Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Privertimo lytiškai santykiauti sudėties analizė

Privertimo lytiškai santykiauti sudėties analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Privertimo lytiškai santykiauti samprata. Subjektas. Subjektyvioji pusė. Objektas. Objektyvioji pusė. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau– BK) 1 str. reglamentuoja šio įstatymo paskirtį. To paties straipsnio 2 d. numato, jog "Šis kodeksas: apibrėžia, kokios veikos yra nusikaltimai ir baudžiamieji nusižengimai, bei jas uždraudžia". Tą pačią paskirtį apibrėžia ir specialiosios BK dalies normų dispozicijos. Jos nustato tam tikrus draudimus ar įpareigojimus, už kurių nevykdymą numatytos atitinkamos sankcijos. Vis tik nepaisant baudžiamajame įstatyme nustatytų reikalavimų, padaroma įvairių nusikaltimų. Bet kuriuo atveju ne kiekviena veika yra nusikalstama, o tik ta kurios pavojingumą ir priešiškumą teisei reglamentuoja baudžiamieji įstatymai. Be viso to kiekvienos veikos padarymo faktą reikia įrodyti bei susieti su konkrečiu asmeniu. Tokiu būdu užtikrinamas Lietuvos Respublikos Konstitucijos (toliau– Konstitucijos) 31 str. įtvirtintas nekaltumo prezumpcijos principas: ,,Asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu".
Ne visais atvejais galima kiekvieną nusikalstamą veiką susieti su konkrečiu asmeniu (jam inkriminuoti šios veikos padarymo faktą)– veika padaryta neveiksnaus asmens, suėjo senaties terminai, yra atsakomybę šalinančių aplinkybių. Neretai nusikaltimai lieka neišaiškinti, nors ir yra žinomi teisėsaugos institucijoms. Taigi kiekvienos nusikalstamos veikos faktinės aplinkybės (požymių visuma) turi būti sutapatinti su BK specialiosios dalies normos dispozicijoje numatytomis nusikalstamos veikos aplinkybėmis (požymių visuma) ir šiuo atveju jie turi sutapti, kad būtų galimas baudžiamasis persekiojimas aplamai. Ši procedūra vadinama nusikaltimo kvalifikavimu.
Nors darbo tema nėra nusikaltimų kvalifikavimas, tačiau nuo šios sąvokos aiškinimo ne atsitiktinai pradėta. Konkretaus nusikaltimo sudėtis arba aplamai nusikaltimo sudėtis glaudžiai susijusi su pačia nusikalstamos veikos kvalifikavimo procedūra. Todėl šiame darbe bus pabandyta ne tik aprašyti konkretaus nusikaltimo sudėties požymius, bet ir pabandyta paanalizuoti šios veikos kvalifikavimo problematiką.
Remiantis baudžiamosios teisės doktrina, nusikaltimo požymiai turėtų atitikti šiuos reikalavimus:
a) turi būti tiesiogiai nustatyti įstatyme arba vienareikšmiškai išplaukti iš jo;
b) negali būti išvestiniai iš kitų požymių;
c) turi būti būdingi visiems tos rūšies nusikaltimams;
d) vienas požymis ar kartu su kitais leidžia atskirti šį nusikaltimą nuo kitų;
e) bent vieno nusikaltimo sudėties požymio, aprašyto baudžiamajame įstatyme, veikoje nebuvimas leidžia tvirtinti, kad nusikaltimo nepadaryta .
Tik nusikaltimo sudėties požymių visuma gali būti pakankamas pagrindas asmenį patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Štai kodėl aptariant kiekvieną nusikalstamą veiką būtina nustatyti požymių visumą. Bent vieno požymio nebuvimas paprastai sietinas arba su tuo, jog įstatymas numato kitą veiką, kurioje toks požymis nebūtinas, arba tokios veikos apskritai nebus galima pripažinti nusikalstama. Galimas ir kitas variantas, kai požymiai nenustatomi arba jie nustatomi klaidingai, štai kodėl nusikaltimo kvalifikavimas yra itin svarbi procedūra ir turi būti atliekama itin kruopščiai ir atsakingai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis29.14 KB
Autoriuspilypux
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDr. Švedas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privertimo lytiskai santykiauti sudeties analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Dr. Švedas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą