Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Privatūs ir viešieji juridiniai asmenys

Privatūs ir viešieji juridiniai asmenys

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Juridiniai asmenys. Juridinis asmuo. Juridinių asmenų reorganizavimas ir pasibaigimas. Juridinio asmens istorija. Juridinių asmenų rūšys. Valstybės ir savivaldybės kaip juridinis asmuo. Pelno nesiekiančios ir nevyriausybinės organizacijos. Įmonės sąvoka. Finansų įstaigos. Draudimo bendrovės. Bankai ir kredito unijos. Juridinio asmens teisnumas. Juridinio asmens pavadinimas. Juridinio asmens buveinė. Nuolatinis valdymo organas. Steigėjų teisės ir pareigos. Dalyvio sąvoka. Juridinio asmens turtas ir finansai. Juridinio asmens bankrotas. Akcinė bendrovė. Akcininkų teisės. Bendrovės organai. Administracijos vadovas. Bendrovės turtas. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė - tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja lygių ir vienas kitam nepavaldžių subjektų visuomeninius turtinius santykius ir su jais susijusius, taip pat ir nesusijusius, asmeninius neturtinius santykius.Ši teisė apima daug įvairių terminų bei taisyklių ,kuriomis vadovaudamiesi teisininkai ar verslininkai privalo atstovauti save,savo ginamąjį,jo interesus.Daugelis iš mūsų žinote dvejopą pasiskirtymą –juridinius ir fizinius asmenius,tačiau ne kiekvienas gali pasakyt kuo jie skiriasi ar netgi kas jie tokie. Ši tema,kurią pateikiu savo referate – privatūs ir juridiniai asmenys tikrai aktuali kiekvienam studentui siekiančiam turėti žinių savo ateities karjeroje. Šiame referate sieksiu atskleisti visas teisines juridinų asmenų aplinkybes.Juridiniai asmenys yra skirtsomi į viešuosius ir privačiuosius-tiek vienas,tiek kitas turi skirtingą teisinį statusą. Manau,kad tai tikrai aktuali tema žmogui kuris savo gyvenimą ketina susieti su verslu.Savo darbe bandysiu atsakyti i šiuos esminius klausimus : kas yra juridnis asmuo? Koks gali būti juridinis asmuo? Kokios jo teisės ir pareigos? Kokia juridinio asmens teisinė atsakomybė? Visus klausimus aptarinėsiu plačiau ir stengsiuosi pateikti pavyzdžių.Literatūra,kurią naudojau buvo labai vertinga,taip pat nemažą kiekį informacijos radau internete ir ją pasinaudojau formuodamas savo referato dalis.Specialiasias savokas aiškinau naudodamis Civiliniu kodeksu,kurio paskutiniai pakeitimai buvo padaryti 2000 metų liepos mėnesį .Kiekvienas klausimus pateikiamas plačiu atsakymu,kuris papildomas potemėmis, jos suteikia tekstui informatyvesnio bei moksliškesnio kūrinio įvaizdį.


I Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme.
II Juridinis asmuo-tai fizinių asmenų grupių (gali būt ir atskiro asmens) turtinių interesų personifikacijos priemonė.
Požymiai:
1. Organizacinis vieningumas
2. Civilinis procesinis teisnumas
3. Civiliniais procesinis veiksnumas

Bet koks juridinis asmuo turi turėti šiuos požymius! ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-27
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis44.79 KB
AutoriusLinas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasHenrikas Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privatus ir viesieji juridiniai asmenys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 29 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Henrikas Šadžius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą