Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Sandorių negaliojimas (2)

Sandorių negaliojimas (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Sandorių negaliojimas ir jų pasekmės. Negaliojančių sandorių klasifikacija. Niekiniai ir nuginčijami sandoriai. Sandorio pripažinimas negaliojančiu pagal kitus požymius. Sandoriai, turintys subjektų sudėties trūkumų. Sandoriai su valios trūkumais. Sandoriai su turinio trūkumais. Sandoris, kuris sudarytas suklydus. Apgaulės būdu sudarytas sandoris. Smurto ar gąsdinimo būdu sudarytas sandoris. Sandoris, sudarytas dėl šalies atstovo piktavališko susitarimo su antrąja. Sandoris, sudarytas dėl sunkių aplinkybių. Sandoris, sudarytas fizinio asmens, kuris negalėjo suprasti savo veiksmų reikšmės. Tariamieji ir apsimestiniai sandoriai. Sandorių sudarymas apgaulės būdu. Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartys. Išvados.

Ištrauka

Civilinėje teisėje sandorių institutas yra visuma civilinės teisės normų, reguliuojančių sandorių sąvoką, jų sudarymo tvarką ir formas, jų teisinį turinį, galiojimo sąlygas, negaliojančių sandorių pagrindus ir teisines pasekmes. Pagal savo struktūrą šis institutas skirstomas j dvi dalis - bendrąją ir specialiąją. Šio instituto bendrosios dalies normos taikomos visiems civiliniams sandoriams. Specialiosios dalies normos reguliuoja tiktai atskiras prievolių rūšis, santykius (pavyzdžiui, sutartines -pirkimo-pardavimo, gyvenamosios patalpos nuomos, rangos ir kt., nesutartines prievoles - prievoles, atsirandančias dėl žalos padarymo ir kt.).
Sandoriai turi svarbią civilinę teisinę ir socialinę ekonominę reikšmę. Tai labiausiai paplitęs pagrindas atsirasti turtiniams ir neturtiniams teisiniams santykiams. Jų reikšmė gali būti apibūdinta šiais požymiais: pirma, sandoriai yra pagrindas atsirasti daugumai teisinių santykių tarp fizinių ir juridinių asmenų (pavyzdžiui, dėl pirkimo-pardavimo, tiekimo, rangos, vežimo ir kt.); antra, jie yra ekonominių ryšių tarp miesto ir kaimo turtinių teisinių santykių pagrindas (pavyzdžiui, žemės ūkio produktų pirkimo); trečia, tai pagrindas atsirasti teisiniams santykiams tarp Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių juridinių ir fizinių asmenų (pavyzdžiui, pirkimo-pardavimo, pervežimo, rangos ir kt. sutartys).
Šio darbo tikslas – paanalizuoti praktikoje dažnai pasitaikančius atvejus, kai asmens daiktas (be jo valios ir žinios) perleidžiamas keletą kartų asmenims, o vėliau, pirminį sandorį pripažinus negaliojančiu, griaunama visa sandorių grandinė, pabandyti nustatyti daiktinių teisinių (vindikacinio ieškinio) ir prievolinių teisinių (ieškinio dėl sandorio pripažinimo negaliojančiu) pažeistų teisių gynimo būdų santykį, apžvelgti susiformavusią ir naujai formuojamą teismų praktiką šioje srityje.
Temos objektu pasirinkta pradinio savininko ir sąžiningo įgijėjo interesų priešpriešos problema analizuojama taikant bendrą mokslinio pažinimo dialektikos metodą, taip pat istorinį, lyginamosios teisėtyros, loginį bei sisteminį metodus.
Reikia pažymėti, kad nors nagrinėjama problema buvo žinoma ir ją buvo bandoma spręsti jau seniausiose pasaulio teisinėse sistemose, lietuviškoje teisinėje literatūroje iki šiol šie aktualūs klausimai mažai analizuoti. O tai lemia, kad ir praktikoje ne visada randamas vienodas ir nuoseklus šios problemos sprendimo būdas.


Kiekvieno sandorio būtini elementai yra: subjektai, valia, valios išreiškimas, turinys, kurį sudaro išreiškiant valią suformuluotos sąlygos, ir forma. Šie sandorio elementai turi atitikti įstatymo reikalavimus. Jeigu bent vienas sandorio elementas neatitinka įstatymo reikalavimų, sandoris laikomas negaliojančiu. Kad sandoris galiotų, reikalingos šios sąlygos:
• sandorį sudarantys asmenys turi būti veiksnūs, o juridiniai asmenys turi turėti atitinkamą teisnumą;
• sandorio turinys turi atitikti įstatymuose nurodytus reikalavimus;
• sandorio dalyvių valios išraiška turi atitikti jų tikrąją valią;
• sandoris turi būti išreikštas įstatyme nustatyta forma.
Sandoris, neatitinkantis įstatymo reikalavimų, negalioja. Negaliojančiu laikome tokį sandorį, kuris, pažeidus įstatymo reikalavimus, nesukelia tų teisinių pasekmių, kurių siekė jo dalyviai, sudarydami sandorį. Negaliojantis sandoris iš esmės nėra sandoris. Tačiau neteisinga yra laikyti, kad negaliojantis sandoris neturi teisinės reikšmės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis26.02 KB
AutoriusGintaras
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Balkevičienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sandoriu negaliojimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • R. Balkevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą