Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Niekiniai ir nuginčijami sandoriai (3)

Niekiniai ir nuginčijami sandoriai (3)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išnagrinėti negaliojančius sandorius. Sandoriai. Sandorių galiojimo sąlygos. Sandorių negaliojimo sąlygos. Niekiniai ir nuginčijami sandoriai. Niekiniai sandoriai. Imperatyvioms įstatymo normoms prieštaraujančio sandorio negaliojimas. Viešajai tvarkai ar gerai moralei prieštaraujančio sandorio negaliojimas. Tariamojo sandorio negaliojimas. Apsimestinio sandorio negaliojimas. Sandorio negaliojimas dėl įstatymų reikalaujamos sandorio formos nesilaikymo. Nuginčijami sandoriai. Juridinio asmens teisnumui prieštaraujantis sandoris. Neveiksnaus fizinio asmens sudaryto sandorio pripažinimas negaliojančiu. Alkoholiniais gėrimais arba narkotinėmis medžiagomis piktnaudžiaujančio fizinio asmens sudaryto sandorio negaliojimas. Nepilnamečio nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų sudaryto sandorio pripažinimas negaliojančiu. Savo veiksmų reikšmės negalėjusio suprasti fizinio asmens sudaryto sandorio pripažinimas negaliojančiu. Dėl suklydimo sudaryto sandorio pripažinimas negaliojančiu. Dėl apgaulės, smurto, ekonominio spaudimo ar realaus grasinimo, taip pat dėl šalies atstovo piktavališko susitarimo su antrąja šalimi ar dėl susidėjusių sunkių aplinkybių sudaryto sandorio pripažinimas negaliojančiu. Įgaliojimus viršijusio atstovo sudaryto sandorio negaliojimas. Sandorio pripažinimo negaliojančiu pasekmės.

Ištrauka

Sandoriai – fizinių ir juridinių asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teises ar pareigas. Tai yra teisiniai veiksmai tam tikram tikslui pasiekti. Sandoriai turi svarbią civilinę teisinę ir socialinę ekonominę reikšmę, nes tai labiausiai paplitęs pagrindas atsirasti turtiniams ir neturtiniams teisminiams santykiams.
Sandoris yra valios aktas, sąmoningai nukreiptas tam tikram teisiniams tikslui pasiekti. Todėl sandoriui sudaryti būtina, kad jo dalyviai išreikštų savo valią: valia turi būti išreiškiama įstatymų nustatyta forma, išorine valios išraiška turi atitikti vidinį valios turinį. "Valios išraiška yra svarbiausias sandorio elementas – jeigu valios išraiška neatitinka jos tikrojo turinio, sandoris gali būti pripažįstamas negaliojančiu"
Darbo objektas: niekiniai ir nuginčijami sandoriai.
Darbo tikslas: išnagrinėti negaliojančius sandorius.
Darbo uždaviniai:
• apžvelgti sandorio galiojimo sąlygas;
• aptarti kokie sandoriai laikomi niekiniais;
• išnagrinėti kokie sandoriai laikomi nuginčijamais;
• aprašyti negaliojančio sandorio pasekmes.
Tyrimo metodai:
• Teisės aktų ir mokslinės literatūros analizė.
Sandoriu laikomi asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teises ir pareigas. ( CK 1.63 str.)
Sandoriai yra teisėti teisiniai veiksmai, kurie atliekami laikantis įstatymo numatytų reikalavimų ir neprieštarauja įstatymams. Šiuo požymiu sandoriai skiriasi nuo neteisėtų teisinių veiksmų, dėl kurių atsiranda civiliniai teisiniai santykiai.
Kiekvienas įstatyme numatytas sandoris skirtas tam tikram tipiniam teisiniam tikslui tenkinti. Teisinę reikšmę turi tiktai tiesioginis teisinis tikslas, kurio siekia šalys, sudarydamos sandorį, vadinamas sandorio pagrindu. Nuo šio teisinio tikslo priklauso sandorio teisinė prigimtis.
Sandorių dalyviai yra visi civilinės teisės subjektai – fiziniai ir juridiniai asmenys, o atskirais atvejais – valstybė ir savivaldybė.
Sandoryje dalyvaujantys asmenys privalo turėti subjektiškumą (t.y. teisnumą ir veiksnumą), kuriam atitinkamus reikalavimus nustato įstatymas. Šie reikalavimai fiziniams ir juridiniams asmenims skirtingi.
Svarbu, kad sandoris būtų sudarytas laisva valia, t.y. fizinio asmens, esančio normalios psichikos būsenos ir adekvačiai suvokiančio savo veiksmų padarinius ir aplinkybes, valia, neveikiama išorinių aplinkybių.
Tačiau sandoriui sudaryti nepakanka vien tik asmens valios. Būtina, kad jo valią žinotų kiti asmenys. Todėl reikalinga kokiu nors būdu viešai ją pareikšti. Toks valios išreiškimas vidinei valiai suteikia įstatymu numatytas teisines pasekmes.
Valia turi būti išreiškiama įstatyme numatyta forma. Valios išreiškimas yra svarbiausias kiekvieno sandorio elementas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.94 KB
Autoriusratalija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Balkevičienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Niekiniai ir nugincijami sandoriai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • R. Balkevičienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą