Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridinio asmens samprata ir požymiai

Juridinio asmens samprata ir požymiai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Juridinio asmens samprata. Juridinių asmenų teisnumas ir veiksnumas. Juridinių asmenų požymiai pagal rūšis. Neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys. Ribotos civilinės atsakomybės grupės. Viešieji juridiniai asmenys. Privatieji juridiniai asmenys. Juridinio asmens steigimo specifiškumas kaip požymis. Juridinių asmenų pasibaigimas kaip požymis. Išvada.

Ištrauka

Šių dienų teisinėje Lietuvos visuomenėje Civilinė teisė yra ypač svarbus objektas, į kurį yra sutelkiama labai daug visuomeninio dėmesio ir tai yra natūralu. Juk valstybė, joje esantys piliečiai palaipsniui vystosi, iškeldami sau ir kitiems atitinkamus reikalavimus (karteles), kurias norint peržengti reikia visuomenės ir įvairių organizacijų (kurios patenkintų fizinių asmenų lūkesčius) veiklos. Taip yra ir su civilinės teisės subjektu t.y. būtent juridinių asmenų teisė yra neišvengiamas dalykas steigiant įvairias įmones ar organizacijas, kurios tenkintų asmenų poreikius. Todėl, žvelgiant į ateitį ją sieju su juridinių asmenų veikla, o tai besąlygiškai ir įtakojo mano kursinio darbo temos pasirinkimą, galiu teigti, kad jį pasirinkti nebuvo sunku(kai žinai savo siekius).
Mano pasirinktas kursinis darbas yra "Juridinio asmens samprata ir požymiai". Ši tema yra be galo aktuali visuomenėje, kodėl ? Šią priežastį ir bandysiu aptarti. Taip pat esu iškėlusi keletą šio darbo uždavinių, jie yra:
1) supažindinti skaitytoją su juridiniais asmenimis.
2) atskleisti juridinių asmenų bruožus.
3) padėti suprasti juridinių asmenų funkcijas.
Šiuolaikinėje visuomenėje tiek piliečiai, tiek įvairiausios organizacijos tenkina savo interesus ir dalyvauja visuomeninių santykių rate. Tas santykių ratas, (ašis) pastoviai sukasi tenkindamas vienas kito interesus ir poreikius. Todėl ir kyla būtinybė atsirasti pastariesiems. Kad skaitančiam asmeniui būtų lengviau suvokti kas apskritai yra: "Juridiniai asmenys" aš aptarsiu subjekto teorinę sampratą, pareigas ir teises. Tai leis lengviau susipažinti ir suprasti pagrindinius juridinių asmenų keliamus uždavinius. Tad, mano kursinio darbo pagrindinis tikslas yra- apžvelgti juridinių asmenų sampratą ir požymius.
Rinkdama kursiniam darbui medžiagą, labiau naudojausi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Civiliniu Kodeksu ir jo komentarais, nes man tai buvo aiškiausia, tiksliausia ir labiau priimtina medžiaga, kurią galėjau čia pateikti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-20
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis41.93 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. Kazemikaitienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridinio asmens samprata ir pozymiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Doc. dr. Kazemikaitienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą