Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Juridinio asmens sąvoka, jo požymiai, rūšys. Juridinio asmens steigėjai ir dalyviai

Juridinio asmens sąvoka, jo požymiai, rūšys. Juridinio asmens steigėjai ir dalyviai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Juridinio asmens sąvoka ir požymiai. Juridinių asmenų rūšys. Juridinio asmens organai ir dalyviai. Juridinių asmenų steigimas ir steigėjai. Juridiniai asmenys ir jų steigėjai.

Ištrauka

Mano narinėjamo referato tema "Juridinio asmens sąvoką, jo požymiai,rūšys.Juridinio asmens steigėjai ir dalyviai".
Savo darbe ,remdamasi civilinio kodekso komentaru stengsiuosi išsiaiškinti ir išnagrinėti kas tai yra juridinis asmuo,kokio tipo įmonės ir organizacijos gali gauti juridinio asmens statusą.Labai svarbu žinoti juridinio asmens požymius,kurie apibūdina šiuos asmenis ir išskiria iš kitų.Pagrindiniai:a)organizacinis vieningumas;b)atskiras turtas;c)galėjimas savo vardu įsigyti turtines ir asmenines neturtines teises bei pareigas;d)savarankiška atsakomybė.
Juridiniai asmenys skirstomi pagal savo veiklos pobūdį į viešuosius ir privačiuosius.Savo darbe stengsiuosi parodyti esminius skirtumus tarp jų.
Juridiniais asmenimis gali būti ne visos įmonės ir organizacijos ,o tik tos kurios atsitinka nurodytus požymius.Išskiriamos juridinių asmenų rūšys pagal tai ar turi juridinių asmenų teisių ar ne.(AB,UAB,valstybė ir savivaldybė, politinės partijos ,visuomeninės organizacijos ir kitos)
Savo darbe apžvelgsiu juridinio asmens bendras steigimo taisykles.Juridinio asmens steigėjais gali būti tiek fiziniai tiek juridiniai asmenys.Juridinio asmens steigėjas yra nurodomas visada įmonės ar organizacijos steigimo įstatuose.Juridiniai asmenys turi būti įregistruoti juridinių asmenų registre,kur kaupiami duomenys apie įregistruotą juridinį asmenį,turi nurodyti visą informaciją apie savo veiklą ir atskleisti visus įstatymų reikalaujamus duomenis.
Juridinio asmens organai-tai juridinio asmens objektas per kurį įgyvendinamos juridinio asmens teisės ir pareigos.
Juridinio asmens dalyvis- asmuo turintis nuosavybės teisę į juridinio asmens turtą arba asmuo- akcininkas,narys,dalininkas
Susipažinsiu ir išsiaiškinsiu kokia yra juridinių asmenų steigimo būdai(potvarkinė, leidiminė ,pareikštinė normatyvinė,pareikštinė). Savo darbo pabaigoje nagrinėsiu bendras juridinių asmenų steigimo normas ir apžvelgsiu keletą pavienių privačių ir viešųjų juridinių asmenų steigimo tvarką,valdymo organus ir teises. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-21
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis17.92 KB
AutoriusArturas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaŠiaulių r. Micaičių pradinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridinio asmens savoka jo pozymiai rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių r. Micaičių pradinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą