Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinė teisė (9)

Civilinė teisė (9)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Civilinės teisės sąvoka. Civilinės teisės šaltiniai. Civilinės teisės subjektai. Sandoriai. Išvados.

Ištrauka

Teisė tampa pagrindinė visuomenės socialinio reguliavimo sistemoje. Teisės normos draudė, įpareigojo, leido veikti savo nuožiūra ir iniciatyva. Rutuliojantis civilizacijai laisvė ir žmoniškumas bei jų siekimas buvo žmonijos pažangos rodiklis. Teisė pasidarė didelė vertybė, nes nustatė norminius pradus, pilietinę taiką, atsižvelgė į interesų įvairovę, koordinavo savitarpio nuolaidas ir kompromisus. Šitaip ji užtikrino stabilią ir tikslingą žmonių elgesio tvarką, protingai sprendė konfliktus tenkindama įvairių santykių dalyvių interesus, gynė ir garantavo subjektų teises. Kuriasi ir tobulėja nacionalinės teisės sistemos ir jų šeimos. Šitaip pamažu susidaro ir dvi savarankiškos teisės rūšys- viešoji ir privatinė teisė.
Privatinėje teisėje vyrauja civilinė teisė. Civilinė teisė yra labiausiai paplitusi teisės šaka. Civilinė teisė su kitomis teisės šakomis sudaro bendrą teisės sistemą. Tai viena pagrindinių teisės šakų, kuri yra skirstoma į savarankiškus civilinės teisės institutus. Su šios teisės reguliuojamais santykiais mes susiduriame kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo to, kokia veikla užsiimame, kokį darbą dirbame. Todėl kiekvienas asmuo turėtų būti susipažinęs su civilinės teisės normomis, jos reguliuojamais teisiniais santykiais bei atskirais institutais.

Civilinė teisė yra viena iš teisės šakų. Jos reikšmė mūsų gyvenime labai didelė, nes kiekviename žingsnyje visiems mums tenka susidurti su šios teisės reguliuojamais santykiais. Daugelis šių santykių tokie dažni, įprasti, kad nejaučiame jų teisinio pobūdžio. Pavyzdžiui, tokie santykiai yra gyventojų nuolat sudaromos maisto prekių, pramoninių prekių, valgyklose patiekalų pirkimo-pardavimo sutartys, rangos sutartys dėl avalynės, rūbų taisymo, valymo, pervežimo sutartys ir t.t.
Kai nėra pažeidimų, žmonės paprastai negalvoja apie šių santykių teisinę prigimtį, kai pažeidimų atsiranda, teisė ir žmonių santykių teisinis charakteris tampa aktualūs. Kasdieninio gyvenimo civilinėms teisinėms sutartims nekeliama jokių ypatingų sudarymo ir įvykdymo reikalavimų. Būna sudėtingesnių, pavyzdžiui, namo ar buto pirkimas. Tokiais atvejais jau iš anksto žinoma, kad yra taikomi įstatymo reikalavimai.
Dar sudėtingesni civiliniai santykiai sudaromi su ūkiniais subjektais; įmonėmis, bankais, kredito įstaigomis, draudimo organizacijomis.
Tai rodo, kad civiliniai teisiniai santykiai visuomenėje plačiai paplitę.
Jie gali būti:
1. tarp fizinių asmenų;
2. tarp fizinių ir juridinių asmenų;
3. tarp juridinių asmenų.
Tačiau šių subjektų visuomeniniai santykiai ne visuomet yra civiliniai teisiniai santykiai. Jie gali neturėti teisinio pobūdžio, pavyzdžiui, šefavimas, lenktyniavimas ir pan. tapę teisiniai, jie gali būti ir kitų teisės šakų santykiais, pavyzdžiui, valstybinės, administracinės teisės.
Civilinės teisės, kaip atskiros teisės šakos, reguliuojami santykiai taip pat nustatomi pagal du požymius – pagal civilinės teisės reguliuojamą dalyką ir civilinio teisinio reguliavimo metodą. Civilinės teisės dalykas atsako į klausimus, kokius visuomeninius santykius reguliuoja civilinė teisė, o civilinio teisinio reguliavimo metodas atsako į klausimą, kaip ir kokiomis priemonėmis civilinė teisė veikia jos reguliuojamus visuomeninius santykius.
Įstatymas neteikia didelės reikšmės tam, kas vykdė tuos veiksmus ir sukūrė rezultatus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis31.8 KB
AutoriusGintaras
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civiline teise (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2005-12-08 IP: 212.59.7.124
    ash sako

    puse velnio, kaip papildoma medziaga darbui..

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą