Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Advokatų profesinė etika ir civilinis procesas

Advokatų profesinė etika ir civilinis procesas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Advokatų profesijos ypatumai. Advokatai – profesine veikla užsiimantys asmenys. Advokatų vaidmuo civiliniame procese. Etikos taisyklių taikymas civiliniame procese. Advokatų veiklos principų reikšmė. Advokatų veiklos laisvė ir nepriklausomumas. Advokatų tarpusavio santykių demokratiškumas, kolegiškumas ir sąžininga konkurencija. Advokatų tarpusavio santykiai. Advokatų veiklos teisėtumas. Kliento paslapties neatskleidimas. Lojalumas klientui ir interesų konflikto vengimas. Nepriekaištingas elgesys. Advokato ir kliento etiškas bendradarbiavimas. Advokato profesionalumo prielaidos. Advokato būtinos asmeninės savybės. Advokato ir kliento tarpusavio pasitikėjimo santykiai. Civilinės atsakomybės taikymas advokatams. Civilinės atsakomybės samprata. Civilinė sutartinė atsakomybė. Etikos taisyklių pažeidimas – civilinės atsakomybės pagrindas. Žalos atlyginimo būtinumas. Priežastinio ryšio būtinumas. Išvados.

Ištrauka

Advokatų profesinės kultūros pro¬blema šiandieną tapo itin aktuali dėl dau¬gelio priežasčių. Tei¬sės ir teisėsaugos reforma Lietuvoje dik¬tuoja būtinybę išanalizuoti ne tik aktualius nūdienos šalies teisės reguliavimo princi¬pus ar Lietuvos teisės tradicijų palikimą, bet ir ypač atkreipti dėmesį į etikos principų įtaką šiems ir kitiems svarbiems procesams. Nepaisant to, advokatūrai šiandieną keliami di-deli reikalavimai. Pravartu atkreipti dėme¬sį, kad dėl pasyvios kultūros politikos ir kitų veiksnių šalyje, deja, akivaizdus mo¬ralinių ir dorovinių vertybių stygius, o tai pavojingai plinta ir teisininkų bendrijoje. Todėl Advokatūros ir kituose įstatymuose, kruopščiai saugomos ir puose¬lėjamos klasikinės teisininko veiklos tra¬dicijos, visa kultūrinė socialinė mūsų gy¬venimo sankloda, kuri turi garantuoti šalies tei¬sinių institucijų tobulėjimą, veiksmingą aukštų profesinės etikos standartų ir do-rovės normų diegimą į teisininkų praktiką. Garbinga ir itin atsakinga teisininko veik¬la įpareigoja atkakliai ir kantriai ugdyti orumą, principingumą, savikontrolę. Tik aukštos dvasinės kultūros, mandagus ir gražiai besielgiąs ad¬vokatas visada palieka inteligentiško ir pa¬trauklaus žmogaus įspūdį bei palankiai nu¬teikia kūrybingam profesiniam darbui. Ir atvirkščiai - pasipūtimas, žema elgesio kultūra, elementa¬raus etiketo ir mandagumo taisyklių nepai¬symas sukelia teisininkų tarpusavio įtam¬pą ir nepagarbą arba stebinčių žmonių ironiją ir nuostabą. Taip skaudžiai nukenčia ir civilinėje byloje dalyvaujančio advokato arba net teismo profesinis prestižas. Būtent dėl šitų priežasčių advokatų etikos taisyklių bei jų laikymosi analizė tapo itin aktuali tema, kurią reikėtų išsamiai ,,ištirti". Kadangi advokato profesijos specifika suponuoja ypatingą advokato ir advokato padėjėjo padėtį civiliniame procese, todėl etikos taisyklių problematika yra analizuojama civilinio proceso kontekste.
Siekiant detaliai aptarti šią temą, darbe bus naudojamas visų pirma lyginamasis metodas. Jo pagalba galima palyginti advokatų padėtį civiliniame procese su kitais teisininkais ir su kitų šalių advokatais. Norint išsamiai išanalizuoti pasirinktą temą, būtina naudoti sisteminį metodą, kuris reikalauja atsižvelgti į teisės sistemos suderinamumą ,ir su kurio pagalba galima rasti kolizijų ar net teisinių spragų. Neapsieta ir be istorinio metodo, kuris parodo etikos taisyklių vystymosi tendenciją bei Advokatų profesinės etikos kodekso priėmimo priežastis.
Šio darbo pagrindinis tikslas – numatyti ir suformuluoti advokato profesijos praktiniame darbe keliamus etikos reikalavimus. Svarbu apibrėžti pagrindinius advokato veiklos principus, be kurių ši ypatinga profesija negalėtų egzistuoti ir advokatai negalėtų tinkamai vykdyti savo funkcijas. Nagrinėjant šį klausimą, neabejotinai bus paliesta nemažai norminių teisinių aktų bei specialiosios literatūros, kurios analizė padės suformuluoti atitinkamą nuomonę dėl advokato profesinės etikos taisyklių reikšmę ir aktualumą. Bus lyginamos įvairių teisininkų ir mokslininkų nuomonės, kas padės rasti optimaliausią poziciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis61.38 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Advokatu profesine etika ir civilinis procesas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą