Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Sandorių sudarymas kito asmens vardu neturint įgalinimų ar juos viršijant

Sandorių sudarymas kito asmens vardu neturint įgalinimų ar juos viršijant

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Atstovavimo reikšmė. Įgalinimai. Įgalinimų atsiradimo pagrindai. Atstovavimo rūšys. Sandorių sudarymas kito asmens vardu neturint įgalinimų ar juos viršijant. Įgaliojimas. Įgaliojimo rūšys. Įgaliojimo formos. Įgaliojimo terminas. Perįgaliojimas. Prokūra. Komercinis atstovavimas. Prekybos agentas. Atstovavimas teisme. Atstovas. Tarptautinis atstovavimas. 1983 m. Ženevos konvencija. Europos sąjungos direktyvos. Išvados.

Ištrauka

Civilinių teisinių santykių subjektai paprastai patys sudarinėja sandorius ir atlieka kitus juridinę reikšmę turinčius veiksmus. Tačiau dažnai dėl vienokių ar kitokių priežasčių (liga, ilgalaikė komandiruotė, teisinis neišprusimas kt.) civilinių teisinių santykių subjektai patys betarpiškai negali sudarinėti sandorių ir atlikti juridinę reikšmę turinčių veiksmų. O tais atvejais, kada civilinio teisinio santykio subjektas – fizinis asmuo – yra neveiksnus, jis apskritai tiesiogiai negali dalyvauti civilinėje apyvartoje. Todėl civilinių santykių subjektams įstatymas leidžia sudarinėti sandorius ir atlikinėti kitus juridinę reikšmę turinčius veiksmus kitų asmenų pagalba. Civilinio kodekso 63 straipsnis numato, kad fiziniai ir juridiniai asmenys turi teisę sudarinėti sandorius per atstovus, išskyrus tokius sandorius, kurie dėl savo pobūdžio gali būti piliečių sudaromi tiktai asmeniškai, ir sandorius, nurodomus įstatyme. Taigi atstovavimo instituto pagalba galima sudaryti sandorius ir atlikti visus juridinę reikšmę turinčius veiksmus, kuriuos įstatymas leidžia atlikti pačiam civilinių teisinių santykių subjektui, išskyrus veiksmus, turinčius grynai asmeninį pobūdį (santuoka, testamento sudarymas ir pan.).
Atstovavimo esmę sudaro tai, kad jo atveju už civilinės teisės subjektus sandorius sudarinėja ir kitus juridinius veiksmus atlieka kiti asmenys. Iš atstovaujamojo vardu sudarytų sandorių ir kitų atliktų veiksmų atstovas sau neįgyja tokių teisių ar pareigų. Taigi atstovavimas yra civilinis teisinis santykis, atsirandantis tarp atstovo ir atstovaujamojo, kuriuo pagrindu atstovas, remdamasis įstatymu, administraciniu aktu ir išreikšdamas atstovaujamojo valią, jam suteiktų įgalinimų ribose sudaro sandorius ir atlieka atstovaujamojo vardu juridinę reikšmę turinčius veiksmus, kurie sukuria, pakeičia ir apnaikina atstovaujamojo civilines teises ir pareigas.

Atstovavimui būdingi trys požymiai.
Pirma, atstovavimo santykiai atsiranda tarp atstovo ir atstovaujamojo. Tai vidinė atstovavimo pusė. Iš atstovavimo santykio kylančios teises ir pareigas realizuoja naujas santykis, kuris per atstovą atsiranda tarp atstovaujamojo ir trečiojo asmens. Tai išorinė atstovavimo pusė. Taip pasireiškia atstovaujamojo ryšys su atstovu. Šis ryšys turi savitą pobūdį. Teisinio santykio tarp atstovo ir atstovaujamojo pagrindu atstovas turi teisę veikti atstovaujamojo vardu ir sąskaita, o pastarasis turi pareigą priimti šio veiksmo rezultatus.
Antra, atstovas veikia ne savo, bet atstovaujamojo vardu ir interesais. Todėl jo veiklos atsirandančios teisės ir pareigos nuo pat atsiradimo momento priklauso ne atstovui, bet atstovaujamajam.
Trečia, atstovui yra suteikiami tam tikri įgalinimai. Įgyvendindamas atstovaujamojo teisės bei vykdydamas pareigas, atstovas privalo veikti neviršydamas šių įgalinimų. Atstovo veiklos rezultatai privalomi atstovaujamajam tik nuo to atvejo, jeigu jis veikia jam suteiktų įgalinimų ribose.
Tiesioginis atstovavimo efektas pasireiškia tuo, kuo sandoris, atstovo sudarytas atstovaujamojo vardu, yra pastarajam privalomas nuo jo sudarymo momento, t.y. teisės ir pareigos, kylančios iš sudaryto sandorio, tiesiogiai liečia atstovaujamąjį, nes jis, o ne atstovas, yra šio sandorio šalis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-19
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis25.67 KB
AutoriusAušra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sandoriu sudarymas kito asmens vardu neturint igalinimu ar juos virsijant [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą