Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Slaptas sekimas: takoskyra tarp operatyvinės veiklos ir baudžiamojo proceso

Slaptas sekimas: takoskyra tarp operatyvinės veiklos ir baudžiamojo proceso

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667
Aprašymas

Įvadas. Baudžiamojo proceso ir operatyvinės veiklos sąveikos problema. Sekimas baudžiamajame procese ir operatyvinėje veikloje. Slapto ir operatyvinio sekimo sampratos. Slapto ir operatyvinio sekimo teisiniai pagrindai ir atlikimo tvarka. Operatyvinės veiklos ir baudžiamojo proceso subjektų bendradarbiavimas, atliekant slaptą ir operatyvinį sekimą. Techninių priemonių panaudojimo galimybė atliekant slaptą ir operatyvinį sekimą. Slapto sekimo ir operatyvinio sekimo taikymas užsienio šalyse. Operatyvinės informacijos panaudojimo galimybės ikiteisminiame tyrime. Žmogaus ir piliečių teisių bei laisvių ribojimas ir apsauga atliekant sekimą. Išvados. Pasiūlymai. Santrauka. Summary. Priedai (4).

Ištrauka

Temos aktualumas ir reikšmė.
Įsigaliojęs Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodeksas (toliau tekste – LR BPK) ir su tuo susiję padaryti Lietuvos Respublikos Operatyvinės veiklos įstatymo (toliau tekste – LR OVĮ) pakeitimai įtvirtino nuostatas, reglamentuojančias operatyvinius veiksmus, apribojančius žmogaus teises, pradėjus ikiteisminį tyrimą turi būti atliekami tik LR BPK nustatyta tvarka. Praktikoje atsirado neaiškumų dėl operatyvinės veiklos įstatymo įtvirtinimo, operatyvinio tyrimo atlikimo ir ikiteisminio tyrimo pradėjimo momento nustatymo. Tai, be abejonės, palietė ir atskirų operatyvinės veiklos uždavinių įgyvendinimo galimybes. Todėl derinant baudžiamąją veiklą su operatyvine veikla, ginčų ir diskusijų dėl šias veiklas skiriančių ribų nustatymo tikrai nebus išvengta.
Šiame darbe analizuojama baudžiamojo proceso (ikiteisminio tyrimo) ir operatyvinės veiklos sąveika bei iš jos kylančios problemos, atliekant slaptą ir operatyvinį sekimą. Darbe nagrinėjamos slapto sekimo ir operatyvinio sekimo sampratos, slapto ir operatyvinio sekimo teisiniai pagrindai ir sąlygos, taip pat slapto ir operatyvinio sekimo atlikimo tvarka. Darbe siūlomi galimi baudžiamojo proceso (ikiteisminio tyrimo) atribojimo nuo operatyvinės veiklos būdai, susiję su slaptu ir operatyviniu sekimu.
Tyrimo objektas.
Tyrimo objektas – pagrindiniai objektyvūs operatyvinės veiklos dėsningumai, atsirandančios problemos bei takoskyra tarp operatyvinės veiklos ir baudžiamojo proceso, atliekant slaptą sekimą ir su juo susijusius operatyvinius veiksmus.
Tyrimo dalykas –turinys teisės normų, reglamentuojanšių slapto ir operatyvinio sekimo atlikimą.
Darbo tikslas ir uždaviniai.
Darbo tikslas yra apžvelgti ir išanalizuoti slapto sekimo panašumus ir skirtumus, nustatyti sankirtos taškus operatyvinėje veikloje ir baudžiamajame procese.
Tyrimo uždaviniai:
• aptarti baudžiamojo proceso ir operatyvinės veiklos sąveikos problemas;
• išanalizuoti slapto sekimo teisinius pagrindus ir sąlygas;
• aptarti slapto sekimo atlikimo tvarką pagal LR BPK ir LR OVĮ;
• išanalizuoti žmogaus ir piliečių teisių bei laisvių ribojimo ir apsaugos skirtumus, atliekant slaptą ir operatyvinį sekimą.

Tyrimo šaltiniai ir metodai.
Baigiamojo darbo tyrimo baze buvo Lietuvos ir kitų valstybių įstatymai bei poįstatyminiai aktai, įvairių teisėsaugos institucijų duomenys, kriminalistikos, baudžiamojo proceso ir kitų mokslo šakų literatūra.
Darbas atliktas taikant loginį, lyginamąjį teisinį, sisteminės analizės ir kitus metodus.
Lyginamasis teisinis metodas naudotas analizuojant Lietuvos, užsienio valstybių ir tarptautinius teisės aktus, reglamentuojančius baudžiamąjį procesą ir operatyvinę veiklą, taip pat nagrinėjant skirtingų teisininkų gvildenamas problemas.
Sisteminiu analizės metodu naudotasi tiriant baudžiamojo proceso ir operatyvinės veiklos sąveikos problemas, nagrinėjant panašumus ir skirtumus. Nagrinėjant slapto sekimo reglamentavimą LR BPK ir LR OVĮ.
Kritikos metodas taikytas vertinant galiojančius operatyvinės veiklos įstatymą ir baudžiamojo proceso kodeksą.
Rašant baigiamąjį darbą, taip pat naudotasi loginiais (indukcijos ir dedukcijos) bei kt. metodais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-05
DalykasBaudžiamosios teisės diplominis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis64 puslapiai 
Literatūros šaltiniai40 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis72.32 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas6
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Slaptas sekimas takoskyra tarp operatyvines veiklos ir baudziamojo proceso [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą