Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Imperatyvios teisės normos ir sutartis: teorinės ir praktinės problemos

Imperatyvios teisės normos ir sutartis: teorinės ir praktinės problemos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Imperatyvių teisės normų ir sutarties sąvokos. Imperatyvios teisės normos sąvoka. Sutarties sąvoka. Imperatyvių teisės normų atpažinimas įstatymuose ir jų naudojimas sutartyje. Sutarties galiojimo klausimas pripažinus sutartį prieštaraujančia imperatyvioms teisės normoms. Restitucija ir jos taikymo problemos pripažinus sutartį prieštaraujančia imperatyvioms teisės normoms. Imperatyvios teisės normos ir sutartis Prancūzijos teisėje. Išvados.

Ištrauka

Skaitydami teisinę literatūrą dažnai galime pastebėti, tokius žodžius kaip "imperatyvas", "imperatyvi teisės norma" ir pan. Netgi kai susiduriame su sutartimi, paaiškėja, kad vienokią ar kitokią joje esančią sąlygą negalime keisti arba įtraukti mums patinkančių naujų vien todėl, kad ji prieštarauja imperatyvioms teisės normos. Taigi, kas iš tiesų yra imperatyvios teisės normos, kodėl svarbu jas atpažinti, kokias pasekmes sukelia sutartis ar sutarties sąlyga prieštaraujanti imperatyvioms teisės normos ir bandysiu atskleisti šiame darbe. Norėdama pabrėžti temos aktuluamą nagrinėsiu tiek teorines, tiek praktines problemas susijusias su imperatyvių teisės normų naudojimu sutartyje.
Savo darbe pamėginsiu atskleisti ne tik Lietuvos teisėje bet ir Prancūzijos teisėje sutinkamas imperatyvias teisės normas, sutarties galiojimo klausimus, paaiškėjus kad pastaroji prieštarauja minėtom teisės normos.
Darbe remsiuosi įvairių autorių darbais. Imperatyvios teisės normos sąvokai apibrėžti naudosiu A. Vaišvilos knygą " Teisės teorija", restitucijos klausimą padės geriau suprasti A. Dambrauskaitės mokslinis straipsnis "Restitucijos taikymo sandorių pripažinimo negaliojančiais bylose problemos", atskleisdama teisines pasekmes kuomet sutartis pripažįstama negaliojanti, nes pastaroji prieštarauja imperatyvioms teisės normoms remsiuosi taip pat A. Dambrauskaitės straipsniu " Sandorių pripažinimas negaliojančiais ir sąžiningo įgijėjo interesų apsauga". Pastarosios autorės straipsniu "Sandorių pripažinimo negaliojančiais teisnės pasekmės - Lietuvos ir Prancūzijos teisės lyginamieji aspektai." remsiuos ir bandydama apibūdinti Prancūzijos teisėje sutinkamas imperatyvias teisės normas ir jų reikšmę sudarinėjant sutartis.
Šiame darbe daug dėmesio skirdama teismų praktikai, Lietuvos Aukščiausiojo teismo priimtos nutartys padės geriau įsigilinti į temą, atskleisti imperatyvių teisės normų svarbą ir jų reikšmę sudarinėjant sutartis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-18
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis33.58 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imperatyvios teises normos ir sutartis teorines ir praktines problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą