Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinių sandorių formos

Civilinių sandorių formos

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Sandorio samprata. Sandorių formos. Žodinė sandorių forma. Rašytinė sandorio forma. Paprasta rašytinė sandorio forma. Notarinė sandorių forma. Rašytinės formos sandorių pasirašymas. Konkliudentiniai veiksmai. Kitokios, negu įstatymo leidžiama, formos sandorių sudarymas bei sandorio formos nesilaikymo teisinės pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Sutartis ar kitaip tariant sandoris yra neatsiejama civilizuoto verslo kasdienybės elementas. Šiais laikais mes praktiškai kiekvieną dieną susiduriame su sandoriais, nes verslo pasaulyje vienos įmonės bendraudamos su kitomis sudaro sandorius, kitaip tariant sutartis. Būtent sutartimi sukuriami, pakeičiami ar nutraukiami turtiniai ir neturtinai santykiai.
Sandoris – tai tokie asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti ar panaikinti civilines teises ir pareigas.
Tačiau sudarant sutartį visada reikia laikytis trijų elementų:
1)subjekto;
2) turinio;
3) formos.
Būtent, apie paskutinį elementą, t.y. forma ir reikėtų pašnekėti plačiau.
Taigi, šis darbas yra skirtas aptarti bei išnagrinėti kokios gali būti sandorių sudarymo formos.
Rašant šį darbą buvo naudojama ne tik Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, bet ir kitų Europos Sąjungos valstybių įstatymais. Taip pat buvo panaudotas ir LR civilinio kodekso komentaras bei kita literatūra.
Prieš pradedant nagrinėti civilinių sandoriu formas, reikėtų pasakyti kas yra sandoris bei kokie gali būti sandoriai.


Taigi, kaip jau buvo pasakyta, sandoriais laikomi asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teises ir pareigas. Pagal tai kiek šalių išreiškia valią sudaryti sandorį, sandoriai gali būti vienašaliai, dvišaliai ar daugiašaliai.
Vienašaliu sandoriu laikomas toks sandoris, kuriam sudaryti pakanka vieno asmens valios, pavyzdžiui, testamento sudarymas, palikimo priėmimas ir kt. Kitam asmeniui iš to vienašalio sandorio pareigos atsiranda tik jam sutikus.
Dvišaliu sandoriu laikomas toks sandoris, kuriam sudaryti būtina dviejų šalių suderinta valia. Valia turi būti priešpriešinė, t.y. skirtingai tikslai. Pavyzdžiui, pirkimo – pardavimo sutartis. Dauguma sandorių yra dvišaliai, jie vadinami sutartimis.
Daugiašaliu vadinamas toks sandoris, kuriam sudaryti reikalinga suderinta trys ar daugiau šalių valia. Tų šalių valia nukreipta bendram tikslui pasiekti.
Taigi, sandoris tai dviejų ar daugiau asmenų teisės aktų nustatyta tvarka ir forma išreikštas susitarimas dėl civilinių teisinių santykių sukūrimo, pakeitimo ar nutraukimo. Be to, labai dažnai sutarties sąvoka naudojama kaip sinonimas sandoriui. Tačiau tai nėra vienareikšmės sąvokos. Reikia atkreipti dėmesį į tai, jog dvišaliai ir daugiašaliai susitarimai visada yra dvišaliai ar daugiašaliai sandoriai.
Bet ne kiekvienas susitarimas gali būti pripažįstamas sutartimi. Kaip jau buvo pasakyta, tam reikia trijų esminių dalykų: a) subjekto; b) turinio; c) formos.
A) Taigi, subjektai yra sutartį sudarantys asmenys. Praktikoje, dėl šio sutarties elemento labai retai kyla problemų. Tačiau, sudarant sutartį visada reikėtų patikrinti, ar asmuo, ketinantis sudaryti sutartį, turi teisę ją sudaryti. Tam reikia pareikalauti juridinį asmenį atstovaujantį asmenį pateikti savo įgaliojimus patvirtinančius dokumentus ir asmens tapatybę liudijantį dokumentą.
B) Turinys yra svarbiausias sutarties elementas. Jį sudaro visą sutarties sąlygų sistema. Nustatant sutarties sąlygas vadovaujamasi vienu iš pagrindiniu civilinės teisės - sutarties laisvės – principu, kuriuo remiantis šalys turi teise savo nuožiūra sudaryti sutartis bei nustatyti jų sąlygas, taip pat sudaryti sutartis bei nustatyti jų sąlygas, taip pat sudaryti sutartis, kurios nėra numatytos LR Civiliniame kodekse, jeigu yra laikomasi įstatymu reikalavimų. Verslininkas, peržiūrėdamas sutarties turinį, turėtų atidžiai įvertinti sutarties objektą, sutarties kainą, teisių įgyvendinimo ir (arba) pareigų įvykdymo terminus bei savo atsakomybę pagal sudaromą sutartį. Visada reikėtų atkreipti dėmesį į ginčių sprendimo tvarką. Bet kaip dažnai būna, sąlygos, esančios sutarties pabaigoje labai greitai perskaitomos ir iškilus ginčui pasirodo, kad, tarkime buvo sutarta visus ginčus spręsti derybų kelių, o nesutarus ir labai brangiai kainuojančiame arbitraže.
C) Nuo 2001 m. liepos 1 d. įsigaliojęs LR Civilinis kodeksas liberalizavo reikalavimus sutarties formai. Dabar šalys sutartį gali sudaryti:
1. žodžiu;
2. raštu;
3. konkliudentiniais veiksmais.
Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato, kad sutarties formai yra taikomos tos pačios normos, kurios reglamentuoja ir sandorių formą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17 KB
AutoriusDommis
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasGamtos ir matematikos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civiliniu sandoriu formos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą