Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimų recidyvo samprata ir baudžiamoji teisinė reikšmė

Nusikaltimų recidyvo samprata ir baudžiamoji teisinė reikšmė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Nusikaltimų recidyvo sampratos problematiškumas. Nusikaltimų recidyvo požymiai. Nusikaltimų recidyvo instituto istorinis aspektas. Nusikaltimų recidyvo institutas naujajame Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse. Nusikaltimų recidyvo sąvokos įtvirtinimo Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse svarba. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe yra aptariama labai svarbi baudžiamajai teisei nusikaltimų recidyvo problema. Jau tas faktas, kad nėra vieningos nuomonės mokslinėje literatūroje dėl šio teisės instituto sampratos apskirtai, parodo šitos problemos svarbą ir sudėtingumą. Ir tik naujajame Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse išreikštas ir įtvirtintas nusikaltimų recidyvo apibrėžimas palengvina šios problemos analizavimą. Problema bandoma analizuoti tiek norminės, tiek mokslinės literatūros pagrindu.
Šiame darbe smulkiau yra aptariama nusikaltimų recidyvo sąvoka ir baudžiamoji teisinė reikšmė. Iš pradžių pabandyta panagrinėti nusikaltimų recidyvo sampratos problematiškumas ir daugiareikšmiškumas mokslinėje literatūroje. Pateikiamas skirtingas kai kurių autorių požiūris į nusikaltimų recidyvo supratimą. Pabandyta apibendrintai surasti ir atskleisti pagrindinius nusikaltimų recidyvo požymius. Apžvelgtas nusikaltimų recidyvo institutas istoriniu aspektu, trumpai aptartas nusikaltimų recidyvo sampratos įtvirtinimas kai kurių šalių BK. Galiausiai atskleidžiamas nusikaltimų recidyvo samprata naujajame LR BK, apibrėžiama jo baudžiamoji teisinė reikšmė. Nusakomos juridinės pasekmės, kurios atsiranda tapus asmeniui recidyvistu arba pripažinus jį pavojingus recidyvistu. Pabandyta atskleisti nusikaltimų recidyvo sąvokos įtvirtinimo LR BK svarbą.
Darbui panaudota labai įvairi literatūra. Svarbiausias dėmesys skirtas jau įsigaliojusiam LR BK, stengtasi atskleisti visus nusikaltimų recidyvo aspektus, įtvirtintus šiame kodekse. Aišku naudota ir mokslinė literatūra, kurioje pateikiam daugiau nuomonių apie nusikaltimų recidyvo sampratą, nei tai gali pateikti įstatymai. išsamesnis literatūros sąrašas pateiktas darbo pabaigoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-18
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai22 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.28 KB
AutoriusVilija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimu recidyvo samprata ir baudziamoji teisine reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą