Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridinio asmens sąvoka, jo požymiai, rūšys. Juridinio asmens steigėjai ir dalyviai (2)

Juridinio asmens sąvoka, jo požymiai, rūšys. Juridinio asmens steigėjai ir dalyviai (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Juridinio asmens sąvoka. Juridinio asmens požymiai. Pirminiai juridinio asmens požymiai. Juridinio asmens išvestiniai požymiai. Kaip atpažinti juridinį asmenį? Juridinio asmens rūšys. Juridinio asmens pavadinimas. Juridinio asmens dalyvis. Juridinio asmens steigimas. Juridinio asmens steigėjai. Steigėjų teisės ir pareigos. Juridinio asmens steigimo būdai. Juridinio asmens įsteigimo momentas. Išvados.

Ištrauka

"Teisė egzistuoja tik dėl žmogaus, kuris ir yra tikrasis bei natūralus jos subjektas, o visi kiti civilinės teisės subjektai yra sukurti žmogaus remiantis viešosios ir privatinės teisės normomis" – taip buvo rašoma Romos šaltiniuose. Juridinis asmuo būtent ir yra vienas iš tų subjektų sukurtų žmogaus. Iš citatos galime spręsti, kad juridinis asmuo egzistuoja jau nuo labai senų laikų, kai dar tiksliai nebuvo galima apibrėžti juridinio asmens sąvokos. Šiandien juridiniu asmeniu mes laikome įmonę, įstaigą ar organizaciją kuri turi savo pavadinimą, gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme.
Šiame darbe plačiau išsiaiškinsime juridinio asmens sąvoką bei prasmę. Atskleisim jo požymius, įvardinsime kokios gali būti rūšys. Konkrečiai nustatysim juridinio asmens dalyvius bei išsiaiškinsime steigėjus. Pateiksime pavyzdžių.

Civilinės teisės subjektų sistemos pagrindas yra žmogus - natūralus subjektas. Juridinis asmuo yra išvestinis (nenatūralus) civilinės teisės subjektas. Jau Romos šaltininiuose buvo teigiama, kad teisė egzistuoja tik dėl žmogaus, kuris ir yra tikrasis bei natūralus jos subjektas, o visi kiti civilinės teisės subjektai yra sukurti žmogaus, remiantis viešosios ir privatinės (civilinės) teisės normomis, t.y. jie gali būti pripažinti juridiniais asmenimis arba tokiais nelaikomi. Taigi juridinis asmuo suprantamas kaip savo pavadinimą turinti įmonė ar įstaiga, turinti savo buveinę ir/ar filialą Lietuvos Respublikoje ir kuri įregistruota Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registre. Juridinis asmuo turi oficialią juridinę padėtį ir atitinkamas teises bei pareigas, civiliniuose teisiniuose santykiuose reiškiasi kaip savarankiškas subjektas, pvz., būti ieškovu ar atsakovu teisme. Juridinio asmens tikslas – atlikti viešąsias funkcijas arba užsiimti ūkine komercine veikla. Todėl skiriami viešieji ir privatūs juridiniai asmenys.
Juridinį asmenį gali įsteigti valstybės ar savivaldybės institucija, pagal savo kompetenciją priimdama atitinkamą nutarimą ar potvarkį įkurti įstaigą, valstybinę ar savivaldybės įmonę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.66 KB
AutoriusZivile
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridinio asmens savoka jo pozymiai rusys. Juridinio asmens steigejai ir dalyviai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą