Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Išžaginimo, seksualinio prievartavimo ir privertimo lytiškai santykiauti normų santykis

Išžaginimo, seksualinio prievartavimo ir privertimo lytiškai santykiauti normų santykis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Išžaginimo, seksualinio prievartavimo ir privertimo lytiškai santykiauti normų santykis, jų atribojimas teorijoje ir praktikoje. Įžanginis žodis. Darbo tikslas yra pasitelkus doktrininę ir norminę literatūrą apžvelgti tris pagrindines išprievartavimų rūšis: išžaginimą, seksualinį prievartavimą ir privertimą lytiškai santykiauti, nagrinėjant jų panašumus, skirtumus ir ypatybes. Bendri išžaginimo, seksualinio prievartavimo ir privertimo lytiškai santykiauti požymiai. Išžaginimas kaip veika. Jo atribojimas nuo seksualinio prievartavimo ir privertimo lytiškai santykiauti. Seksualinis prievartavimas kaip veika. Jo atribojimas nuo išžaginimo. Išžaginimo ir seksualinio prievartavimo normų lyginimas Lietuvos Respublikos (LR) Baudžiamojo kodekso (BK) su užsienio teise. Privertimas lytiškai santykiauti kaip veika. Jo atribojimas nuo išžaginimo ir seksualinio prievartavimo. Privertimo lytiškai santykiauti normos Lietuvos Respublikos (LR) Baudžiamojo kodekso (BK) lyginimas su užsienio teise. Išvados. Summary. Įžanginis žodis.

Ištrauka

Atmetus žmogžudystę, autoriaus nuomone, nėra tokio nusikaltimo kuris labiau pažeistų asmens žmogaus teises ir žmogišką orumą, kaip išprievartavimas. Prievartautojas ne tik sužaloja savo aukos kūną, bet ir suluošina ją emociškai, šitaip sukeldamas ilgalaikius padarinius, galinčius neišnykti visą likusį gyvenimą, taip ir negrįžtant į normalų ritmą, pagal kurį gyvena visuomenė.
Šio kursinio darbo tikslas yra pasitelkus doktrininę ir norminę literatūrą apžvelgti tris pagrindines išprievartavimų rūšis: išžaginimą, seksualinį prievartavimą ir privertimą lytiškai santykiauti, nagrinėjant jų panašumus, skirtumus ir ypatybes. Autorius taip pat lygins nagrinėjamas LR Baudžiamojo Kodekso normas su užsienio įstatymais, siekdamas nustatyti įstatymų leidėjų požiūrį į ginamas vertybes.
Išvadose, autorius pateiks šio kursinio darbo metu susiformavusią nuomonę, kad išžaginimas ir seksualinis prievartavimas įstatyme turi būti pateikiami kaip viena veika. Taip pat ir mintį, kad bausmių dydis, atsižvelgiant į Lietuvos gyventojų socialinę brandą yra nepakankamas bei idėją, kad visa penitencinė sistema turi būti keičiama iš pagrindų.
Esminis visų šių veikų požymis yra tiesioginė tyčia. Kaltininkas supranta, kad panaudodamas fizinę ar psichinę prievartą arba pasinaudodamas priklausomumu verčia kitą asmenį tenkinti jo lytinę aistrą, numato, kad verčia kitą asmenį prieš jo valią tenkinti jo ar kito asmens lytinę aistrą, numato, kad nukentėjusysis tai darys, ir to nori.
Antras bendras požymis yra subjekto pakaltinamumas bei amžius. Visose veikose subjektas atsako nuo 14 metų amžiaus. Baudžiamasis kodeksas(toliau BK), nepakaltinamumą apibrėžia kaip asmens nesugebėjimą suvokti veikos pavojingumo ar valdyti savo veiksmų. Nors gyvenimas margesnis už genį, tačiau iš tiesų, atmetus psichikos sutrikimo sukeltą būseną, tokią situaciją normaliame gyvenime būtų sunku surasti. Pats autorius gali pamodeliuoti nebent sceną iš filmo, kuriame vyras ir moteris buvo apsvaiginti afrodiziakais. Tačiau panašias šunybes krėstų nebent pamišęs vojaristas ir tokie veiksmai turėtų būti kvalifikuojami iš sutapties pozicijos: BK 264 str. Lenkimas vartoti narkotines ar psichotropines medžiagas ir 151 str. Privertimas lytiškai santykiauti. Žinoma, čia mes turime nestandartinę situaciją – Lietuvos aukščiausiojo teismo teisėjų senatas savo apžvalgoje, patvirtintoje 2004 m. gruo¬džio 30 d. nu¬ta¬ri¬mu Nr. 49, tokio lytinės aistros tenkinimo būdo kaip vojarizmas tiesiogiai nenumatė(po analinio ir oralinio būdų eina "kiti fizinio sąlyčio būdai ), be to, kyla subjekto klausimas: kas ką prievartauja? Tačiau taikant plečiamąjį normų aiškinimą, Teismui nebūtų sunku parinkti nuosprendį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis37.81 KB
Autoriusescadashakira
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasGutauskas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Iszaginimo seksualinio prievartavimo ir privertimo lytiskai santykiauti normu santykis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Gutauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą