Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Prekybos žmonėmis kvalifikavimas teismų praktikoje

Prekybos žmonėmis kvalifikavimas teismų praktikoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Prekybos žmonėmis samprata tarptautinėje ir Europos sąjungos teisėje. Prekybos žmonėmis normos taikymas teismų praktikoje. Prekybos žmonėmis normos Lietuvos Respublikos (LR) Baudžiamajame kodekse (BK). Prekyba žmonėmis Baudžiamojo kodekso specialiosios dalies sistemoje. Nusikaltimo objektas. Objektyvioji pusė. Subjektyvioji pusė. Nusikaltimo subjektas. Sankcija. Prekybos žmonėmis kontrolė Lietuvoje. Struktūros, užsiimančios prekybos žmonėmis kontrole. Struktūrų, užsiimančių prekybos žmonėmis kontrole, informacinis aprūpinimas. Organizuotas nusikalstamumas ir prekyba žmonėmis. Išvados.

Ištrauka

Prekyba žmonėmis – tai nusikaltimas, kuriam skiriama labai daug dėmesio tarptautinėje teisėje. 1998 m. liepos 2 d. atitinkama norma atsirado ir Lietuvos baudžiamojoje teisėje. Dėl savo neįprastos teisinės konstrukcijos, kurioje pabrėžiamas asmens pirkimas, įgijimas, pardavimas ir perleidimas, kyla natūralių sunkumų aiškinant prekybos žmonėmis sudėties požymius.
Ši tema aktuali, nes tai tarptautinė problema, su kuria kovojama daugybė metų. Svarbu tai, kad laisvės kontrolė, į kurią patenka auka leidžia išnaudoti žmogų. Aukos laisvės varžymas gali kilti ne tik iš prievartos, pasinaudojimo mažametyste ar bejėgiškumu, bet ir iš tam tikro susitarimo tarp nukentėjusiojo ir kaltininko, kai išgaunamas sutikimas būti išnaudojamam .
Darbo objektas – prekybos žmonėmis kvalifikavimas teismų praktikoje.
Šio kursinio darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti prekybos žmonėmis normos turinys tarptautinės teisėkūros kontekste, konceptualiai paaiškinti šios nusikalstamos veikos požymius pabrėžiant aukos laisvės pažeidimo mechanizmo ypatumus.
2. Analizuoti prekybos žmonėmis santykį su kitomis Baudžiamojo kodekso normomis, kurios netiesiogiai kriminalizuoja nelegalius sandorius su žmonėmis.
3. Aptarti prekybos žmonėmis nusikaltimo sampratą, jos teisinę prigimtį ir evoliuciją tarptautinėje ir Europos Sąjungos teisėje.
4. Išanalizuoti prekybos žmonėmis normą Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse ir teismų taikant šią normą pavyzdžius.
5. Aptarti prekybos žmonėmis kontrolę Lietuvos Respublikoje bei organizacines taktinės kovos su prekyba žmonėmis priemones.
Siekdama atskleisti kursinio darbo temos "Prekybos žmonėmis kvalifikavimas teismų praktikoje" tikslus bei uždavinius, naudojausi apžvalginiu, moksliniu, lyginamosios ir sisteminės analizės metodais, literatūros ir įstatymų analizės, taip pat istoriniu aspektais.
Rašydama kursinį darbą nagrinėjau Lietuvos Respublikos įstatymų nuostatas, liečiančias baigiamojo darbo temą (Konstitucija, Baudžiamojo proceso kodeksas), rėmiausi įstatymų komentarais, Jungtinių Tautų konvencija dėl kovos su žmonių prekyba ir trečiųjų asmenų išnaudojimu
Tarp tyrimo šaltinių svarbią vietą teikiau teismų praktikai, susijusiai su rekyba žmonėmis. Taip pat vadovavausi įvairių autorių - O. Fedosiuk, A. Abramavičiaus, E. Bieliūno ir kt. analizavusių prekyboms žmonėmis kvalifikavimą bei problemas, veikalais bei moksliniais darbais, pateikiau skirtingas jų nuomones šia tema. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-05
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis49.95 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prekybos zmonemis kvalifikavimas teismu praktikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą