Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Žmogaus privatus gyvenimas - baudžiamojo įstatymo saugoma teisinė vertybė

Žmogaus privatus gyvenimas - baudžiamojo įstatymo saugoma teisinė vertybė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Privataus gyvenimo samprata. Privataus asmens gyvenimo neliečiamumo įtvirtinimas teisės aktuose. Konfidencialios informacijos apie asmens privatų gyvenimą teisėtas rinkimas. Asmens susirašinėjimo, pokalbių telefonu, telegrafo pranešimų ir kitokio susižinojimo neliečiamumas. Asmens būsto neliečiamumas. Išvados. Summary. Išnašos.

Ištrauka

Asmens privatus gyvenimo neliečiamybė – tai viena iš žmogaus teisių, įtvirtintų tiek tarptautiniuose, teik Lietuvos Respublikos teisės aktuose. Tai informacija susijusi tiek su asmeniniu, tiek su šeimos gyvenimu ir kiekvienas asmuo turi teisę nuspręsti, ar atskleisti informaciją, kuri sudaro privataus gyvenimo dalį, ir, jei taip, tai kokia apimtimi. Privatumo pažeidimas negali būti pateisinamas jokiomis priemonėmis, išskyrus tas, kurias sankcionavo įstatymas, laikydamasis teisės viršenybės principo, ir kurios neišvengiamai būtinos demokratinės visuomenės labui.
Niekas negali pažeisti asmens privatumo, valdžios pareigūnams, kurių kišimasis į privataus gyvenimo sritis leidžiamas, kai tai numatyta įstatyme ir būtina demokratinėje visuomenėje valstybės saugumo, viešosios tvarkos ar šalies ekonominės gerovės interesams, siekiant užkirsti kelią teisės pažeidimams ar nusikaltimams, taip pat gyventojų sveikatai ar dorovei, kitų žmonių teisėms ir laisvėms apsaugoti.
Šio darbo tikslas – apžvelgti privataus asmens gyvenimo sistemą, jos įtvirtinimą teisės aktuose tarptautini ir nacionaliniu lygiu. Išnagrinėti svarbiausius jos elementus, privataus asmens gyvenimo pažeidimo teisėtumo ypatumus, tikslus bei procedūrą. Rašant drbą remsiuos tartautine ir Lietuvos Respublikos normine literatūra, kurioje įtvirtinti asmens privataus gyvenimo neliečiamumo principas, Europos Žmogaus teisių nutarimais, susijusiais su Privataus gyvenimo neliečiamumo pažeidimais, atskirų autorių straipsnius, kurie yra nagrinėję šią temą: Dr. K. Jovaišos ir A. Panomariovo darbais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-10
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis42.78 KB
AutoriusMaralisr
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDž. Žebelys
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus privatus gyvenimas baudziamojo istatymo saugoma teisine vertybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • Dž. Žebelys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą