarimo su antrąja puse. Sandoris, sudarytas dėl sunkių aplinkybių. Sandoris, sudarytas fizinio asmens, kuris negalėjo suprasti savo veiksmų reikšmės. Tariamieji sandoriai. Apsimestiniai sandoriai. Apgaulės būdu sudaryti sandoriai.

Ištrauka

Asmenų teisės atsiranda, keičiasi ar pasibaigia kaip juridinę reikšmę turinčių faktų (juridinių faktų) padarinys. Dauguma civilinių teisinių santykių atsiranda sandorių pagrindu. Sandoriais laikomi asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teises ir pareigas.
Sandoris – tai sąmoninga, laisva asmenų (tiek fizinių, tiek juridinių)valia atliekami veiksmai, kuriais siekiama teisinio rezultato: sukurti, pakeisti ar panaikinti civilines teises ir pareigas.
Sandoriai turi svarbią teisinę ir socialinę ekonominę reikšmę. Tai labiausiai paplitęs pagrindas atsirasti turtiniams ir neturtiniams teisiniams santykiams. Jų reikšmė gali būti apibūdinta šiais požymiais:
Sandoriai yra pagrindas atsirasti daugumai teisinių santykių tarp fizinių ir juridinių asmenų (pirkimas – pardavimas, tiekimas, ranga, pervežimas);
Sandoriai yra ekonominių ryšių tarp miesto ir kaimo turtinių teisinių santykių pagrindas (žemės ūkio produktų pirkimas);
Sandoriai yra pagrindas atsirasti teisiniams santykiams tarp Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių juridinių ir fizinių asmenų (pirkimo – pardavimo, pervežimo, rangos sutartys).
Sandoriai yra teisėti teisiniai veiksmai, kurie atliekami laikantis įstatymo numatytų reikalavimų ir neprieštarauja įstatymams. Šiuo požymiu sandoriai skiriasi nuo neteisėtų teisinių veiksmų, dėl kurių atsiranda civiliniai teisiniai santykiai. Pavyzdžiui, prievolė atlyginti padarytą žalą, prievolė grąžinti įgytą turtą be pagrindo ir kt.
Sandoriams atskirti nuo kitų teisėtų veiksmų reikalingas papildomas požymis. Toks sandorio, skiriančio jį nuo kitų teisėtų veiksmų, požymis yra tas, kad šie teisėti veiksmai specialiai nukreipti civiliniams teisiniams santykiams sukurti, pakeisti arba panaikinti. Pavyzdžiui, testamentas, pirkimo – pardavimo sutartis ir kt. Tuo sandoris skiriasi nuo kitų teisėtų veiksmų, būtent nuo juridinio poelgio, su kuriuo įstatymas taip pat sieja atsirandančius teisinius santykius, nepriklausomai nuo to, ar šie veiksmai buvo į tai nukreipti.
Sandoris yra valios aktas, sąmoningai nukreiptas tam tikram teisiniam aktui pasiekti. Kiekvieno žmogaus valios, veiksmo priežastis yra jo ūkiniai, buitiniai, kultūriniai ir kiti poreikiai. Jie nulemia žmogaus norą sudaryti sandorį. Šis žmogaus noras sudaryti sandorį vadinamas vidine valia. Jai susiformuoti svarbią reikšmę turi tikslas ir motyvai.
Asmuo, sudarydamas sandorį, gali turėti įvairių tikslų. Įstatymai negali numatyti kiekvieno sandorio tikslo. Sandorio rūšis nesikeičia nuo jo dalyvių konkrečių poreikių, tikslų. Pavyzdžiui, pirkimo – pardavimo, tiekimo sutartis nesikeis nuo to, ar ji sudaryta maisto, ar pramoninių prekių įmonių gamybos poreikiams tenkinti. Kiekviename įstatyme numatytas sandoris skirtas tam tikram tipiniam teisiniam tikslui tenkinti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-01
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis34.27 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMarkevičiūtė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sandorio samprata ir rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Markevičiūtė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą