Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimų recidyvo lyginamoji analizė naujajame ir senajame Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse

Nusikaltimų recidyvo lyginamoji analizė naujajame ir senajame Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Recidyvo sąvoka. Istorinė raida. Recidyvo rūšys. Recidyvas senajame ir naujajame BK. Teisinis recidyvo rūšių vertinimas. Recidyvinis nusikalstamumas. Nusikaltimų recidyvo požymiai. Statistinių duomenų analizė. Recidyvisto asmenybė. Išvados.

Ištrauka

Nusikaltimų, įvykdytų asmenų, anksčiau padariusių nusikaltimus, skaičius nuolat didėja. Statistiniai duomenys rodo, kad pakartotinis nusikalstamumas auga sparčiau nei bendrai užregistruojama nusikaltimų ir jų išaiškinama.
Recidyvinis nusikalstamumas – neatsiejama kiekvieno laikotarpio, visų šalių nusikalstamumo organinė struktūrinė dalis; skiriasi tik jo mastai, pasireiškimo formos bei determinantės, todėl jis nuolat buvo aktualus. Maždaug nuo 1989 metų Lietuvoje prasidėjus kokybiškai naujam laikotarpiui, kintant visuomenės politinei, socialinei, demografinei, ekonominei, teisinei ir moralinei situacijai kartu stipriai pakito visas nusikalstamumas, įskaitant ir recidyvinį. Ypač išryškėjo neigiami recidyvinio nusikalstamumo kiekybiniai ir kokybiniai pokyčiai. Būtent tai ir lėmė mano temos pasirinkimą.
Savo darbe aš stengsiuosi išnagrinėti ir apibendrinti nusikaltimų recidyvo sampratos baudžiamąją teisinę reikšmę, pačios sąvokos aktualumą, istorinę recidyvo raidą. Kad lengviau būtų įsigilinti į šios temos aktualumą, apžvelgsiu mokslinėje literatūroje išskiriamas recidyvo rūšis. Manau didelę reikšmę recidyvinio nusikalstamumo augimui turi recidyvisto asmenybė kaip socialinė kategorija. Todėl savo darbe, remsiuosi Jasiūtės E. magistro baigiamuoju darbu "Recidyvisto asmenybės socialinė psichologinė charakteristika". Taip pat savo darbe didelį dėmesį skirsiu G. Jurgelaitienės disertacijai "Recidyvinio nusikalstamumo prevencija Lietuvos Respublikoje", panagrinėsiu statistinius duomenis.
Pagal baudžiamosios teisės teoriją, recidyvas ( lot. recidivus – grįžtantis ) – tai kokio nors reiškinio,dažniausiai negatyvaus pasikartojimas po to,kai jis atrodė jau esąs pranykęs. Baudžiamojoje teisėje recidyvas – nuteisto asmens naujas nusikaltimas po nuteisimo. Galiojusiame Baudžiamajame kodekse nevartojama sąvoka recidyvas. Jame yra pateikiama pripažinimo itin pavojingu recidyvistu tvarka,taip pat daugiau kaip dešimtyje BK spec. dalies straipsnių yra nurodoma į ankstesnį teistumą, kaip nusikaltimą kvalifikuojantį požymį. Naujajame LR BK 27 str. išskiriama nusikaltimų recidyvo sąvoka. Teigiama,jog nusikaltimų recidyvas yra tada,kai asmuo,jau teistas už tyčinio nusikaltimo padarymą, jeigu teistumas už jį neišnykęs ar nepanaikintas įstatymų nustatyta tvarka,vėl padaro vieną ar daugiau tyčinių nusikaltimų . O toks asmuo vadinamas recidyvistu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-18
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.96 KB
AutoriusVilija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimu recidyvo lyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą